|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám - ktorémukoľvek aktívnemu redaktorovi - do redakcie Denného Proroka prostredníctvom expresnej Sovej Pošty a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


Ocenenie pre Volanie Kukučky
Poslal: Peeta Mellark 20.11.2014, 13:58:54; komentáre (0)

Ostatné » JKR: Volanie KukučkyKniha Volanie Kukučky, ktorá je súčasťou série o detektívovi Cormoranovi Strikovi, a ktorú pod pseudonymom Roberta Galbraitha napísala J.K. Rowlingová, získala počas minulého víkendu knižné ocenenie na schôdzi Bouchercon 2014: Vražda na pláži.
Tí, ktorí sa Boucherconu zúčastnili, mali možnosť hlasovať za najlepšiu knihu v rôznych kategóriách. Joino Volanie Kukučky si vyslúžilo ocenenie za Najlepšiu audioknihu, ktorú narozprával Robert Glenister.
Bouchercon, ktorý sa tento rok odohral v Long Beach v Californii, je zhromaždením, ktoré spája čitateľov, spisovateľov a ostatných ľudí pracujúcich vo vydavateľstvách za účelom vzdelávania a zábavy. Svoje meno dostalo podľa autora a editora kníh so záhadnou a sci-fi tématikou Anthonyho Bouchera a po prvýkrát sa uskutočnilo v roku 1970. Bouchercon rovnako podporuje rôzne charity, knižnice či organizácie napomáhajúce zlepšeniu gramotnosti.

Zoznam všetkých ocenení si môžete pozrieť tu.

Zdroj: Mugglenet.com

-------------------------------------------------

Danova účasť potvrdená
Poslal: Dado 16.11.2014, 17:58:23; komentáre (2)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Spoločnosť Lionsgate oficiálne potvrdila to, čo už načrtol v jednom z rozhovorov začiatkom minulého mesiaca aj uznávaný britský herec Michael Caine. Daniel Radcliffe, ktorý sa od ukončenia filmovej série o Harrym Potterovi predstavil vo filmoch Žena v čiernom alebo Horns, si zahrá jednu z nových postáv v pripravovanom pokračovaní filmu Podfukári.

Potvrdená bola aj účasť herečky Lizzy Caplan, ktorú môžu diváci poznať zo seriálu Masters of Sex. Okrem dvoch nováčikov by sa podľa posledných informácií mali vrátiť aj všetky herecké hviezdy prvého dielu. Premiéra filmu Podfukári 2 je priebežne naplánovaná na 10. jún 2016.

Zdroj: Hypable.com


Tip poslal Carterko (+2 body)

-------------------------------------------------

Vyhodnotenie rozstrelového kola - MP 2015
Poslala: cuca 15.11.2014, 00:03:00; komentáre (21)

Stránky » Priori-Incantatem.skVy ste mali čas na to, aby ste nám poslali svoje poviedky a my sme mali čas na to, aby sme ich zhodnotili. Nebolo to len také obyčajné bodové hodnotenie obohatené o komentáre, ako ste navyknutí a ako to pri svojich poviedkach aj uvidíte, ale rozhodli sme sa pre osobné stretnutie porotcov, aby sme mohli vybrať naozaj tých najlepších deviatich! A ako to dopadlo?

-------------------------------------------------

Mrazivé obrázky z novej knihy
Poslal: Dado 13.11.2014, 16:48:36; komentáre (4)

Ostatné » OstatnéNa konci minulého mesiaca prinieslo vydavateľstvo HarperCollins v spolupráci s Warner Bros. novú knihu z potterovského prostredia. Publikácia Harry Potter: The Creature Vault ponúka fanúšikom možnosť bližšie preskúmať stvorenia, ktoré vo svojej knižnej sérii predstavila J. K. Rowlingová. Autori pritom nezabudli na pôsobivé a v istých prípadoch aj strašidelné vyobrazenia Fenrira Greybacka, Nagini, dementorov alebo inferiov.

Niektoré zo spomínaných obrázkov si môžete pozrieť na týchto odkazoch: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Zdroj: PopSugar.com


Tip poslal Carterko (+2 body)

-------------------------------------------------

O sérii Fortitude
Poslal: Peeta Mellark 13.11.2014, 13:03:41; komentáre (0)

Herci » Michael Gambon (nový Albus Dumbledore)Ani herec, ktorý v posledných šiestich filmoch o Harrym Potterovi, stvárnil postavu profesora Dumbledora, Sir Michael Gambon, nezaostáva za svojimi mladšími kolegami a stále pracuje na nových filmoch.
Najnovšie je to 12 epizód dlhá séria s názvom Fortitude, ktorá zachytáva príbehy úzkej arktickej komunity ľudí žijúcich v rovnomennom meste po dramatickej a záhadnej vražde. Ide o vôbec prvý zločin, ktorý sa v tomto tichom meste kedy stal a spolu s ním na povrch vypláva nemalé množstvo tajomstiev jeho obyvateľov. Michael v sérii hrá Henryho Tysona, fotografa žijúceho v prírode, ktorému zostáva už len pár týždňov života.

Krátke reklamné video a viac o sérii nájdete v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Horns na Blu-ray už v januári budúceho roku
Poslal: Peeta Mellark 13.11.2014, 12:29:07; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Na premiéru filmu Horns, v ktorom hlavnú postavu hrá Daniel Radcliffe (Harry Potter), sme sa niečo načakali. Film napokon prišiel do kín na Halloweena, 31. októbra. No zdá sa, že v prípade jeho uvedenia na trh v Blu-ray kvalite, nebudeme musieť čakať tak dlho. Horns sa na pulty dostane už začiatkom budúceho roku - 6. januára 2015.
Pre tých, ktorí film videli a páčil sa im alebo tých, ktorí ešte nemali tú šancu a chcú si ho vychutnať pekne v domácom prostredí, môžeme potvrdiť, že sa Horns už teraz dajú predobjednať v oboch verziách - Blu-ray a DVD, hoci dátum pre DVD verziu zatiaľ zostáva nejasný.

Zdroj: Mugglenet.com

-------------------------------------------------

Experiment s Harrym Potterom
Poslal: Peeta Mellark 8.11.2014, 13:47:09; komentáre (2)

Ostatné » OstatnéSkupina psychológov pod vedením neurológa Chu-Ting Hsua sa nedávno rozhodla preskúmať efekty ponorenia sa do kníh - skrátene, čo sa deje s vašim mozgom, keď sa naplno stotožníte s tým, čo čítate. Vedci si pre tento experiment vybrali „akúsi neznámu fiction sériu nazývanú Harry Potter, ako ironicky spomína stránka FastCompany.
Ide vôbec o „prvý pokus pochopiť nervové mechanizmy spojené s ponorením sa do kníh,“ ako tvrdí Chun-Ting Hsu.

Pokiaľ vás zaujímajú výsledky Hsuovej štúdie, pokračujte v čítaní...

-------------------------------------------------

Komu venovala Emma ocenenie?
Poslal: Dado 4.11.2014, 14:43:49; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Mnohé herecké osobnosti sa v minulosti dokázali zviditeľniť nielen nesporným talentom, ale aj nezvyčajným ďakovaním pri preberaní rôznych ocenení. K nim sa najnovšie pripojila aj Emma Watson. Mladá herečka si totiž vo štvrtok prebrala ocenenie Britannia Awards pre britského umelca roka. Na pódiu však prekvapila prítomné obecenstvo, keď spomenula príbeh svojho niekdajšieho zvieratka, škrečka Millie, ktorému následne ocenenie venovala.

-------------------------------------------------

Hotel v potterovskom štýle
Poslal: Dado 4.11.2014, 14:43:01; komentáre (3)

Ostatné » OstatnéPravdepodobne neexistuje fanúšik Harryho Pottera, ktorý by v živote nepremýšľal nad tým, aké by to bolo užívať si nezameniteľné čaro bývania na Rokforte. Dnes sa však už tieto sny môžu premeniť na skutočnosť. 163 rokov starý londýnsky hotel Georgian House totiž nedávno predstavil presné kópie rokfortských izieb, ktoré by nepochybne dokázali uspokojiť nároky akéhokoľvek potterovského fanúšika.

Bližšie informácie nájdete v pokračovaní novinky.

-------------------------------------------------

Život a lži Dolores Umbridgeovej
Poslala: Albus-Severus 1.11.2014, 15:00:49; komentáre (17)

Postavy » Dolores UmbridgeováJ. K. Rowlingová včera potešila svojich fanúšikov novým príbehom o jednej z najnenávidenejších postáv v jej knihách vôbec - Dolores Jane Umbridgeovej. Tento príbeh je vlastne skôr beletrizovaným životopisom, v ktorom sa dozvieme množstvo nových informácií o Unbridgeovej rodinnom zázemí, o jej štúdiách na Rokforte, no hlavne o jej (špinavej) ceste k moci. Toto všetko zverejnila autorka v novom materiáli, ktorý sa včera objavil na stránke Pottermore.

O tom, že sa na nové informácie môžete tešiť práve na Halloween, vás Denný Prorok vopred informoval. No a teraz už prichádza samotný príbeh, ktorý si (preložený do slovenčiny) môžete prečítať v pokračovaní.

Príjemné čítanie!
+10 bodov - Za extrémne rýchly preklad, pomerne dlhej novinky, na ktorú veľa ľudí čakalo. (Sedo)

-------------------------------------------------

Rupert nielen o svojom detskom sne
Poslal: Peeta Mellark 30.10.2014, 22:33:57; komentáre (5)

Herci » Rupert Grint (Ron Weasley)Zistenie, že vášho syna láka herectvo, kariéra s nie veľmi istou budúcnosťou, je nočnou morou každých rodičov. Ale neskôr sa dozvedieť, že váš druhý syn sa chce dať na dráhu - a to doslova - profesionálneho rally pretekára, sa niekomu môže zdať už naozaj neustojiteľné. Našťastie pre Grintovcov, bláznivé sny ich dvoch synov sa napokon vyplnili dokonale.
Zatiaľ čo Rupert si stvárnením Rona Weasleyho polepšil o približne 24 miliónov libier, jeho brat James sa stal jedným z najrýchlejšie napredujúcich pretekárov v Británii ako člen British Racing Grint tímu, ktorý vlastní ich otec.
Napriek onomu neskutočnému množstvu peňazí, sa Rupert odmieta podvoliť pokušeniu utrácať na prepych ako sú superrýchle autá.
Kým James nedá dopustiť na svoj personalizovaný Mitsubishi Evo 9, s ktorým sa uchádzal na tohtoročnom britskom šampionáte, Rupert sa uspokojí so svojou Mr. Whippy Bedford zmrzlinárskou dodávkou, ktorú si kúpil za jedny z prvých peňazí, ktoré vďaka filmom o Harrym Potterovi zarobil.

Rozhovor s bratmi Grintovcami nájdete v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Nová poviedka už 31. októbra!
Poslal: Peeta Mellark 24.10.2014, 17:52:43; komentáre (5)

Ostatní » J. K. RowlingÁno, presne tak! Tým, ktorým sa páčila minulá krátka poviedka z Harry Potter sveta z pera J.K. Rowlingovej, si prídu na svoje! Na Pottermori sa objavila informácia, že Jo nás niečim podobným obdarí už tento mesiac a to presne na Halloweena - 31. októbra.
Zatiaľ vieme len toľko, že sa v príbehu objaví Dolores Umbridgeová, bývalá rokfortská profesorka, vrchná inkvizítorka a napokon i riaditeľka, ktorú v piatom a siedmom dieli stvárnila herečka Imelda Staunton.
„Profesorka Umbridgeová nie je len jedna z najzákernejších postáv z kníh, ale taktiež aj jediná osoba okrem lorda Voldemorta, ktorá na Harrym - nie v prenesenom slova zmysle - zanechala jazvu," povedala Jo.

Poviedka dlhá približne 1700 slov nám poskytne pohľad na Doloresin život, obohatený o mnohé doposiaľ neznáme podrobnosti, rovnako ako aj autorkine vlastné myšlienky a názor na profesorku.

Zdroj: Time.com

-------------------------------------------------

VIDEO: Alan o režírovaní a Ľudovítovi XIV.
Poslal: Peeta Mellark 24.10.2014, 11:37:18; komentáre (0)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)Alan Rickman (Severus Snape) sa už v minulosti raz posadil na režisérsku stoličku. Po druhýkrát tak spravil kvôli filmu A Little Chaos, ktorý bol odprezentovaný aj na BFI London Film Festival. Aby toho nebolo málo, Alan si v danom filme aj zahral - kráľa Ľudovíta XIV. Spoločnosť pred plátnom mu robili aj iní známi herci ako napríklad Helen McCrory, ktorá v potterfilmoch stvárnila postavu Narcissy Malfoyovej, alebo Kate Winslet. Dej filmu sa sústredí na dvojicu záhradných architektov, ktorí navzájom súperia o možnosť projektovať nádvoria Versailleského paláca.

Rozhovor s Upcoming a menšiu ukážku z filmu nájdete v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Trailer k filmu s Jimom a Warwickom
Poslal: Peeta Mellark 20.10.2014, 12:32:54; komentáre (1)

Herci » Jim Broadbent (Horace Slughorn)Všetci milujeme rozprávky a tie vianočné asi najviac. Niekomu však môžu prísť filmy so Santa Clausom klišé - no videli ste už taký, v ktorom sa tento červenobiely štedrý muž ocitol vo väzení?
Práve v ňom si spolu zahrali herci stvárňujúci dvoch rokfortských profesorov - Jim Broadbent (H. Slughorn) a Warwick Davis (F. Flitwick). Get Santa je komédia, ktorá sa odohráva v Londýne počas vianočných sviatkov, a s Jimom v hlavnej úlohe a s Warwickom ako pseudo-elfom sa do kín dostane už tento december.

Trailer nájdete v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Prichádza Majster Poviedkar - 5. ročník
Poslala: cuca 19.10.2014, 18:25:42; komentáre (27)

Stránky » Priori-Incantatem.skA je to tu! To, na čo niektorí z vás čakali, niektorí sa toho obávali, a niektorí dúfali, že to už neuvidia. :D No nech patríte do ktorejkoľvek z týchto skupín, zbystrite pozornosť. Prichádza nový ročník, síce starej súťaže, ale v úplne novom šate!!! :)

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-14 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Snáď každá televízia už spustila sériu vianočných reklám! Čo s tým?

Sú super, vždy sa na nich bavím, viem ich naspamäť a pospevujem si ich zvučky.
3% (6)

Niektoré sú pútavé, ale prekvapilo ma, že ich spustili ešte v októbri, keď vrcholilo babie leto.
31% (64)

Letné reklamy sú oveľa lepšie a zábavnejšie, napríklad: "Zožeň hovädzie srdcia, pôjdeme grilovať, uhlie už mám!"
8% (17)

Nenávidím ich, dostanú ma do šialenstva, najmä, keď nejakú spustia cez môj obľúbený film a zrazu: "Džingl bel..." ... Ágrhr!!
58% (118)

Hlasovalo: 205 ľudí
TOP NOVINKA

Život a lži Dolores Umbridgeovej
J. K. Rowlingová včera potešila svojich fanúšikov novým príbehom o jednej z najnenávidenejších postáv v jej knihách vôbec - Dolores Jane Umbridgeovej. Tento príbeh je vlastne skôr beletrizovaným životopisom, v ktorom sa dozvieme množstvo nových informácií o Unbridgeovej rodinnom zázemí, o jej štúdiách na Rokforte, no hlavne o jej (špinavej) ceste k moci. Toto všetko zverejnila autorka v novom materiáli, ktorý sa včera objavil na stránke Pottermore. O tom, že sa na nové informácie môžete te...

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Rick Riordan:
Bohovia Olympu - Neptúnov syn

Nezvestný Percy Jackson sa vracia! Stratil však pamäť a nevie, kto je, odkiaľ prichádza a aké je jeho poslanie. Z hlbo- kého spánku sa zobudil u vl- čice Lupy, ktorá ho poslala do Tábora Jupiter, rímskej obdo- by Tábora polokrvných. Všetci okolo neho ho považujú za sy- na boha Neptúna, rímskeho boha morí.
Spoločne s ďalšími členmi tá- bora, Frankom a Hazel, odchá- dza na Aljašku, aby naplnil dávne proroctvo. Podarí sa im tam oslobodiť boha smrti Tha- nata, ktorého uväznil obor? Aké ďalšie nebezpečenstvá ča- kajú Percyho, ktorému sa po- čas cesty začína vracať pa- mäť?

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 85
Bystrohlav 88
Bifľomor 85
Slizolin 89
Spolu: 347
FAKTY
Nevyhnutnú súčasť väčšiny protijedov tvorí práve koreň mandragory.
CITÁTY
Kto chce vidieť, ako Ufňukancovi sťahujem gate?

James Potter
HP5: Fénixov rád
(kap. 28, str. 621)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras