|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováThe Cursed Child vyjde na 320 stranách
Poslal: Marsí 12.2.2016, 00:10:07; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéAko sme vás už informovali, scenár k divadelnej hre Harry Potter and the Cursed Child vyjde už čoskoro aj v knižnej podobe. O samotné vydanie sa samozrejme postará vydavateľstvo Scholastic, ktoré vydávalo aj celú sériu o Harry Potterovi. Pričom dnes sme sa dozvedeli, že scenár vyjde celkovo na 320 stranách.

Pre mnohých z vás opakujeme, že sa nejedná o bežný román, ale o scenár, ktorého autorom je scenárista Jack Thorne. Na tvorbe príbehu sa však podieľala aj J.K. Rowlingová a okrem nej aj režisér tejto hry - John Tiffany. Kniha bude samozrejme obsahovať kompletný príbeh, ktorý bude v divadle rozdelený do dvoch častí.

Tejto „knihy“ sa dočkáme na čarovný potterovský dátum už 31. júla 2016 - kedy oslavuje svoje narodeniny samotná Jo a samozrejme aj Harry. My sa už teraz snažíme zistiť, či sa vydavateľstvo Ikar nechce dať na preklady scenárov. Ak sa dočkáme nejakej odpovede, iste vás budeme informovať.

Zdroj: SnSe

-------------------------------------------------

NováHelena vo filme JT LeRoy?
Poslal: Kira 12.2.2016, 00:01:27; komentáre (0)

Herci » Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová)Hviezda najnovšieho filmu Alica v krajine zázrakov, ktorý bude mať v našich kinách premiéru 26. mája, sa pravdepodobne pridá k obsadeniu do projektu z dielne Justina Kellyho. Helena (Bellatrix Lestrange) by si tak zahrala vo filme JT LeRoy po boku Jamesa Franca a Kristen Stewart.
Viac informácií nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

NováPrvé fotky z filmu Mad to Be Normal
Poslala: Marika Scrooge 11.2.2016, 13:11:43; komentáre (0)

Herci » David Tennant (Barty Crouch Jr.)David Tennant (Barty Crouch mladší) sa možno po vzore nášho Dana Radcliffa vrhol tiež na skutočné príbehy a v pripravovanom filme Mad to Be Normal si zahrá škótskeho psychiatra R. D. Lainga, ktorý v sedemdesiatych rokoch minulého storočia používal na liečbu svojich pacientov nekonvenčné metódy. Hoci ho jeho súčasníci odsudzovali, v dnešnej dobe sú Laingove pokusy o pomáhanie svojim pacientom pomocou LSD a povzbudzovaním, aby svoju šialenosť prijali, vnímané ako na svoju dobu progresívne.

Na koho sa okrem Davida môžeme vo filme tešiť, sa dozviete v pokračovaní, kde nájdete aj prvé dve fotky z filmu.

-------------------------------------------------

NováDan vo videu na obhajobu BBC
Poslala: Marika Scrooge 11.2.2016, 09:46:49; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Britská verejnoprávna televízia, ktorá funguje od roku 1932, čelí už niekoľko mesiacov hrozbe nedostatku financií zo strany vlády. Keď si predstavíme, že z jej dielne pochádzajú seriály, bez ktorých si Britániu už ani nevieme predstaviť (medzi inými Doctor Who či Sherlock), je vlastne logické, že sa voči tomuto rozhodnutiu začali odvolávať nielen bežní diváci, ale aj filmové hviezdy. Jednou z nich je práve náš Dan, ktorý začal svoju kariéru práve v produkcii BBC, v minisérii David Copperfield.

"Vo svojom prvom filme som spolupracoval s Bobom Hoskinsom, Maggie Smithovou, Ianom McNiecom, Imeldou Staunton, Emiliou Fox a tak ďalej."

Celé video si môžete pozrieť na tomto odkaze, Dana nájdete v minutáži 3:38.

Zdroj: YouTube

-------------------------------------------------

Dan sa chystá do džungle
Poslala: Marika Scrooge 10.2.2016, 20:09:28; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Po skutočnom príbehu Imperium, v ktorom si Dan zahrá agenta FBI, sa naňho môžeme tešiť v ďalšom, zvanom Jungle.
Triler odohrávajúci sa v amazonskej džungli hovorí príbeh štyroch dobrodruhov, ktorí sa vydajú hľadať zabudnuté dedinky domorodcov.
Film je inšpirovaný dokumentom I shouldn't be alive, ktorého krátku časť si môžete pozrieť na tomto odkaze. Dan si zahrá práve Yossiho Ghinsberga, ktorého môžete vo videu vidieť.

Zdroj: SnSe

-------------------------------------------------

Dočkáme sa Cursed Child aj v knižnej podobe?
Poslala: Marika Scrooge 10.2.2016, 09:57:53; komentáre (5)

Ostatné » OstatnéDátum premiéry ôsmeho Harryho príbehu sa blíži. Už od 30. júla 2016 budú môcť fanúšikovia v londýnskom Palace Theatre sledovať dvojdielnu divadelnú hru Harry Potter a Prekliate dieťa. Niektorí z vás sa už možno chystajú na návštevu Londýna práve kvôli tejto udalosti (aj keď v Londýne je toto veľa čo vidieť aj bez hry, ale čo si budeme klamať - Harry je Harry).
Podľa neoficiálnych správ sa však možno dočkáme aj knižnej verzie príbehu. Hoci Jo povedala, že Prekliate dieťa je príbehom, ktorý sa najlepšie rozpráva na divadelných doskách, keď si spomenieme, ako sme na strednej škole museli čítať Rómea a Júliu alebo Hamleta, ostáva nám nádej, že sa k hre dostaneme aspoň/ aj takouto formou.
To, či sa táto správa stane aj skutočnosťou, je ešte v oblakoch, ale my veľmi dúfame, že áno.

AKTUALIZOVANÉ! PotterMore dnes zverejnilo informáciu, že v deň premiéry vyjde scenár aj v knižnej a digitálnej podobe!

Zdroj: Movie Pilot
PotterMore


Tip poslal James R. (+2 body)

-------------------------------------------------

Trailer na Dad's Army
Poslal: Kira 9.2.2016, 23:33:43; komentáre (1)

Ostatné » OstatnéPred takmer dvomi týždňami sme vám priniesli novinku o vojenskej komédii z dielne Olivera Parkera, v ktorej sa objavia až traja herci z Harryho Pottera (Dumbledore, Scrimgeour a dabér slobodného škriatka Dobbyho).
Teraz si v pokračovaní môžete pozrieť aj trailer, pobaviť sa a dúfať, že sa naše slovenské kiná rozhodnú film uverejniť tiež.

-------------------------------------------------

Nový klip z filmu Risen
Poslala: Marika Scrooge 9.2.2016, 21:54:49; komentáre (0)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Už od 24. marca si aj u nás budeme môcť pozrieť film s Tomom Feltonom Risen, ktorý pojednáva o zmŕtvychvstaní Ježiša Krista z pohľadu rímskych vojakov. V ňom si Tom zahral po boku Voldemortovho "brata", Josepha Fiennesa.
Dnes bol zverejnený nový klip z filmu, v ktorom uvidíme oboch týchto pánov.

Video si spolu s trailerom si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Blahoželáme, Maggie a Emma!
Poslala: Marika Scrooge 9.2.2016, 14:06:43; komentáre (0)

Herci » Maggie Smith (Minerva McGonagallová)Predvčerom sa opäť rozdávali filmové ceny, tentoraz Evening Standard British Film Awards, odkiaľ si sošku zlatého anjela odniesli Maggie Smith za rolu v tragikomédii Dáma v dodávke, aj Emma Thompson za nejlepší komediálny výkon vo filme Legenda o Barneym Thomsonovi. Tá venovala svoju cenu zosnulému Alanovi Rickmanovi, na ktorého si vtipným spôsobom zaspomínala.

Jej príhovor spolu s fotkami zo slávnostného večera si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Jo bude ocenená
Poslala: Marika Scrooge 9.2.2016, 09:02:21; komentáre (3)

Ostatní » J. K. RowlingPEN America, najväčšia americká organizácia bojujúca za slobodu slova, každoročne udeľuje cenu spisovateľom a vydavateľom, ktorí svojimi knihami bojujú proti akejkoľvek forme utláčania a snažia sa urobiť ľudstvo lepším.
Cenu Allenovej nadácie za literárne zásluhy si tento rok spolu s výkonným riaditeľom vydavateľstva Hachette prevezme aj naša Jo.

Prečo vlastne, to si môžete prečítať v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, pán Williams!
Poslala: Marika Scrooge 8.2.2016, 21:33:13; komentáre (1)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Dnes oslavuje svoje 84. narodeniny pán, bez ktorého by neboli Potterfilmy ani spolovice také výnimočné, za aké ich považujeme.
Veď predsa z jeho pera vznikla nádherná Hedwig's Theme, ktorá, kdekoľvek zaznie, fanúšikovia Harryho Pottera na chvíľu zamrznú a potom sa na ich tvárach roztiahne podvedomý úsmev.

Pánovi Williamsovi želáme veľa zdravíčka, inšpirácie a úspechov na jeho ďalších filmov a nemôžeme sa dočkať, kedy si vypočujeme jeho ďalšie dielo.

Ak by ste sa o pánovi Williamsovi chceli dozvedieť viac, stačí si kliknúť na tretie vydanie Fantastických tvorcov, kde sme sa trošku "pošprtali" v jeho osobnom i profesnom živote.

-------------------------------------------------

Weasleyovský humor v tom najlepšom
Poslala: Marika Scrooge 7.2.2016, 09:39:31; komentáre (2)

Herci » Rupert Grint (Ron Weasley)Neviem ako vás, ale mňa vždy poteší, keď vidím, že naši Potterherci sa vždy radi stretnú aj po skončení nakrúcania. Či to tak bude naďalej aj medzi Rupertom Grintom a Mattom Lewisom, nie je isté.

Matt, ktorý je na twitteri (na naše šťastie) aktívny, pred dvoma dňami prišiel na to, že si z neho Rupert Grint dlhodobo, poza jeho chrbát robil srandu. Na svojom twitteri zverejnil tento status: "Práve som sa dozvedel, že Rupert Grint chodil celé mesiace do mojich obľúbených reštaurácií a dával si jedlo napísať na môj účet. Super..."

Ostáva nám len skonštatovať, že toto je žartík hodný weasleyovských dvojičiek a Mattovi odporúčame pomstu vo forme zneužitia Rupertovho členstva v golfovom klube.

Zdroj: Twitter

-------------------------------------------------

Prvé fotky z drámy One Child
Poslala: Marika Scrooge 7.2.2016, 09:23:40; komentáre (0)

Herci » Katie Leung (Čcho Čchangová)V januári sme vám priniesli správu, že vo februári odvysiela britská stanica BBC2 drámu s názvom One Child, v ktorej si hlavnú úlohu zahrala Katie Leung.

Tento týždeň boli zverejnené prvé fotky, rovnako ako oficiálny dej, ktoré si teraz môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Emma na premiére filmu Colonia
Poslala: Marika Scrooge 6.2.2016, 12:34:34; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Triler o letuške Lene, ktorá sa rozhodne pridať ku kryptofašistickej sekte, aby odtiaľ zachránila svojho priateľa Daniela, sa včera v Berlíne dočkal svojej oficiálnej premiéry, ktorej sa zúčastnila aj naša Emma.

Fotky z nej si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Harry dnes znova na Markíze
Poslala: Marika Scrooge 6.2.2016, 10:47:20; komentáre (1)

Filmy » HP: Film 6 - Polovičný PrincSoboty s Harrym Potterom sa pomaly chýlia ku koncu. Dnes, v už zmenenom čase, si budeme môcť vychutnať v poradí šiesty film, Polovičného Princa. Keďže je vekovo novší ako jeho predchodcovia, počkáme si naňho o trošku dlhšie ako na prvých päť. Hádam to čakanie do 20:30 dnes vydržíme. Koniec koncov, vidina momentov ako Neporušiteľná prísaha, Slugyho klub, Felix Felicis či zamilovaný Ron nám v tom určite pomôže.
Ak by ste chceli ponocovať, Polovičného Princa bude Markíza opakovať v noci o 1:30 a potom zajtra dopoludnia o 11:15.

Ak si chcete pozrieť slovenský trailer a vynikajúce vystrihnuté scény, ktoré sa, žiaľ do filmu nedostali, stačí si rozklinúť novinku.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-16 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Valentín sa blíži. Ako ho budete tráviť?

Budem sedieť v izbe potichu ako myš a tváriť sa, že neexistujem.
50% (69)

Pošlem svojmu vysnenému princovi/ svojej vysnenej princeznej bombóny s Elixírom lásky.
2% (3)

Vezmem svoju polovičku na čaj k pani Puddifootovej.
25% (34)

Pôjdem s priateľmi k Zonkovi a oslávime svoju slobodu.
23% (32)

Hlasovalo: 138 ľudí
TOP NOVINKA

Prvé video zo zákulisia Fantastických zverov!
Je mnoho vecí, ktoré nás, fanúšikov čarodejníckeho sveta potešia. Ale jedna z mála, ktorá nás donúti vyskakovať zo stoličiek, akoby sme si sadli na Filibusterove prskavky, sú videá z nakrúcania filmov, v ktorých samotní tvorovia rozprávajú o svojich rolách, príbehu a o tom, prečo bude ich film výnimočný. Takéhoto videjka sme sa konečne dočkali aj z Fantastických zverov. V ňom uvidíte režiséra Davida Yatesa, producenta Davida Heymana a hercov Eddieho Redmayna (Newt), Katherine Waterson (Tin...

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Bettina Belitz:
Ukradnuté sny

Sedemnásťročná Elisabeth Sturmová je naštvaná snáď na celý svet. Kvôli rodičom sa musela presťahovať, prišla o všetky kamarátky, a navyše tu na vidieku nie je takmer žiadna príležitosť na zábavu. Všetko však zmení stretnutie s Colinom. Prečo ju tento od- meraný a chladný chalan od začiatku priam neuveriteľne priťahuje, to si sama nedokáže vysvetliť. Je pre ňu jednou obrovskou hádanku.
Aké je jeho tajomstvo? Čo skrýva? Svojím pátraním od- halí Elisabeth pravdu nielen o Colinovi, ale aj o vlastnej ro- dine a zistí, že im všetkým hrozí obrovské nebezpečen- stvo.

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 77
Bystrohlav 80
Bifľomor 77
Slizolin 79
Spolu: 313
FAKTY
Krik ešte nedospelej Mandragory dokáže človeka omráčiť na niekoľko hodín.
CITÁTY
Určite som viac vyvalený z toho, že vidím teba nakupovať, Weasley. Tvoji rodičia budú minimálne mesiac hladovať, aby to splatili.

Draco Malfoy,
HP2: Tajomná Komnata
(kap. 4, str. 69)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras