|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám - ktorémukoľvek aktívnemu redaktorovi - do redakcie Denného Proroka prostredníctvom expresnej Sovej Pošty a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováNová poviedka už 31. októbra!
Poslal: Peeta Mellark 24.10.2014, 17:52:43; komentáre (2)

Ostatní » J. K. RowlingÁno, presne tak! Tým, ktorým sa páčila minulá krátka poviedka z Harry Potter sveta z pera J.K. Rowlingovej, si prídu na svoje! Na Pottermori sa objavila informácia, že Jo nás niečim podobným obdarí už tento mesiac a to presne na Halloweena - 31. októbra.
Zatiaľ vieme len toľko, že sa v príbehu objaví Dolores Umbridgeová, bývalá rokfortská profesorka, vrchná inkvizítorka a napokon i riaditeľka, ktorú v piatom a siedmom dieli stvárnila herečka Imelda Staunton.
„Profesorka Umbridgeová nie je len jedna z najzákernejších postáv z kníh, ale taktiež aj jediná osoba okrem lorda Voldemorta, ktorá na Harrym - nie v prenesenom slova zmysle - zanechala jazvu," povedala Jo.

Poviedka dlhá približne 1700 slov nám poskytne pohľad na Doloresin život, obohatený o mnohé doposiaľ neznáme podrobnosti, rovnako ako aj autorkine vlastné myšlienky a názor na profesorku.

Zdroj: Time.com

-------------------------------------------------

VIDEO: Alan o režírovaní a Ľudovítovi XIV.
Poslal: Peeta Mellark 24.10.2014, 11:37:18; komentáre (0)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)Alan Rickman (Severus Snape) sa už v minulosti raz posadil na režisérsku stoličku. Po druhýkrát tak spravil kvôli filmu A Little Chaos, ktorý bol odprezentovaný aj na BFI London Film Festival. Aby toho nebolo málo, Alan si v danom filme aj zahral - kráľa Ľudovíta XIV. Spoločnosť pred plátnom mu robili aj iní známi herci ako napríklad Helen McCrory, ktorá v potterfilmoch stvárnila postavu Narcissy Malfoyovej, alebo Kate Winslet. Dej filmu sa sústredí na dvojicu záhradných architektov, ktorí navzájom súperia o možnosť projektovať nádvoria Versailleského paláca.

Rozhovor s Upcoming a menšiu ukážku z filmu nájdete v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Trailer k filmu s Jimom a Warwickom
Poslal: Peeta Mellark 20.10.2014, 12:32:54; komentáre (1)

Herci » Jim Broadbent (Horace Slughorn)Všetci milujeme rozprávky a tie vianočné asi najviac. Niekomu však môžu prísť filmy so Santa Clausom klišé - no videli ste už taký, v ktorom sa tento červenobiely štedrý muž ocitol vo väzení?
Práve v ňom si spolu zahrali herci stvárňujúci dvoch rokfortských profesorov - Jim Broadbent (H. Slughorn) a Warwick Davis (F. Flitwick). Get Santa je komédia, ktorá sa odohráva v Londýne počas vianočných sviatkov, a s Jimom v hlavnej úlohe a s Warwickom ako pseudo-elfom sa do kín dostane už tento december.

Trailer nájdete v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Prichádza Majster Poviedkar - 5. ročník
Poslala: cuca 19.10.2014, 18:25:42; komentáre (24)

Stránky » Priori-Incantatem.skA je to tu! To, na čo niektorí z vás čakali, niektorí sa toho obávali, a niektorí dúfali, že to už neuvidia. :D No nech patríte do ktorejkoľvek z týchto skupín, zbystrite pozornosť. Prichádza nový ročník, síce starej súťaže, ale v úplne novom šate!!! :)

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie!
Poslala: Jin 18.10.2014, 13:49:48; komentáre (7)

Náš tím » LukinčokDnes oslavujú meniny dvaja naši Lukášovia. Prvým z nich je Lukinčok (ktorého vidíte aj na tejto, sto rokov starej, fotke) a druhým je Kiwwi Elliard. Ak chcete vidieť, ako vyzerá Kiwwi, "zrolujte" si Denný prorok až naspodok. Tento mesiac mal totiž aj narodeniny.
Ale už nebudem zdržiavať a prejdem rovno ku gratulácii.

-------------------------------------------------

Víťaz súťaže s Fragmentom
Poslal: Richio 17.10.2014, 12:47:08; komentáre (4)

Stránky » Vydavateľstvo FragmentVčera sme uzatvorili prijímanie správnych odpovedí na otázku: Ako sa volá prvá časť série autora Andrewa Fukudu, ktorá vyšla vo Vydavateľstve Fragment? Správnou odpoveďou bol LOV. Všetci, ktorí ste odpovedali týmto slovkom, ste boli zaradení do žrebovania o knižnú cenu, druhú časť tejto série s názvom Korisť.

A v pokračovaní nájdete víťaza súťaže.

-------------------------------------------------

AKTUALIZÁCIA: Pár informácií o FZ
Poslal: Peeta Mellark 15.10.2014, 19:46:05; komentáre (5)

Produkty » Knihy: Zvery + MetlobalV marci tohto roku sme vás informovali o tom, že filmové spracovanie Fantastických zverov sa dočká až troch dielov. Neskôr ste sa zase mohli dočítať, že séria odštartuje 18. novembra 2016.
So zaujímavými informáciami o FZ sa veru neroztrhlo vrece. Napriek tomu stojí za zmienku, že plánovaná trilógia možno napokon nebude len trilógiou. Kevin Tsujihara, generálny riaditeľ Warner Bros. dnes pre redaktora z Wall Street Journal Bena Fritza povedal, že z Fantastických zverov a ich výskytu bude „minimálne trilógia“. Doplnené boli aj dátumy premiéry ďalších dvoch filmov - druhý diel by mal prísť do kín v roku 2018 a (možno) posledný diel zasa v roku 2020.

Aktualizácia v pokračovaní...

-------------------------------------------------

Blíži sa nová zberateľská kolekcia
Poslal: Dado 15.10.2014, 17:43:56; komentáre (1)

Ostatné » OstatnéOddelenie spotrebného tovaru spoločnosti Warner Bros. podpísalo dohodu s vydavateľstvom Eaglemoss, na základe ktorej sa fanúšikovia dočkajú v blízkej budúcnosti novej zberateľskej série časopisov s tematikou Harryho Pottera. Nová kolekcia, ktorá by mala začať vychádzať v roku 2015, uvedie akčné figúrky inšpirované sériou, ktoré budú zároveň zahŕňať zákulisné fakty a informácie týkajúce sa postáv.

-------------------------------------------------

Ďalšie umiestnenia HP v rebríčkoch
Poslal: Dado 15.10.2014, 17:30:27; komentáre (1)

Filmy » HP: Filmy všeobecneFilmové adaptácie knih o Harrym Potterovi sa aj naďalej objavujú v mnohých anketách a rebríčkoch, ktoré sú na ich základe zostavované. Dôkazom je aj nový prieskum Vue Cinemas, v ktorom sa Harry Potter umiestnil medzi najlepšími, no paradoxne aj najhoršími filmami, ktoré boli nakrútené podľa kníh.

Podrobnosti týkajúce sa týchto výsledkov nájdete už v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------

Helena prednášala báseň
Poslal: Peeta Mellark 12.10.2014, 21:46:39; komentáre (3)

Herci » Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová)Britský Národný deň poézie, ktorý sa tento rok oslavoval 2. októbra, sa niesol v duchu "spomeňme si" - a to predovšetkým na prvú svetovú vojnu. Okolo tejto témy sa sústredili rôzne básne a predstavenia. Ruku k dielu pridali aj hneď niekoľkí herci z Harryho Pottera - Emma Watson, Helen McCrory (Narcissa Malfoyová) či Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová).
Konkrétne Emma sa k prednesu dostala tak, že si stiahla TheLoveBook aplikáciu a na tweeteri napísala: „Som neskutočne posadnutá touto aplikáciou! Taká milá vecička... vďaka, že ste niečo takéto vymysleli!“ Krátko potom jej tvorcovia zavolali a navrhli, aby sa aj ona pridala - a Emma tak aj spravila a predniesla niekoľko básni; od Shakespearovho Rómea a Júlie po jej obľubenú s názvom Rumi.

V pokračovaní novinky sa dočítate ešte viac...

-------------------------------------------------

Tom sa zúčastnil galavečera
Poslal: Dado 11.10.2014, 20:00:04; komentáre (0)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Tom Felton (Draco Malfoy) si našiel čas a zúčastnil sa galavečera organizovaného na počesť slávnostného otvorenia 58. ročníka Londýnskeho filmového festivalu, ktorý je každoročne organizovaný Britským filmovým inštitútom. Toma na ňom sprevádzala jeho priateľka Jade Olivia, ktorá si v záverečnej časti filmovej série o Harrym Potterovi zahrala práve manželku Draca Malfoya, Astoriu Greengrassovú.

Dvojica sa ako väčšina prítomných hostí nevyhla snaživým fotografom a my vám vďaka tomu môžme priniesť niekoľko záberov zo spomínanej akcie. Tie nájdete na nasledujúcich odkazoch: 1 | 2 | 3 | 4

Zdroj: Feltbeats.com


Tip poslal Carterko (+2 body)

-------------------------------------------------

Čierna mágia na výstave v Londýne
Poslal: Dado 11.10.2014, 19:59:14; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéNiečo zlé sa blíži... na výstavu The Making of Harry Potter v londýnskych štúdiách spoločnosti Warner Brothers. Práve tam zostali po poslednej klapke záverečného filmu našej obľúbenej série o Harrym Potterovi tisíce rekvizít, ktoré našli ďalšie využitie práve vďaka spomínanej výstave. Najnovšie sa organizátori rozhodli predostrieť fanúšikom možnosť nahliadnuť do omnoho temnejších kútov čarodejníckeho sveta. Od 14. októbra sa o to postarajú tie najrozmanitejšie predmety, ktoré boli v priebehu ôsmich filmov série spájané s čiernou mágiou.

-------------------------------------------------

Emma podporila centrum pre TBC
Poslal: Peeta Mellark 10.10.2014, 23:12:14; komentáre (0)

Herci » Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová)To, že známe osobnosti častokrát prispievajú na dobrú vec, nie je žiadna novinka - a to isté platí aj pre hercov z Harryho Pottera na čele s J.K. Rowlingovou. Nie každá celebrita k tomu má však aj osobný dôvod.
Emma Thompson (Sybila Trelawneyová) však áno. Táto herečka už neraz v minulosti darovala nemalú čiastku peňazí tam, kam bolo treba, rovnako ako sa aj postavila za práva utlačovaných - napríklad znevýhodnených čiernych študentov na „bielej exeterskej univerzite“, ako ju ona sama označila.
Tento týždeň tomu nebolo inak - a dokonca sa jej pohnútky opäť raz spájajú s tou istou osobou, jej adoptívnym synom Tindyebwom Agabom. Emma sa rozhodla podporiť otvorenie novej kliniky v severnom Londýne, ktorá sa špecializuje na liečbu tuberkulózy.

Prečo? Dozviete sa v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Rupert smeruje na Broadway
Poslal: Dado 10.10.2014, 15:35:29; komentáre (2)

Herci » Rupert Grint (Ron Weasley)Už pred niekoľkými mesiacmi začali kolovať svetom prvé správy o divadelnej hre s názvom It's Only a Play (Je to len hra), Tá mala oficiálnu premiéru na Broadwayi práve včera a s ňou si zároveň svoju premiéru na preslávenom divadelnom mieste v New Yorku odbil aj Rupert Grint. Mladý britský herec stvárňuje postavu nepochopeného mladého režiséra Franka Fingera, ktorý má za úlohu spracovať hry dramatika obávajúceho sa o to, že by mu jej výsledná adaptácia mohla zničiť kariéru.

-------------------------------------------------

Emma na nakrúcaní nového filmu
Poslal: Dado 9.10.2014, 18:53:18; komentáre (0)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Koncom minulého mesiaca sme vás informovali o tom, že Emma Watson sa objaví v pripravovanom filme Colonia Dignidad. Práce na trileri zasadenom do obdobia štátneho prevratu v Čile, ktorý režíruje Florian Gallenberger (John Rabe) a v hlavnej úlohe sa po boku Emmy predstaví Daniel Brühl (Rivali), sú už v plnom prúde a my pre vás máme aj prvé fotografie britskej herečky, ktoré pochádzajú z nakrúcania v Luxembursku.

Tieto zábery si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Zdroj: Mugglenet.com

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-14 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Ak sa mi stane niečo naozaj zvláštne, že si to neviem vysvetliť, napokon dospejem k záveru:

Len sa mi to zdalo, som prepracované, nič také ako mágia neexistuje!
22% (41)

Som skeptické, no predsa sa len pôjdem pozrieť do poštovej schránky, či tam nemám list z Rokfortu.
16% (30)

Okamžite zmeraviem. Uvedomím si, že pred Voldemortom aj tak neujdem a vyrovnávam sa so smrťou.
11% (20)

Tak to zjavne išlo z mojej mysle. Konečne sa na mňa niečo z toho Priori aj nalepilo. Som čarodejník!
52% (97)

Hlasovalo: 188 ľudí
TOP NOVINKA

Prichádza Majster Poviedkar - 5. ročník
A je to tu! To, na čo niektorí z vás čakali, niektorí sa toho obávali, a niektorí dúfali, že to už neuvidia. :D No nech patríte do ktorejkoľvek z týchto skupín, zbystrite pozornosť. Prichádza nový ročník, síce starej súťaže, ale v úplne novom šate!!! :)

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Rick Riordan:
Bohovia Olympu - Neptúnov syn

Nezvestný Percy Jackson sa vracia! Stratil však pamäť a nevie, kto je, odkiaľ prichádza a aké je jeho poslanie. Z hlbo- kého spánku sa zobudil u vl- čice Lupy, ktorá ho poslala do Tábora Jupiter, rímskej obdo- by Tábora polokrvných. Všetci okolo neho ho považujú za sy- na boha Neptúna, rímskeho boha morí.
Spoločne s ďalšími členmi tá- bora, Frankom a Hazel, odchá- dza na Aljašku, aby naplnil dávne proroctvo. Podarí sa im tam oslobodiť boha smrti Tha- nata, ktorého uväznil obor? Aké ďalšie nebezpečenstvá ča- kajú Percyho, ktorému sa po- čas cesty začína vracať pa- mäť?

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 82
Bystrohlav 90
Bifľomor 89
Slizolin 84
Spolu: 345
FAKTY
Keď sa proti sebe postavia dva prútiky s tým istým jadrom, spoja sa a nastane jav zvaný Priori Incantatem.
CITÁTY
Uhm, lenže tatko zbiera aj zástrčky, všakže? Vrana k vrane...

Fred Weasley
HP4: Ohnivá čaša
(kap. 11, str. 166)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras