|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
     Akadémia Priori
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte našej šéfredaktorke Ocean Dream do redakcie Denného Proroka prostredníctvom expresnej Sovej Pošty a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováVšetko najlepšie, Daniel!
Poslal: Dado 23.7.2014, 20:11:57; komentáre (2)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)23. júl je dňom, ktorý ako každý iný znamená pre určité skupiny ľudí významné míľniky. My ako fanúšikovia Harryho Pottera si tento deň spájame predovšetkým s narodeninami osoby, ktorá nášho obľúbeného hrdinu stvárnila na filmovom plátne. Pokiaľ niektorí ešte stále náhodou netušia, o koho ide, tak vedzte, že práve dnes oslavuje svoje 25. narodeniny talentovaný britský herec Daniel Radcliffe.

Daniel toho za posledný rok stihol skutočne veľa. Okrem natáčania viacerých filmov (Frankenstein, What If) sa minulé leto predstavil aj na divadelných doskách (The Crippel of Inishmaan), v dabingu (Simpsonovci), pozbieral niekoľko ocenení a v neposlednom rade si stihol užiť fámy o údajnom zasnúbení s priateľkou Erin Darke.

Danovi touto cestou blahoželáme a prajeme všetko len to najlepšie.

-------------------------------------------------

Rozhovor so Slovákom, ktorý získal Oscara
Poslal: Dado 22.7.2014, 11:20:25; komentáre (3)

Ostatné » OstatnéMeno Vladimíra Valoviča mnohým ľuďom asi nič nepovie. Napriek tomu tento 32-ročný rodák z Handlovej dosiahol vo svete také úspechy, o akých sa mnohým ani len nesníva. Živí sa ako tvorca vizuálnych efektov a na svojom konte má už prácu pri takých projektoch ako sú Piráti z Karibiku, Lincoln a v neposlednom rade aj poslednej časti filmovej série o Harrym Potterovi. Zároveň spolupracoval s režisérom Alfonsom Cuarónom, ktorého fanúšikovia potteroviek poznajú ako režiséra tretieho dielu série, na snímke Gravitácia, vďaka ktorej sa Slovák môže pýšiť mnohými oceneniami, vrátane Oscara.

-------------------------------------------------

JKR plánuje písať viac o Cormoranovi
Poslala: Sarah 22.7.2014, 08:34:44; komentáre (1)

Ostatní » J. K. RowlingJ. K. Rowling prezradila ďalšie svoje plány. Povedala, že príbeh vojnového veterána Cormorana Strika - detektíva, ktorý je hlavnou postavou vo Volaní Kukučky a The Silkworm, rozpovie vo viac ako siedmich knihách, čím prekoná Harry Potter sériu.

-------------------------------------------------

Nový rozhovor s Nataliou
Poslal: Dado 20.7.2014, 17:18:02; komentáre (0)

Herci » Natalia Tena (Nymphadora Tonksová)Natalia Tena, ktorú si určite väčšina z vás spája predovšetkým s postavou Nymphadory Tonksovej z posledných štyroch filmov o Harrym Potterovi, porozprávala v novom rozhovore pre Vulture o svojom najnovšom filme s názvom 10.000 Km, jej účinkovaní v celosvetovo obľúbenom seriáli Hra o tróny a mnohých ďalších zaujímavostiach. Odpovede na niektoré z otázok nájdete v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------

The Silkworm: Dve ukážky v slovenčine
Poslal: micho 17.7.2014, 22:22:06; komentáre (0)

Ostatné » JKR: The SilkwormThe Silkworm je názov druhého dielu detektívnej série, ktorú J. K. Rowlingová píše pod pseudonymom Robert Galbraith. Pokiaľ sa vám páčil prvý diel, ktorý na Slovensku vyšiel pod názvom Volanie Kukučky, voľné pokračovanie príbehu detektíva Cormorana Strikea je v tom prípade pre Vás ideálnym tipom na prázdninové čítanie. Keďže kniha zatiaľ vyšla len v anglickom origináli a do vydania slovenského prekladu zostáva niečo vyše pol roka, vydavateľstvo Plus vyšlo v ústrety slovenským čitateľom a zverejnilo oficiálny slovenský preklad dvoch ukážok, ktoré si môžete prečítať na » tejto « stránke.

Pre spoilerov-chtivých čitateľov prezradíme, že v jednej z ukážok sa dozviete, kde detektív konečne našiel nové bývanie. Možno to bude bližšie, ako si myslíte...

Zdroj: Vydavateľstvo Plus

-------------------------------------------------

Z Fan fiction do predajní kníh
Poslal: Lukinčok 15.7.2014, 23:23:10; komentáre (11)

Stránky » Priori-Incantatem.skPre začínajúceho autora písaných diel asi niet väčšej radosti, ako keď vidí svoju prvú knihu ležať na pultoch kníhkupectiev (ale možno sa mýlim). Pre nás je vždy radosť dozvedieť sa, že sa takýmto autorom stal niekto z nás (a tu som si istý). A o to viac, ak mu k tomuto úspechu dopomôže práve naša stránka, presnejšie sekcia Fan fiction a jej čitatelia.

A o kom to vlastne hovorím? Dočítate sa v pokračovaní novinky!

-------------------------------------------------

Daniel reaguje na novú potterovskú poviedku
Poslal: micho 13.7.2014, 13:29:12; komentáre (1)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Zverejnenie novej poviedky zo sveta Harryho Pottera od J. K. Rowlingovej nezostalo bez celosvetového záujmu fanúšikov, novinárov a zrejme ani hercov. Hoci sa priamo nejedná o knižné pokračovanie príbehu, ale len o stručné naznačenie súčasných pomerov v čarodejníckom svete, ktorý oficiálne do predvčera žil Svetovým pohárom v metlobale, novinári si nenechali ujsť prvú príležitosť spýtať sa na tento krátky príbeh priamo filmového predstaviteľa Harryho Pottera.

Daniel Radcliffe v rozhovore pre Extra TV spochybnil údajné manželské problémy Harryho a Ginny, prezradil, ako si (ne)predstavoval Harryho budúcnosť po ukončení knižnej série, reč sa zvrtla aj na záhadnú jazvu na Harryho líci a na filozofickú úvahu o tom, prečo sa počiatočné šťastie v manželstve nedá naveky začarovať.

-------------------------------------------------

Odpočívaj v pokoji, Dave Legeno
Poslala: Albus-Severus 12.7.2014, 17:38:56; komentáre (4)

Ostatné » SpomienkaDave Legeno, ktorého z potteroviek poznáme ako vlkodlaka Fenrira Greybacka, zomrel pre niekoľkými dňami počas turistiky v Údolí Smrti v Kalifornii, USA.

Legenovo telo našla v nedeľu dvojica turistov v takom odľahlom úseku Údolia Smrti, že preň musela prísť helikoptéra. Príčina smrti zatiaľ nie je známa, no je pravdepodobné, že Legeno zomrel kvôli vysokým teplotám. V tejto oblasti totiž teploty celkom bežne dosahujú až 50°!

Daveovým príbuzným a priateľom prajeme veľa síl počas týchto ťažkých dní. Odpočívaj v pokoji, Dave.


Tip poslal Carterko (+2 body)

-------------------------------------------------

Nový rozhovor s Johnom Hurtom
Poslala: Albus-Severus 12.7.2014, 17:28:57; komentáre (0)

Herci » John Hurt (Pán Ollivander)John Hurt, ktorého z potteroviek poznáme ako pána Ollivandera, nedávno poskytol rozhovor o filme Snowpiercer, ktorý mal premiéru minulé leto.

Časť tohto interview pre Denného Proroka preložil James R., za čo mu posielame malú bodovú odmenu.

Interview nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Nominácie na Emmy Awards
Poslal: Dado 12.7.2014, 14:41:28; komentáre (0)

Herci » Maggie Smith (Minerva McGonagallová)Vo štvrtok boli oznámené nominácie tohtoročných Emmy Awards, ktoré sú každý rok udeľované za televíznu tvorbu v USA. Objavili sa v nich pritom aj mená dvoch herečiek z potteroviek - Maggie Smith, ktorú všetci veľmi dobre poznáme ako profesorku Minervu McGonagallovú a Helena Bonham Carter, predstaviteľka Bellatrix Lestrangeovej.

-------------------------------------------------

Preklad novej poviedky od JKR
Poslala: Sarah 10.7.2014, 07:44:28; komentáre (13)

Ostatní » J. K. RowlingS napätím ste čakali na preklad novej poviedky zo života Harryho Pottera do našej rodnej slovenčiny? V pokračovaní si môžete prečítať dokonca dva!

____________________________________________________

DUMBLEDOROVA ARMÁDA SA SCHÁDZA NA
FINÁLE SVETOVÉHO POHÁRA V METLOBALE


Od klebetnej spravodajkyne Denného Proroka, Rity Skeeterovej.

_____________________________________________________________

+15 bodov - Smasty aj Ginnôčka Simonová majú odo mňa ďalších 15 bodov, za tú námahu, skvelý prínos a neskutočnú rýchlosť. :) (Richio)

-------------------------------------------------

Svetový pohár v metlobale finišuje
Poslala: Sarah 9.7.2014, 19:47:28; komentáre (1)

Stránky » PottermorePodobne ako sa blížia ku koncu Majstrovstvá sveta vo futbale 2014, končí aj Svetový pohár v metlobale. Dnes sa odohral zápas o tretie miesto, v ktorom proti sebe doslova bojovali tímy Japonska a USA. A ako to teda dopadlo? Po vyrovnanom a tvrdom zápase, v ktorom došlo k mnohým zraneniam, sa nakoniec podarilo zlatú strelu chytiť stíhačke Noriko Sato, ktorá týmto zaistila svojmu tímu víťazstvo 330:120. Bližšie informácie o tomto zápase si môžete prečítať TU. O celkovom víťazovi metlobalového turnaja sa rozhodne 11. júla. Aj napriek tomu, že sa Bulharom za posledných 20 rokov podarilo dotiahnuť to dvakrát do finále hlavne vďaka rýchlemu chyteniu zlatej strely teraz už 38-ročným stíhačom Viktorom Krumom, na začiatku šampionátu boli považovaní za outsiderov. Podarí sa im aj tentokrát prekvapiť a uchmatnúť titul 5-násobným svetovým šampiónom z Brazílie, ktorí si aj napriek svojej relatívnej neskúsenosti, zatiaľ v turnaji počínali dobre?
Zdroj: Pottermore


Tip poslal James R. (+5 bodov)

-------------------------------------------------

Šikmá ulička otvorila svoje brány!
Poslal: Marsí 9.7.2014, 15:08:31; komentáre (1)

Ostatné » Čarovný svet Harryho PotteraUž niekoľko mesiacov vám prinášame rôzne informácie o Čarovnom svete Harryho Pottera v Orlande a najmä o rozšírení tohto zábavného parku o Šikmú uličku. Po dlhej výstavbe a prípravách tvorcovia parku konečne dorazili na koniec tejto bláznivej cesty, aby tak začali úplne novú dobrodružnú jazdu, tentokrát spolu so všetkými fanúšikmi Harryho Pottera.

Dámy a páni, včera ráno novopostavená Šikmá ulička otvorila svoje brány a oficiálne privítala prvých návštevníkov!

-------------------------------------------------

Emma novou veľvyslankyňou dobrej vôle OSN
Poslal: micho 8.7.2014, 21:41:34; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emma Watson získala novú úlohu. Tentoraz však nie je reč o filmovej role v pripravovanom kasovom trháku. Stala sa totiž novou veľvyslankyňou dobrej vôle pôsobiacou v Organizácii spojených národov (OSN). Angažovať sa bude vo Výbore pre rodovú rovnosť a posilnenie postavenia žien (UN Woman). Veľvyslancami dobrej vôle sú populárne osobnosti, ktoré sú ochotné využiť svoju popularitu, vplyv a vlastnú prezentáciu na pomoc znevýhodneným alebo utláčaným skupinám.

Filmová Hermiona podľa vlastných slov prijala ponuku stať sa veľvyslankyňou dobrej vôle pre rodovú rovnosť s obrovskou pokorou, pričom všetkých uistila, že k novej funkcii chce pristupovať naozaj zodpovedne, pretože nie každý má šancu skutočne niečo zmeniť.

-------------------------------------------------

J. K. Rowling vydala novú poviedku z HP sveta
Poslala: Sarah 8.7.2014, 18:56:18; komentáre (19)

Ostatní » J. K. RowlingDržte si klobúky! J. K. Rowling potešila všetkých fanúšikov jej najúspešnejšej knižnej série a napísala nový príbeh z Harryho života. Je písaný z pohľadu kontroverznej novinárky Rity Skeeterovej. V tejto poviedke sa Harry so svojou rodinou a priateľmi Ronom a Hermionou vyberie na Svetový pohár v metlobale. Má okolo 30 rokov, nevysvetlenú reznú ranu na líci a začína šedivieť.
J. K. Rowling v minulosti nebola fanúšičkou britského bulváru a možno toto je spôsob, ako ventiluje svoju frustráciu. Ak ste na Pottermore, príbeh si prečítate TU.

» SLOVENSKÝ PREKLAD «

Zdroj: Elitedaily


Tip poslal Dedalus (+2 body)

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-14 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
V ktorom kraji Slovenska bývaš?

Bratislavský/Trnavský
36% (94)

Trenčiansky/Nitriansky
19% (49)

Žilinský/Banskobystrický
18% (47)

Prešovský/Košický
27% (70)

Hlasovalo: 260 ľudí
TOP NOVINKA

Z Fan fiction do predajní kníh
Pre začínajúceho autora písaných diel asi niet väčšej radosti, ako keď vidí svoju prvú knihu ležať na pultoch kníhkupectiev (ale možno sa mýlim). Pre nás je vždy radosť dozvedieť sa, že sa takýmto autorom stal niekto z nás (a tu som si istý). A o to viac, ak mu k tomuto úspechu dopomôže práve naša stránka, presnejšie sekcia Fan fiction a jej čitatelia. A o kom to vlastne hovorím? Dočítate sa v pokračovaní novinky!

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 96
Bystrohlav 97
Bifľomor 95
Slizolin 107
Spolu: 395
FAKTY
Prenášadlá sú nenápadné predmety, ktoré muklovia často považujú za odpadky.
CITÁTY
Cedric stelesňoval mnohé vlastnosti príznačné pre Bifľomor.

prof. Albus Dumbledore
HP4: Ohnivá čaša
(kap. 37, str. 699)
STRÁNKY
Ocenenia:


Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica