|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováHurá!!!
Poslal: Sedo 1.7.2015, 21:28:07; komentáre (2)

Stránky » Priori-Incantatem.skTen nadpis by sa dal chápať trojako:
1. Hurá! Konečne mám možnosť písať túto novinku ja. Nie, že by som sa nejako o to bil, lebo Lukinčok ju vždy píše perfektne.
2. Hurá! Skončila škola a začali prázdniny!!!
3. Hurá! Koncoročné bodové vyhodnotenie.

A práve tretiemu bodu by som sa chcel povenovať v pokračovaní novinky.

-------------------------------------------------

Máte výborné vysvedčenie? Odmeníme vás!
Poslal: Lukinčok 30.6.2015, 22:07:35; komentáre (8)

Stránky » Priori-Incantatem.skMilí školopovinní čitatelia, dnes je váš šťastný deň! V spolupráci s výrobcami prútikov z Kiklop's Dynamic sme si pre vás pripravili súťaž, v ktorej môžete vyhrať krásne čarodejnícke prútiky. A ak by to čírou náhodou nevyšlo s prútikmi, máme pre vás pripravenú ešte jednu super knihu z našej zbierky!

Čo treba urobiť?
Pošlite nám vaše odfotené vysvedčenia a z tých najlepších (a možno aj z tých trochu menej najlepších) vyžrebujeme troch výhercov.

Podrobnosti nájdete v pokračovaní novinky.

-------------------------------------------------

Psychologický pohľad na rokfortské fakulty
Poslala: Marika Scrooge 26.6.2015, 23:38:48; komentáre (2)

Stránky » PottermoreAk ste zaregistrovaní na Pottermore, a chodíte tam pravidelne, určite ste postrehli, že po zodpovedaní niekoľkých otázok budete zaradení do fakulty. Toto zaraďovanie do fakúlt nie je z psychologického hľadiska v žiadnom prípade náhodné. Dokázal to nedávny článok publikovaný v časopise Personality and Individual Difference, ktorý podrobne rozoberal štúdiu vlastností, ktoré preukazujú členovia jednotlivých fakúlt.

To, k akým konkrétnym záverom psychológovia došli, a na základe akých kritérií, sa dozviete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Brožované vydanie HP vo výhodnej kolekcii!
Poslal: Marsí 26.6.2015, 16:33:06; komentáre (0)

Produkty » Knihy: Box 1-7Ak vám nové vydanie Harryho Pottera v slovenskom jazyku učarovalo a rozhodli ste sa pre jeho kúpu, určite zbystrite pozornosť. Vydavateľstvo Ikar, ktoré len nedávno prinieslo brožovanú edíciu HP kníh do našich kníhkupectiev, pripravilo pre všetkých fanúšikov výhodnú kolekciu týchto staronových kníh. Za bežnú cenu 59€ a súčasnú akciovú cenu okolo 47€ môžu byť všetky knihy s novými obálkami vaše! Táto výhodná sada je zatiaľ len v predpredaji, vyjsť by ale mala už o pár dní (podľa informácií eshopu konkrétne 7.7.). Objednať si ju môžete napríklad tu.

-------------------------------------------------

Emma si naozaj zahrá s Tomom Hanksom!
Poslal: Marsí 26.6.2015, 16:15:36; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Koncom mája sme vás informovali o tom, že si naša Hermiona - Emma Watson možno zahrá s Tomom Hanksom vo filme The Circle, pričom sa jedná sa o adaptáciu rovnomennej knihy od spisovateľa Dave Eggersa. Hlavnú ženskú úlohu vo filme mala pôvodne stvárniť herečka Alicia Vikander, nakoľko však produkciu skutočne opustila, v projekte sa uvoľnilo miesto, ktoré ponúkli práve Emme. Dnes ale už oficiálne vieme, že Emma túto úlohu prijala a tak sa môžeme tešiť na jej ďalší film.

Scenárista a režisér filmu, James Ponsoldt, hovorí: „Emma Watson je jedna z mojich najobľúbenejších herečiek a jej neuveriteľný talent, citlivosť a hlboká inteligencia prinesú filmu The Circle skutočnú energiu.“

Emma si zahrá mladú absolventku vysokej školy, ktorá sa dostane k práci vo veľkej internetovej firme s názvom The Circle. Zatiaľ nie je oficiálne známe, akú úlohu stvárni Tom Hanks, podľa všetkého by to mala byť ale úloha záhadného chlapíka, s ktorým sa Emmina postava nejakým spôsobom zapletie. Natáčanie začne v septemberi tohto roku a film by mal následne vyjsť niekedy v roku 2016.

Zdroj: Daily Sun


Tip poslal pacho74 (+2 body)

-------------------------------------------------

Jo chystá ďalšie prekvapenie
Poslala: Marika Scrooge 26.6.2015, 11:05:25; komentáre (2)

Ostatní » J. K. RowlingHoci boli Lily a James dôležitou súčasťou HP kníh, o ich vlastných životoch toho vieme veľmi málo. To sa však čoskoro zmení.
Jo Rowlingová, spolu s so scenáristom Jackom Thornom a režisérom Johnom Tiffanym totiž pripravujú divadelnú hru, ktorá bude mapovať život Harryho rodičov ešte predtým, než sa im narodil Harry. Môžeme sa tak zrejme tešiť na ich rokfortské časy, začiatku ich vzťahu, aj vylomeniny Záškodníkov.
Hra by mala mať premiéru v londýnskom divadle Palace Theatre na budúci rok. Žiadne ďalšie informácie zatiaľ nie sú známe, ale o každej novinke vás budeme včas informovať.

A ak náhodou neviete po anglicky, alebo sa vám nebude chcieť cestovať za hrou až Londýna, nezúfajte – môj skromný predpoklad je, že s takou základňou fanúšikov, akú má HP, bude krátko po uvedení buď vydaná na DVDčku, alebo natočená minimálne ako televízny film.

Zdroj: The Telegraph

-------------------------------------------------

Dary Smrti si užijete aj na Pottermore
Poslal: Marsí 23.6.2015, 15:47:37; komentáre (1)

Stránky » PottermoreAk patríte k fanúšikom stránky Pottermore, iste vás veľmi poteší nasledujúca správa. Po dlhom čakaní si totiž môžete užiť príbeh Darov Smrti opäť a práve prostredníctvom tejto stránky. Spoločne s Pottermore tak môžete prežiť tie najzaujímavejšie momenty z poslednej knihy prepracované do krásnych obrazov a určite nebude núdza ani o nejaké nové informácie od J.K. Rowlingovej.

Momentálne sa síce na stránke nenachádzajú úplne všetky momenty z tejto knihy, napriek tomu sú tie najlepšie kapitoly zverejnené a ostatných sa snáď dočkáme naozaj čoskoro. Rozhodne však bude zaujímavé sledovať, aké novinky na Potermore prídu po zverejnení kompletne všetkých kníh.

Zdroj: Pottermore

-------------------------------------------------

Šťastný deň otcov!
Poslala: Marika Scrooge 21.6.2015, 21:45:43; komentáre (4)

Výnimočné Dni » Happy Day (všeobecne)Rovnako ako majú naše mamy svoj výnimočný deň v roku, jeden bol vyhradený aj pre našich otcov, a to práve na dnes, tretiu nedeľu v júni.
Prečo to ale píšem až teraz, keď ste vy, naši spolustránkovníci, svojim otcom už zablahoželali?
Pretože existuje ešte pár otcov, ktorí si zaslúžia našu pozornosť, keďže pre väčšinu z nás sa počas nášho dospievania taktiež stali vzorom obetavosti a odvahy.

Áno, sú to otcovia z nášho Harryho – nie iba biologickí, ale aj tí, ktorí túto rolu zastávali v časoch, ktoré sa zdali temné a nepriaznivé.
V prvom rade je to James Potter, ktorý sa ako prvý postavil Voldemortovi, aby ochránil svoju rodinu. A je to aj Albus Dumbledore, ktorý na Harryho dohliadal počas jeho štúdií aj po nich. Aj dvaja Záškodníci – Sirius a Remus, ktorí mu slúžili ako otcovský vzor vtedy, keď ho najviac potreboval. Samozrejme, nemôžeme opomenúť ani pána Weasleyho, ktorému síce chýbala prísnosť, no svojou dobrosrdečnosťou si nás všetkých získal. Prirodzene, čo by to bol príspevok o Dni otcov bez Hagrida, ktorý ako prvý uviedol Harryho do čarodejníckeho sveta.
A nakoniec sú to samozrejme samotní Harry a Ron, ktorí sa od svojich otcov naučili len to najlepšie a snažili sa to predať svojim deťom.

Všetkým vyššie spomenutým blahoželáme k ich dňu, a aj všetkým ostatným tatkom zo sveta Harryho Pottera, ktorých je nepochybne ešte fúra.

Ako ste blahoželali svojim otcom vy?

-------------------------------------------------

Alan Rickman s héliovým hlasom
Poslala: Marika Scrooge 18.6.2015, 21:00:21; komentáre (8)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)Alan Rickman, predstaviteľ Severusa Snapa, má nezabudnuteľný hlas. Režisér David Yates sa raz vyjadril, že počas hrania dáva medzi slová pauzy, na ktorých visí každý jeden divák, a práve vďaka tomu je Snape v jeho prevedení takou fascinujúcou postavou. Zároveň bol však Alan vďaka svojmu hlasu mnohokrát napodobňovaný, a tak sa rozhodol, že sa vo včerajšej Šou Jimmyho Fallona porozpráva s jej moderátorom hlasom stenšeným od hélia.

O tom, že to bolo geniálne, sa presvedčíte v pokračovaní.
Zároveň v ňom nájdete aj preklad rozhovoru, v ktorom Alan porozprával o svojom sofistikovanom humore a o tom, ako si kedysi vystrelil z Dana Radcliffa.

-------------------------------------------------

Hodvábnik nominovaný za najlepšiu detektívku
Poslala: Marika Scrooge 17.6.2015, 09:53:39; komentáre (0)

Ostatné » JKR: HodvábnikPosledná vydaná detektívka Roberta Galbraighta, Hodvábnik, sa ocitla na zozname kníh nominovaných na prestížnu cenu CWA Dagger Award, ktorá každoročne oceňuje najlepšie kriminálne romány.
Len Tyler, riaditeľ CWA vyhlásil: „Naši porotcovia si čítanie týchto brilantných kníh nesmierne užili. Pre kriminálne príbehy to bol plodný rok. Dlhé zoznamy skvelých detektívok sú dôkazom, aký rôznorodý a fascinujúci je tento žáner. Nemožno sa čudovať, že je najobľúbenejším žánrom britských čitateľov.“
Celý zoznam nominovaných bude zverejnený 30. júna.
Robertovi aj Jo blahoželáme a držíme palce!

Zdroj: Robert Galbraight

-------------------------------------------------

Kenneth Branagh si brúsi zuby na Poirota
Poslala: Marika Scrooge 16.6.2015, 20:50:24; komentáre (4)

Herci » Kenneth Branagh (Gilderoy Lockhart)Agatha Christie nepochybne patrí medzi klenoty britskej kultúry. To isté sa dá povedať aj o Sirovi Kennethovi Branaghovi, ktorý okrem toho, že brilantne stvárnil päťnásobného víťaza týždenníka Čarodejka za najčarovnejší úsmev Gilderoya Lockharta, je aj vynikajúcim režisérom, ktorý ma na konte niekoľko adaptácií Shakespeara, komixový film Thor, krimi Jack Ryan: V utajení, a aj tohtoročnú Popolušku.

Ken však nezaháľa, a zdá sa, že jeho ďalším projektom bude najznámejšia a jedna z najlepších kníh Agathy Christie – Vražda v Orient Exprese - morálne najnáročnejší príbeh belgického detektíva Hercula Poirota, ktorý vyšetruje viacnásobné ubodanie amerického magnáta uprostred snežnej búrky.
Príbeh, ktorý sa odohráva uprostred ničoho, na palube vlaku, kde je každý cestujúci možným vrahom, je obľúbený najmä vďaka svojmu rozuzleniu a stiesňujúcej atmosfére. Na filmové plátno aj televízne obrazovky bol prenesený niekoľkokrát, naposledy v roku 2010 v seriáli Poirot, ktorý môžete vidieť aj na Jednotke každú nedeľu.

Filmové spracovanie by mali produkovať spoločnosť 20th Century Fox a Ridley Scott (Gladiátor), zatiaľ však nie je známe, kedy film vyjde. My však držíme palce, aby všetko vyšlo, pretože Ken je na réžiu literárnych klasík ako stvorený.

Zdroj: The Wrap

-------------------------------------------------

Jim Broadbent vystavuje svoje drevorezby
Poslala: Marika Scrooge 16.6.2015, 20:20:08; komentáre (0)

Herci » Jim Broadbent (Horace Slughorn)Jim Broadbent, pre nás známy ako profesor Slughorn, sa nevenuje iba herectvu. Po šiestich rokoch vyrezávania drevených sôch sa odhodlal svoju zbierku vystaviť na Festivale Lásky, ktorý bude v Londýne trvať až do 31. augusta.
Pôvodne sa tomuto umeniu začal venovať iba ako záľube, no teraz si Londýnčania aj turisti môžu vychutnať pohľad na jeho drevené sochy.

"Netvrdím, že sú niečo iné, než to, čo sú. Ak sa ľuďom nepáčia, je to úplne v poriadku, ale ak sa im páčia, je to, samozrejme, veľmi pekné," nechal sa Jim počuť.
Sochy sú oblečené v šatách z druhej ruky, majú vymaľované tváre a na hlavách parochne. "Je to pre mňa hobby, a zároveň aj terapia. Zároveň ma to stimuluje, a pomáha mi to ráno vstať z postele. Rád sa v tom zdokonaľujem," dodal.

V prípade, že by ste si chceli pozrieť, ako tieto sochy vyzerajú, môžete tak urobiť tu a tu.

Jimovi blahoželáme a prajeme mu, aby ho drevorezba aj naďalej bavila tak, ako doteraz.

Zdroj: The Leaky Cauldron
The Guardian

-------------------------------------------------

Johnovi Hurtovi bola diagnostikovaná rakovina
Poslal: Marsí 16.6.2015, 15:52:21; komentáre (2)

Herci » John Hurt (Pán Ollivander)Herec Sir John Hurt, ktorý je vo svete Harryho Pottera známy ako pán Ollivander svetu oznámil, že mu bola diagnostikovaná rakovina pankreasu v ranom štádiu. 75-ročný herec sa s touto situáciou rozhodol podeliť aj s médiami, nakoľko je vždy otvorený ohľadom svojho života. Hovorí: „Podstupujem liečbu a som viac než optimistický ohľadom uspokojivého výsledku, rovnako ako lekári.“ Napriek tejto správe ale John nezaháľa a bude aj naďalej pokračovať vo svojej práci. Najbližšie ho čaká projekt Jeffrey Bernard Is Unwell pre BBC Radio 4.

Želáme veľa síl a skoré kompletné uzdravenie!

Zdroj: BBC

-------------------------------------------------

Tina vo Fantastických zveroch obsadená!
Poslala: Marika Scrooge 15.6.2015, 21:21:59; komentáre (0)

Produkty » Knihy: Zvery + MetlobalKeďže sme nášho Newta Scamandera už našli, pomaly sa začínajú obsadzovať aj ďalšie postavy. Nedávno sme vám priniesli zoznam možných kandidátov na roly Tiny, Queenie a Jacoba. A dnes už máme herečku, ktorá stvárni Newtovu manželku Porpentinu. Je ňou pôvodná kandidátka na rolu Queenie, Katherine Waterson, ktorú možno poznáte zo seriálu Boardwalk Empire alebo z kriminálneho filmu Inherent Vice, v ktorom si zahrala s Joaquinom Phoenixom.

„Katherine je vychádzajúce hviezda, ktorá bola v našom Inherent Vice absolútnym zjavom. Aj vďaka nej si film získal chválu kritikov aj divákov. Sme radi, že ju môžeme opäť privítať v rodine Warner. Bros.,“ zdôveril sa riaditeľ spoločnosti WB, Greg Silverman.

A čo teda o Tine vieme? Oficiálny popis hovorí, že „Tina je americká magizoologička, ktorá stretne Newta Scamandera, ktorý sa zastaví v New Yorku, aby v ňom našiel dokument o čarovných zveroch.“ Minulý rok naša Jo už ich vzťah naznačila, hoci sme doteraz nevedeli, že hovorila o Tine: „Newt sa mal vo Veľkom jablku zastaviť iba na krátky čas, kým ho tam niečo nezdržalo dlhšie.“

Katherine blahoželáme k získaniu postavy a už teraz sa tešíme na Tinu a zároveň na ďalších sľubných hercov, ktorých do ostatných rolí WB obsadí.

Zdroj: Hypable


Tip poslal Carterko (+2 body)

-------------------------------------------------

Love Sick už v júli!
Poslal: Kira 14.6.2015, 16:58:29; komentáre (1)

Herci » Jessie Cave (Lavender Brownová)Mladá mamička Jessie (Lavender Brownová) rozhodne nezaháľa a aj napriek tomu, že stále hrá, stará sa o batoľa a pripravuje sa na ďalšie dieťa, ktoré je už na ceste, stíha popritom všetkom aj písať a kresliť. Kniha s názvom Love Sick sa dostane na police kníhkupectiev už 2. júla tohto roku!
Obálku knihy a viac informácií nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-15 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Aké máte plány na leto?

Dovolenka, more, oddych a pohoda.
19% (32)

Zábava, festivaly, akcie s priateľmi.
19% (32)

Oddych od školy, poflakovanie sa kade-tade.
29% (49)

Ešte neviem, ale určite to bude super.
33% (56)

Hlasovalo: 169 ľudí
TOP NOVINKA

Nová knižná edícia HP kníh už vyšla!
Koncom mája sme vám priniesli skvelé novinky. Vydavateľstvo Ikar sa totiž rozhodlo vydať hneď niekoľko nových edícií kníh o Harry Potterovi v slovenskom jazyku. Prvá z nich už vyšla dávnejšie, ale rozhodne by ste nepostrehli rozdiel, pretože sa jednalo o verziu totožnú s úplne prvým vydaním HP. Od dnes ale v slovenských kníhkupectvách nájdete niečo úplne nové, aspoň z hľadiska obalu. Prichádza totiž lacnejšia, brožovaná edícia s novými a veľmi peknými obálkami. Cena týchto kníh sa pohyb...

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Bettina Belitz:
Ukradnuté sny

Sedemnásťročná Elisabeth Sturmová je naštvaná snáď na celý svet. Kvôli rodičom sa musela presťahovať, prišla o všetky kamarátky, a navyše tu na vidieku nie je takmer žiadna príležitosť na zábavu. Všetko však zmení stretnutie s Colinom. Prečo ju tento od- meraný a chladný chalan od začiatku priam neuveriteľne priťahuje, to si sama nedokáže vysvetliť. Je pre ňu jednou obrovskou hádanku.
Aké je jeho tajomstvo? Čo skrýva? Svojím pátraním od- halí Elisabeth pravdu nielen o Colinovi, ale aj o vlastnej ro- dine a zistí, že im všetkým hrozí obrovské nebezpečen- stvo.

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 85
Bystrohlav 72
Bifľomor 69
Slizolin 70
Spolu: 296
FAKTY
V Británii žijú iba dva druhy divých drakov - welšský zelený a hebridský čierny.
CITÁTY
Ten Harry Potter má viac charakteru než celé ministerstvo mágie dohromady!

Augusta Longbottomová
HP6: Polovičný Princ
(kap. 7, str. 122)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras