|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám - ktorémukoľvek aktívnemu redaktorovi - do redakcie Denného Proroka prostredníctvom expresnej Sovej Pošty a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováDaniel na tému Simpsonovci
Poslal: Dado 2.10.2014, 15:57:00; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Animovaný seriál Simpsonovci je už 25 rokov súčasťou populárnej kultúry. Nie je preto žiadnym prekvapením, že aj mnohé svetové celebrity majú svoje obľúbené epizódy. Práve tých sa týkali otázky internetového portálu Vulture, ktorý vyspovedal takmer tridsať známych osobností. Medzi nimi sa objavil aj Daniel Radcliffe (Harry Potter), ktorý sa s radosťou podelil o svoje pocity a myšlienky týkajúce sa svetoznámej žltej rodinky.

-------------------------------------------------

NováDanielov návrat k mágii?
Poslal: Dado 2.10.2014, 14:44:06; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Už istý čas je známe, že film Podfukári, ktorému sa v kinách minulý rok mimoriadne darilo (zarobil 350 miliónov dolárov), sa v neďalekej budúcnosti dočká pokračovania. Louisa Leterriera síce podľa posledných informácií na režisérskom poste nahradí Jon Chu (séria G.I. Joe), no z hereckého obsadenia by sa mali na scénu vrátiť všetky hviezdy prvého dielu, čiže Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Morgan Freeman alebo Michael Caine.

Práve posledný menovaný prezradil, že jeho postava bude mať v pokračovaní syna. A toho by si nemal zahrať nikto iný, než Daniel Radcliffe. Zatiaľ sa však nevie, či sa jeho postava stane ďalším z iluzionistov, alebo sa mladý herec tentoraz kúzlam vyhne. O prípadných novinkách vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: ČSFD.cz


Tip poslal Harry Potter (+2 body)

-------------------------------------------------

NováDaniel ako ste ho ešte nevideli
Poslal: Dado 1.10.2014, 17:16:10; komentáre (1)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)V predchádzajúcich týždňoch sme vám pravidelne prinášali informácie týkajúce sa pripravovaného filmu Horns, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstaví Daniel Radcliffe (Harry Potter). Tentoraz tu máme pre vás hneď niekoľko záberov, ktoré dokazujú, že pôjde o postavu diametrálne odlišnú od všetkých, ktoré mladý britský herec doteraz stvárnil. Tieto zábery si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch: 1 | 2 | 3

Snímku Horns mali diváci možnosť vidieť už na filmových festivaloch v Toronte a Austine (Texas). Do väčšiny svetových kín dorazí na prelome októbra a novembra.

Zdroj: GeeksAreSexy.net


Tip poslal Carterko (+2 body)

-------------------------------------------------

Trailer na film Extraterrestrial
Poslal: Dado 30.9.2014, 18:10:23; komentáre (1)

Herci » Freddie Stroma (Cormac McLaggen)Popri najväčších hereckých menách známych z filmového spracovania kníh o Harrym Potterovi sa často stáva, že herci, ktorí sa objavili v úlohách menej dôležitých postáv, sú nedobrovoľne vytlačení do úzadia. Jedným z nich je aj Freddie Stroma, ktorý stvárnil Cormaca McLaggena v záverečných troch filmoch série. Aj jemu sa však tentoraz ujde chvíľka pozornosti od potterovských fanúšikov, pretože na internete sa včera objavil nový trailer filmu Extraterrestrial, v ktorom budeme môcť Freddyho vidieť rovno v jednej z hlavných úloh.

-------------------------------------------------

Emma v novom filme
Poslal: Dado 30.9.2014, 17:46:57; komentáre (0)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emma Watson svoju hereckú kariéru aj napriek pozícii vyslankyne dobrej vôle OSN rozhodne nezanedbáva. Dôkazom sú aj najnovšie správy, ktoré sa dostali na verejnosť. Podľa nich si mladá herečka zahrá v pripravovanom trileri s názvom Colonia. V ňom by sa mala predstaviť po boku talentovaného Daniela Brühla, ktorý si minulý rok získal fanúšikov i kritikov famóznym hereckým výkonom vo filme Rivali.

-------------------------------------------------

Reakcia na Emmin prejav
Poslal: Dado 28.9.2014, 17:25:57; komentáre (5)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Minulý týždeň sme vám priniesli článok o prejave Emmy Watson v New Yorku, prostredníctvom ktorého ako vyslankyňa dobrej vôle OSN spustila kampaň HeForShe. Tá je zameraná na zrovnoprávnenie mužského a ženského pohlavia. Reč mladej herečky sa stretla takmer výlučne s pozitívnymi reakciami, no objavili sa aj také, ktoré sa pozreli na Emmine slová trochu bližšie. Autorkou jednej z nich je aj Cathy Young, americká novinárka ruského pôvodu, ktorá uverejnila článok reagujúci na Emmin prejav.

-------------------------------------------------

Bonnie na návšteve Číny
Poslal: Dado 26.9.2014, 17:34:01; komentáre (3)

Herci » Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)Bonnie Wright, ktorú celý svet pozná najmä vďaka postave Ginny Weasleyovej, ktorú stvárnila vo všetkých ôsmich filmoch o Harrym Potterovi, navštívila pred niekoľkými dňami mesto Čcheng-tu. To sa nachádza na juhozápade Číny a je zároveň hlavným mestom provincie S’-čchuan. Bonnie bola podľa dostupných informácii na túto návštevu pozvaná Oddelením cestovného ruchu spomínaného mesta.

-------------------------------------------------

Emma Thompson v muzikáli Sweeney Todd
Poslal: Dado 26.9.2014, 15:00:37; komentáre (1)

Herci » Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová)Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová) sa tento rok vrátila na divadelné dosky vďaka úlohe pani Lovettovej v muzikáli Sweeney Todd. Ten sa v premiére objavil v newyorskom Lincolnovom centre v marci tohto roku a následne sa dočkal aj ďalších štyroch repríz. Emma by si však mala rolu, ktorú stihla zahrať vo filmovom spracovaní z roku 2007 aj ďalšia herečka z filmov o Harrym Potterovi, Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), zopakovať už najbližšiu jar prostredníctvom ďalších 13 predstavení v Londýne.

-------------------------------------------------

Prvý pohľad na Toma v novom filme
Poslal: Dado 25.9.2014, 18:55:05; komentáre (0)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Minulý mesiac sa fanúšikovia Toma Feltona (Draco Malfoy) dozvedeli, že ich obľúbenec sa objaví v pripravovanom filme Clavius. Ten sa podľa doterajších informácií inšpiruje biblickým námetom opisujúcim ukrižovanie Ježiša Krista. Filmovanie je už nejaký čas v plnom prúde, a tak sa Tom rozhodol ukázať verejnosti niekoľko doteraz nezverejnených fotografií prostredníctvom svojho účtu na Instagrame.

-------------------------------------------------

Chystá sa dokument o Julie Walters
Poslal: Dado 24.9.2014, 15:45:35; komentáre (2)

Herci » Julie Walters (Molly Weasleyová)Včera sa na verejnosť dostali informácie o tom, že televízna stanica BBC Two začne už čoskoro pripravovať hodinu trvajúci dokument, prostredníctvom ktorého nám jeho tvorcovia doprajú bližší pohľad na kariéru a život Julie Walters. Britská herečka má na konte dve nominácie na Oscara za výkony vo filmoch Rita a Billy Elliot, no fanúšikovia Harryho Pottera ju poznajú predovšetkým vďaka jej stvárneniu postavy Molly Weasleyovej v siedmich častiach ich obľúbenej filmovej série (neobjavila sa len vo filme Harry Potter a Ohnivá čaša).

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, Tom!
Poslal: Marsí 22.9.2014, 19:37:54; komentáre (0)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Dnes tu máme pondelok, 22. septembra. Pýtate sa, čo je na tomto dni zaujímavé? Tak teda okrem toho, že sa nám pomaly oficiálne končí leto a začína jeseň, máme tu aj jednu narodeninovú novinku. Svoje 27. narodeniny dnes oslavuje herec Tom Felton, ktorý je nám všetkým známy ako Draco Malfoy z Harryho Pottera.

Samozrejme mu želáme veľa šťastia, zdravia a úspechov v kariére!

-------------------------------------------------

Emmin prejav o rovnosti pohlaví
Poslal: Dado 21.9.2014, 17:09:57; komentáre (3)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emmu Watson svet nepozná len ako talentovanú mladú herečku, no okrem iného aj ako vyslankyňu dobrej vôle OSN. V sobotu spustila v newyorskom sídle OSN kampaň s názvom HeForShe, prostredníctvom ktorej hovorí o jej skúsenostiach a názoroch na feminizmus a rovnoprávnosť oboch pohlaví. Celú reč, ktorú pri tomto zahájení predniesla a ktorú vám prinášame preloženú do slovenčiny, si môžete prečítať v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------

Ocenenie pre Emmu
Poslal: Dado 20.9.2014, 18:48:48; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emma Watson si už čoskoro na svoje konto pripíše ďalšie herecké ocenenie. Na odovzdávaní cien Britskej akadémie filmového a televízneho umenia (BAFTA), ktoré sa uskutoční 30. októbra v Los Angeles, jej bude udelené ocenenie v rámci Britannia Awards. Toto vyznamenanie je prezentované ako prepojenie medzi Hollywoodom a britskou produkciou a udeľované hercom, ktorí venovali svoju kariéru rozvoju filmového umenia.

Okrem Emmy sa rovnakej pocty dočkajú aj herci Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Mike Leigh a Judi Dench. Medzi ocenenými sa v minulosti objavila aj Helena Bonham Carter, ktorá vo filmoch o Harrym Potterovi stvárnila Bellatrix Lestrangeovú.

Zdroj: Variety.com


Tip poslal pacho74 (+2 body)

-------------------------------------------------

Exkluzívny rozhovor s Raniyou o jej knihe
Poslal: Marsí 19.9.2014, 18:35:23; komentáre (5)

Stránky » Priori-Incantatem.skV júni tohto roku sme vám priniesli informáciu o istej slečne z našej stránky, ktorej sa podarilo vydať vlastnú knihu. Reč je samozrejme o užívateľke, ktorú na Priori môžeme poznať pod menom Raniya. Práve jej sa podarilo vydať svoju prvú knihu s názvom Adonis v tričku, ktorú začala písať už pred tromi rokmi a dokonca ju priebežne zverejňovala v našej Fan Fiction. My sme sa rozhodli položiť jej pár otázok ohľadom písania a jej pocitov po vydaní knihy.

Ak ste teda zvedaví, čo nám odpovedala, určite čítajte ďalej...
+10 bodov - Super, ďakujeme, Marsí, za spracovanie rozhovoru a aj Raniya-i za poskytnutie rozhovoru! (Richio)

-------------------------------------------------

Effie Gray dostáva prvý trailer
Poslal: Dado 15.9.2014, 21:22:27; komentáre (0)

Herci » Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová)Tvorcovia filmu Effie Gray vypustili na verejnosť prvý trailer približujúci divákom ich najnovší projekt. Fanúšikov Harryho Pottera táto informácia určite zaujme najmä kvôli tomu, že v pripravovanej britskej dráme sa predstaví až trojica potterhercov v zložení Emma Thompson (Sybila Trelawneyová), Julie Walters (Molly Weasleyová) a Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid). Spomínaný trailer, rovnako ako aj ďalšie informácie o snímke, nájdete v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-14 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Keď raz budem veľké...

Kúpim si všetky HP filmy v 6D, lebo potom aj také raz bude!
17% (25)

Svojim deťom budem cez leto posielať list, že ich prijali na Rokfort.
22% (32)

Všetky knihy a filmy HP v testamente prepíšem na toho najpotterovskejšieho člena rodiny, akého si vychovám.
37% (54)

Denne sa budem prihlasovať na P-I, ak to tu ešte bude, aj keď si budem musieť zakaždým pýtať heslo.
24% (36)

Hlasovalo: 147 ľudí
TOP NOVINKA

Emmin prejav o rovnosti pohlaví
Emmu Watson svet nepozná len ako talentovanú mladú herečku, no okrem iného aj ako vyslankyňu dobrej vôle OSN. V sobotu spustila v newyorskom sídle OSN kampaň s názvom HeForShe, prostredníctvom ktorej hovorí o jej skúsenostiach a názoroch na feminizmus a rovnoprávnosť oboch pohlaví. Celú reč, ktorú pri tomto zahájení predniesla a ktorú vám prinášame preloženú do slovenčiny, si môžete prečítať v pokračovaní článku.

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 96
Bystrohlav 93
Bifľomor 96
Slizolin 89
Spolu: 374
FAKTY
Jednou zo základných čarodejníckych zručností je levitácia.
CITÁTY
Cruciatus vám rozviaže jazyk.

Dolores Umbridgeová
HP5: Fénixov rád
(kap. 32, str. 714)
STRÁNKY
Ocenenia:


Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras