|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


A víťazom Majstra Poviedkara sa stáva...
Poslala: cuca 22.6.2016, 20:00:26; komentáre (10)

Stránky » Priori-Incantatem.skVeľké finále sa skončilo, všetko je dohodnotené, dočítané, uzavreté. Vy ste rozdali posledné body, porota dala posledné hodnotenia a môžeme sa ísť pozrieť na to, kto tento rok vyhral.

-------------------------------------------------

Video z fotenia
Poslal: Kira 16.6.2016, 09:47:13; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéLen prednedávnom sme vám priniesli prvé fotografie rodiny Potterovcov, okolo ktorej sa točí celý dej blížiaceho sa predstavenia Harry Potter and the Cursed Child. A teraz sa môžete rovno pozrieť na celé video z fotenia promo fotiek, na ktorých sa nám ukážu ešte dve ďalšie rodiny - Weasleyovci a Malfoyovci.
Video nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Prekliate dieťa vyjde v češtine
Poslal: Marsí 12.6.2016, 19:42:17; komentáre (2)

Ostatné » OstatnéV Anglicku zažívajú fanúšikovia Harry Pottera krásne obdobie. Na divadelných doskách si môžu pozrieť pokračovanie HP série s podtitulom Prekliate dieťa. Scenár tejto divadelnej hry však vyjde aj knižne, takže si nový príbeh budeme môcť užiť aj my, čo nemáme šancu dostať sa na hru. České vydavateľstvo Albatros nedávno oznámilo, že na jeseň scenár vydajú v českom preklade od Petra Eliáša. Keďže o slovenskom preklade sa stále nič nevie, táto správa určite poteší tých, čo nie sú až tak anglicky zdatní a nevadí im čítať české texty.

Ak sa však objavia nejaké informácie o slovenskom preklade, určite vám dáme vedieť.

Zdroj: Albatros.cz


Tip poslal BranoZ (+2 body)

-------------------------------------------------

Poznáme výhercov knihy V službách zla
Poslal: Marsí 12.6.2016, 19:28:15; komentáre (0)

Ostatné » JKR: V službách zlaPočas tohto týždňa ste mali možnosť zapojiť sa do súťaže o najnovší kúsok od J.K. Rowlingovej - knihu V službách zla. Vďaka spoločnosti Albatros Media Slovakia tak môžeme práve touto knihou potešiť až dvoch z vás!

Stačilo len správne odpovedať na jednoduchú otázku a už vám chýbalo len trošku sťastia. Poďme sa teda pozrieť, kto to šťastie pri dnešnom žrebovaní mal...

-------------------------------------------------

Súťaž o knihu V službách zla!
Poslal: Marsí 6.6.2016, 21:33:34; komentáre (0)

Ostatné » JKR: V službách zlaNadšení fanúšikovia detektívnej série od Roberta Galbraitha aka J.K. Rowlingovej dávajte pozor!

V spolupráci so spoločnosťou Albatros Media Slovakia Vám prinášame súťaž o najnovší prírastok do tejto série - knihu V službách zla. Stačí správne odpovedať na jednoduchú otázku a môžete vyhrať jeden z dvoch pripravených výtlačkov tejto knihy.

Jedinou podmienkou je registrácia na našej stránke. (O pozvánku môžete požiadať na emaile, ktorý nájdete v pokračovaní novinky.)

Tak poďme na to!

-------------------------------------------------

Fotografie z Cursed Child
Poslal: Kira 2.6.2016, 23:18:19; komentáre (1)

Ostatné » OstatnéDivadelná premiéra hry Harry Potter and the Cursed Child sa nám už pomaly blíži (30. júl) a po predstavení fotiek celého obsadenia, hlavného tria a Scorpiusa Malfoya, nám tvorcovia priniesli ďalší náhľad na troch členov rodiny Potterovcov - konkrétne Harryho, Ginny a ich najmladšieho syna Albusa Severusa. Verím, že na tejto stránke máme aj pár šťastlivcov, ktorí tento magický zážitok prežijú priamo v Palace Theatre.
Fotografie nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

V službách zla (recenzia)
Poslal: micho 31.5.2016, 21:07:05; komentáre (2)

Ostatné » JKR: V službách zla Na pulty slovenských kníhkupectiev dorazil tento mesiac ďalší diel detektívnej série od Joanne Rowlingovej v hlavných úlohách s Cormoranom Strikeom a sympatickou Robin Ellacotovou. Čo-to o príbehu naznačuje už samotný názov: V službách zla. Hoci sa jedná už o tretiu detektívku s motívom odhalenia vraha, séria nestráca dych, práve naopak, autorka pod pseudonymom Robert Galbraith stále príbeh posúva ďalej, napríklad aj dejovými zvratmi a väčšou snahou o udržanie čitateľa v napätí.

-------------------------------------------------

Dnešným oslávencom je...
Poslala: cuca 29.5.2016, 00:05:05; komentáre (4)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)A máme tu ďalšie narodeniny. Okrem toho, že v znamení blížencov sa narodili mnohí skvelí herci, nie len tí z Harryho Pottera, narodil sa aj jeden z redaktorov a dlhoročných užívateľov tejto stránky. No viac už v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------

Prehľad oslávencov na tento týždeň
Poslala: Marika Scrooge 25.5.2016, 20:56:34; komentáre (0)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Klasicky, hoci trošku oneskorene, vám opäť prinášame týždenný narodeninový prehľad HP oslávencov. Tentoraz sa sviečky na tortách zapálili (a zapália) trom hercom, ktorí vo filmoch stvárnili učiteľa, smrťožrútku a syna. Minimálne jedného z nich ste uhádli, kto sú tí ďalší dvaja, si môžete prečítať v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Trailer na Swiss Army Man
Poslal: Kira 24.5.2016, 22:47:32; komentáre (2)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Dan sa do povedomia mnohých ľudí navždy zapísal ako Harry Potter, ale my v ňom, samozrejme, vidíme viac ako len to. Za tie roky nám dokázal, že nie je iba čarodejníkom, ale aj sirotou v December Boys, právnikom v The Woman in Black, básnikom a spisovateľom v Kill Your Darlings, mladým mužom v Horns, najlepším kamarátom v The F Word, asistentom vo Victor Frankenstein a mnoho ďalších filmových úloh. Síce sa svojej magickej nálepky asi nikdy nezbaví, snažiť sa o to môže naďalej a zdá sa, že to nám potvrdzuje aj film Swiss Army Man, ktorý by mal do kín prísť 24. júna 2016 (nevieme, či bude mať snímka premiéru aj v slovenských kinách).
Trailer a popis k filmu nájdete v pokračovaní. Upozorňujeme však, že video je vhodné pre 12+ čitateľov.

-------------------------------------------------

Trailer na Krásku a Zviera
Poslal: Kira 24.5.2016, 21:35:47; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Ešte začiatkom minulého roka sme vás informovali o tom, že Emma (Hermiona Grangerová) si zahrá v pripravovanej Disney rozprávke Kráska a Zviera hlavnú úlohu Belle. V strede minulého leta nám zase jej herecký kolega, Josh Gad, prezradil, že má nádherný hlas a krásne spieva. A my vám teraz konečne prinášame prvý náhľad na dlho očakávanú snímku, ktorej premiéra je v našich kinách naplánovaná na 16. marca 2017.
Teaser trailer nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Magické miesta z filmov – recenzia
Poslala: Marika Scrooge 17.5.2016, 20:31:52; komentáre (1)

Ostatné » Ostatné Aj vy určite patríte medzi tých fanúšikov HP filmov, ktorí si pri tých nekonečných pozretiach všímali nové a nové detaily. Niekto sa zameral na hercov, iný na hudbu, ďalší (a dovolím si tvrdiť, že vlastne väčšina z nás) na rozdiely medzi knihou a filmom. Jednu vec sme však veľmi intenzívne vnímali všetci – a tou bola výprava, čiže miesta, kde sa filmy odohrávali. Ak je tu niekto, kto nemal zimomriavky, keď prvýkrát uzrel z Čierneho jazera vežičky Rokfortu, nech radšej ani nezdvíha ruku, lebo bude tvrdo odsudzovaný.

Čím sa inšpiroval hlavný producent a návrhár Stuart Craig pri navrhovaní Rokfortu však nie je jediná informácia, ktorú v Magických miestach z filmov nájdete. Vyše 200 strán plných pútavých príbehov z nakrúcania, krásnych ilustrácií a fotografií, a bohatých informácií vám opäť, tak ako predtým Tvory a netvory a Filmové čary, prinesú nezabudnuteľný zážitok, keď za mágiou vo filmoch spoznáte aj mágiu ľudského umu, kreativity a vytrvalosti.

Ak ste zvedaví, čo všetko Magické miesta z filmov obsahujú, čítajte ďalej.

-------------------------------------------------

Poznáme fakulty na Ilvermorny?
Poslal: Kira 16.5.2016, 01:28:35; komentáre (6)

Rokfort » Rokfort (škola)Pottermore nám síce postupne odhaľuje z čarodejníckeho sveta čoraz viac a viac, no zdá sa, že sa nájde aj pár fanúšikov, ktorí sú až príliš nedočkaví. A možno aj to je prípad softvérového inžiniera Frederica Iana Cervanteza, ktorý narazil na skrytý kód v „under construction“ sekcii, ktorá sa nachádza práve na Pottermore a obsahuje ďalší pripravovaný triediaci kvíz. A čo z kódu vyčítal?
Nadpis novinky vám určite napovie, ale viac sa dočítate v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Nedeľňajší narodeninový prehľad
Poslal: Kira 15.5.2016, 21:26:51; komentáre (0)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Po dvoch týždňoch sa k vám zase vraciame s nedeľňajším narodeninovým prehľadom. Tentokrát poprajeme všetko najlepšie jednej rokfortskej profesorke a trom hercom, ktorí nám vo filmoch predstavili postavy, na ktoré nezabudne žiadny fanúšik Harryho Pottera.
Konkrétne gratulácie už nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Kto vyhral knihu HP: Magické miesta z filmov?
Poslal: Marsí 8.5.2016, 11:19:09; komentáre (5)

Stránky » Vydavateľstvo SlovartV priebehu tohto týždňa ste mali možnosť zapojiť sa do súťaže o novinku vydavateľstva Slovart – knihu Harry Potter: Magické miesta z filmov. Celkovo sa vás zapojilo až 38, no vyhrať ste mohli len dvaja. Dnes sa teda táto súťaž končí a my sa dozvieme mená dvoch šťastlivcov, ktorí novú knihu dostanú domov!

Nebudeme to zdržovať, poďme na to.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-16 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Prázdniny sa pomaly blížia (niektorí z vás ich už dokonca majú). Kam by ste sa vybrali na dovolenku?

Do Egypta, spoznať egyptské čarodejníckej dejiny a možno zavrieť brata do pyramídy.
16% (19)

Do Brlohu, vyskúšať odtrpaslíkovávanie, zahrať si metlobal a pochutnať si na dobrotách pani Weasleyovej.
52% (62)

Na Francúzsku riviéru - milujem slniečko! Vylihovanie na pláži je ako stvorené pre mňa.
16% (19)

Zavtretý doma, so zatienenými oknami, von vyjdem iba v prípade potreby. Keby boli radšej dva mesiace prázdnin v zime!
17% (20)

Hlasovalo: 120 ľudí
TOP NOVINKA

V službách zla (recenzia)
Na pulty slovenských kníhkupectiev dorazil tento mesiac ďalší diel detektívnej série od Joanne Rowlingovej v hlavných úlohách s Cormoranom Strikeom a sympatickou Robin Ellacotovou. Čo-to o príbehu naznačuje už samotný názov: V službách zla. Hoci sa jedná už o tretiu detektívku s motívom odhalenia vraha, séria nestráca dych, práve naopak, autorka pod pseudonymom Robert Galbraith stále príbeh posúva ďalej, napríklad aj dejovými zvratmi a väčšou snahou o udržanie čitateľa v napätí.

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Ursula Poznanski:
Saeculum

Stráviť päť dní v hlbokom lese a skúsiť žiť ako v stredoveku vyzeralo ako výborný nápad. Bastian by si však tento záži- tok radšej nechal ujsť. S ú- časťou na výprave súhlasil len kvôli svojej láske Sandre.
Partia dobrodruhov sa vydáva na cestu napriek tomu, že miesto, kde chcú táboriť, bolo kedysi prekliate. Staré pove- dačky o tom, že kto do lesa vstúpi, nevráti sa už späť, nikto neberie vážne. Počas prvej noci príde prudká búrka a z tábora zmizne prvý člen výpravy. Zostanú len podivné odkazy vyryté do kôry stromu. Keď sa ho ostatní vydajú hľa- dať, začnú blúdiť. Nechá ich LES odísť?

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 68
Bystrohlav 71
Bifľomor 70
Slizolin 68
Spolu: 277
FAKTY
Ak si text zo zrkadla z Erisedu prečítate odzadu, bude tam: 'V zrkadle z Erisedu uzriete prianie svojho srdca, nie rozumu.'
CITÁTY
S týmto mám ísť na prechádzku? A kam vlastne mám ten remienok pripevniť? Okolo bodca, vybuchovacieho chvosta alebo cuciaka?

Draco Malfoy
HP4: Ohnivá čaša
(kap. 18, str. 294)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras