|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováNová figúrka Hermiony je na svete
Poslala: Marika Scrooge 30.8.2015, 12:49:38; komentáre (1)

Postavy » Hermiona GrangerováSpoločnosť Star Ace, ktorá v priebehu rokov vyrobila už niekoľko Harry Potter figúrok, má na konte ďalšie podarenú bábiku. Tentoraz je to Hermiona, ktorú si už skalní fanúšikovia a dobre zarábajúci ľudia môžu zakúpiť za rovných 210 amerických dolárov.

Bábika je vysoká približne 26 cm, a jej tvár je ručne maľovaná, a je oblečená v odnímateľnom oblečení. Okrem rokfortskej uniformy patria k setu aj dve knihy – Teória mágie a Dejiny Rokfortu, metla, prútik, brko a kalamár.

O tom, ako sa figúrka pobodá skutočnej Hermione z Kameňa mudrcov, sa presvedčíte v pokračovaní. Zároveň v ňom nájdete aj fotky ostatných HP figúrok od Star Ace, rovnako ako aj stránku, odkiaľ by ste si jednu z nich, v prípade záujmu, mohli objednať.

-------------------------------------------------

NováNový trailer na Risen s Tomom je tu!
Poslala: Marika Scrooge 30.8.2015, 12:46:49; komentáre (0)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Už v januári budúceho roku sa v kinách objaví nový s Tomom Feltonom Risen, v ktorom si zahral s bratom Ralpha Fiennesa, Josephom. Film sleduje príbeh rímskeho vojaka Klávia (Fiennes), ktorý je spolu s ďalším kolegom Luciusom (Tom) požiadaný, aby vyšetril zmiznutie tela Ježiša Krista potom, čo vstal z mŕtvych.

Pred dvoma dňami bol zverejnený nový trailer na film, ktorý si už môžete pozrieť tu.

Najzaujímavejšou časťou však boli tweety Matta Lewisa a Toma, ktorí mali na tento víkend očividne zaujímavé plány.

Matt: Som z toho traileru mimo, kamoš!
Tom: Vďaka, bratu, vidíme sa v nedeľu. Pripravený na zdrvujúcu porážku? # ChrabroKto?
Matt: Na to zabudni. Máme pre vás čosi nachystané. Skončíte v Slize.

Konverzáciu zaklincovala Jo, ktorá im obom napísala: Som na svojich chlapcov taká hrdá. Aj po toľkých rokoch si chcú navzájom nakopať zadky.

Nanešťastie, zatiaľ nie je určený dátum slovenskej premiéry filmu, a nie je ani známe, či sa filmu v našich končinách dočkáme; ostáva nám len dúfať.

Zdroj: The Leaky Cauldron

-------------------------------------------------

Rupert natáča svoj najnovší projekt v Poľsku
Poslal: Marsí 26.8.2015, 18:31:48; komentáre (1)

Herci » Rupert Grint (Ron Weasley)Rupert Grint (Ron Weasley) momentálne nezaháľa a už teraz pred koncom prázdnin natáča svoj najnovší projekt. Malo by sa jednať o televíznu sériu, ktorá ale zatiaľ nedostala svoj oficiálny názov. Rupert však už v týchto dňoch na projekte pracuje a to rovno u našich poľských susedov. Dnes ho videli na natáčaní v Krakove. O projekte ale zatiaľ nevieme takmer nič, zatiaľ je isté len to, že v ňom uvidíme Ruperta po boku Iwana Rheona, ktorého môžete poznať zo seriálu Hra a o tróny. Samotný dej by sa mal podľa všetkého odohrávať niekedy na začiatku minulého storočia.

Pár fotiek z natáčania: 1 - 2 - 3

Zdroj: SnitchSeeker

-------------------------------------------------

Náhľad do ilustrovaného Kameňa mudrcov
Poslal: Marsí 25.8.2015, 19:04:15; komentáre (3)

Knihy » HP: Kniha 1 - Kameň MudrcovPrvá časť ilustrovanej edície Harryho Pottera sa pomaly blíži. Ilustrované vydanie Kameňa mudrcov je naozaj veľmi očakávané a tešia sa na neho fanúšikovia po celom svete. A dovolím si tvrdiť, že ani polovica z nich nie sú deti. Vydanie je naplánované na október, kedy kniha vyjde vo viacerých jazykoch naraz, vrátane slovenčiny. Stále nám teda ostáva pár týždňov, zatiaľ sa ale môžeme pokochať úplne novým náhľadom do vnútra knižky, ktorý nedávno vydavateľstvo Bloomsbury zverejnilo. Niektoré ilustrácie sme síce už mali možnosť vidieť, ale nájdu sa tam aj úplne nové a dokonca v prevedení, ako ich uvidíme priamo v knihe...

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, Rupert!
Poslala: Marika Scrooge 25.8.2015, 17:29:08; komentáre (1)

Herci » Rupert Grint (Ron Weasley)Včera oslávil svoje 27. narodeniny predstaviteľ Rona Weasleyho, Rupert Grint.
Verili by ste, že odkedy sme ho videli v prvom filme, uplynulo už takmer štrnásť rokov? Vtedy mal ešte tmavšie vlasy a do bodky spĺňal predstavu o vtipnom, trochu lajdáckom, ale vernom Harryho priateľovi.
Koniec koncov, niektoré momenty z HP filmov, ako napr. sledovanie pavúkov do Zakázaného lesa alebo odkaz od Lavender v Rokfortskom exprese nás vyvolali záchvaty smiechu.
Počas a od skončenia HP filmov sa Rupert objavil v mnohých iných projektoch. Najnovšie ho môžete vidieť v komédii Moonwalkers, pokiaľ ste na internete šikovní a poznáte stránky, kde sa dajú filmy pozerať zadarmo.

Rupert, prajeme veľa úspechov v živote aj práci a tisíce dôvodov na úsmev!

-------------------------------------------------

15 rokov od predstavenia Dana, Ruperta a Emmy
Poslal: micho 21.8.2015, 23:10:04; komentáre (4)

Ostatné » Hlavné trioDnes je to presne 15 rokov od kedy boli verejnosti po prvý krát predstavení hereckí predstavitelia troch hlavných úloh vo filme Harry Potter a Kameň mudrcov: Daniel Radcliffe ako Harry Potter, Rupert Grint ako Ron Weasley a Emma Watson ako Hermiona Grangerová. Samotná produkcia filmu však začala až o vyše mesiaca neskôr, 29. septembra 2000 na železničnej stanici Goathland.

Akí však boli začínajúci herci pred 15 rokmi? Daniel hanblivý a tichý, Emma ukecaná, no nervózna a Rupert (odjakživa) vtipný pohoďák.

Fotka tria spred 15 rokov, spolu s krátkym zostrihom tlačovej konferencie, na ktorej bolo po prvý krát predstavené hlavné trio, na vás čaká v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Novinky o divadelnej HP hre
Poslal: Marsí 19.8.2015, 14:04:07; komentáre (1)

Ostatní » J. K. RowlingO divadelnej hre Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prekliate dieťa) sme vás začiatkom tohto leta už informovali. Do londýnskeho divadla Palace Theatre hra zavíta už budúci rok a práve spolumajiteľ tohto divadla, Max Weitzenhoffer, priniesol o chystanej hre nejaké nové informácie, ktoré vám samozrejme prinášame v pokračovaní...

-------------------------------------------------

Prvý trailer k filmu Victor Frankenstein
Poslal: Marsí 18.8.2015, 16:09:42; komentáre (1)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Už v novembri tohto roku sa dočkáme nového filmu, v ktorom sa nám opäť raz predstaví hlavný hrdina celej HP série - Daniel Radcliffe. Jedná sa o snímku Victor Frankenstein, o ktorej sme písali už niekoľkokrát. Daniel si vo filme zahrá Igora, ktorý je pomocníkom samotného Victora Frankensteina, ktorého zase stvárni James McAvoy. Okrem nich vo filme uvidíte napríklad Jassicu Brown Findlay, Andrewa Scotta, Marka Gattisa a ďalších. Pričom všetko sa uskutočnilo pod réžiou Paula McGuigana a na základe scenáru od Maxa Landisa.

Dnes vám ale konečne prinášame naozaj zaujímavú aktualizáciu ohľadom celého filmu, keďže sme sa konečne dočkali prvého plagátu a prvého traileru! Ten si môžete vychutnať v pokračovaní...

-------------------------------------------------

WB: Padla prvá klapka Fantastických zverov
Poslal: micho 17.8.2015, 23:26:16; komentáre (0)

Stránky » WarnerBros.comTak, a je to konečne tu. Spoločnosť Warner Bros. Pictures dnes vo svojej oficiálnej tlačovej správe potvrdila okamih, na ktorý mnohí z vás netrpezlivo čakali od premiéry najúspešnejšej potterovky s poditulom Dary Smrti 2:

Dnes, 17.8.2015 sa pod vedením režiséra Davida Yatesa (HP 5 - 7.II) v britských filmových štúdiách WB Leavesden oficiálne začalo natáčanie nového príbehu s názvom Fantastické zvery a ich výskyt, ktorý sa odohráva v čarodejníckom svete vytvorenom J. K. Rowlingovou v jej knižnej sérii o Harrym Potterovi, ktorej filmová adaptácia sa stala najúspešnejšou filmovou sériou všetkých čias.

-------------------------------------------------

Stretneme sa na Fantastických hrách!
Poslal: Richio 15.8.2015, 13:02:51; komentáre (5)

Stránky » Priori-Incantatem.skS radosťou vám môžeme oznámiť, že náš Priori tím sa opäť spojil, aby vytvoril udalosť, ktorá sa už raz konala, bola skvelá, no tentoraz prichádza jej druhá verzia! Pozývame vás do sveta fantázie, ktorý sa tento rok sťahuje do areálu petržalskej Základnej školy Holíčska 50 v Bratislave!

Čakáme vás na Fantastických hrách!

-------------------------------------------------

Novinky zo sveta Fantastických zverov
Poslal: Marsí 9.8.2015, 16:32:32; komentáre (0)

Produkty » Knihy: Zvery + MetlobalUž je to takmer mesiac, čo sme vám priniesli nejaké novinky ohľadom pripravovaného filmu Fantastické zvery a ich výskyt. So začiatkom natáčania na spadnutie tak prišiel čas na malú rekapituláciu a zároveň aktualizáciu o ďalšie informácie ohľadom nových posíl v obsadení.

Viac sa dočítate v pokračovaní...

-------------------------------------------------

Kto vyhral knihu HP: Tvory a netvory?
Poslal: Marsí 9.8.2015, 13:06:38; komentáre (3)

Stránky » Vydavateľstvo SlovartPosledných pár dní ste mali jedinečnú možnosť rozšíriť svoju poličku kníh o ďalší zaujímavý titul. Spoločne s vydavateľstvom Slovart sme si pre vás pripravili súťaž o knihu Harry Potter: Tvory a netvory, ktorá sa pomaly ale iste blíži do našich kníhkupectiev. Vlastne nie až tak pomaly, keďže ju tam nájdete už ZAJTRA! Dnes sa ale súťaž oficiálne končí a mne neostáva nič iné, len vyhlásiť meno šťastného víťaza tejto knižky.

Ak chcete vedieť kto ním je, čítajte ďalej!

-------------------------------------------------

Martinus ponúka návštevu HP štúdia v Londýne!
Poslal: Marsí 6.8.2015, 12:30:26; komentáre (8)

Ostatné » OstatnéPri príležitosti 25. narodenín kníhkupectva Martinus si pre všetkých svojich zákazníkov pripravili naozaj úžasnú súťaž. A hlavnú cenu tejto súťaže zasvätili práve Harry Potterovi. Za nákup v ich kníhkupectve momentálne dostanete žreb, v ktorom môžete nájsť veľa zaujímavých výhier, vrátane rôznych zliav či balíkov knižiek. Či ale vyhráte tieto ceny alebo nie, nič nie je stratené! Každý žreb je následne zaradený do žrebovania o spomínanú hlavnú cenu - návštevu HP štúdia v Londýne pre dve osoby. Viac informácií o súťaži nájdete na tejto stránke a teraz už len budeme dúfať, že sa táto skvelá cena, ktorá by iste potešila každého z nás, dostane do tých správnych rúk.

Všetko najlepšie, Martinus!

-------------------------------------------------

Súťaž o knihu Harry Potter - Tvory a netvory!
Poslal: Marsí 5.8.2015, 12:00:01; komentáre (0)

Stránky » Vydavateľstvo SlovartChcete si svoju knižnicu rozšíriť o ďalšiu knihu, opäť s tematikou Harryho Pottera? Milujete zázračné tvory, ktoré sa objavili v HP knihách? Tak ste tu rozhodne správne. Kniha Harry Potter – Tvory a netvory, o ktorej sme v Prorokovi písali naozaj veľa, pomaly prichádza na pulty našich kníhkupectiev, my vám ale ponúkame možnosť otestovať vaše šťastie a zároveň získať túto knihu úplne zadarmo!


Priori Incantatem v spolupráci s vydavateľstvom Slovart vám totiž prináša súťaž o jeden výtlačok tejto knihy. Stačí byť registrovaným užívateľom našej stránky a správne odpovedať na dve jednoduché otázky. A potom vám bude skutočne stačiť len to šťastie.

Ak u nás ešte účet nemáte, napíšte ktorémukoľvek adminovi, webmastrovi či redaktorovi (sekcia Kontakt) a môžete sa zapojiť aj vy!

Viac v pokračovaní...

-------------------------------------------------

Dan chystá ďalší film
Poslala: Marika Scrooge 2.8.2015, 11:08:28; komentáre (1)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Dan Radcliffe je aj v reálnom živote rovnako zaneprázdnený ako Harry počas školského roka. Okrem toho, že čoskoro sa v kinách dočkáme jeho nového filmu Victor Frankenstein, a že práve nakrúca komédiu Swiss Army Man, sa už pripravuje na ďalšiu rolu, tentokrát v skutočnom príbehu s názvom Imperium.

Dan si v ňom zahrá mladého agenta FBI, ktorý sa v utajení pokúsi nájsť a zastaviť bielych rasistov, ktorí chcú vyrobiť špinavú bombu. Príbeh je založený na zážitkoch Michaela Germana, agenta FBI, ktorý strávil roky v neo-nacististických militantných skupinách v utajení.

German zároveň spolupracoval aj na scenári, réžia bola zverená Danielovi Ragussisovi, ktorý sa doposiaľ venoval točeniu krátkych filmov.

Zdroj: The Leaky Cauldron

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-15 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Keby ste 1. septembra nastupovali na Rokfort, na čo by ste sa najviac tešili?

Na skvelé jedlo
12% (2)

Na vyučovanie
59% (10)

Na metlobalové tréningy
18% (3)

Na porušovanie pravidiel
12% (2)

Hlasovalo: 17 ľudí
TOP NOVINKA

Stretneme sa na Fantastických hrách!
S radosťou vám môžeme oznámiť, že náš Priori tím sa opäť spojil, aby vytvoril udalosť, ktorá sa už raz konala, bola skvelá, no tentoraz prichádza jej druhá verzia! Pozývame vás do sveta fantázie, ktorý sa tento rok sťahuje do areálu petržalskej Základnej školy Holíčska 50 v Bratislave! Čakáme vás na Fantastických hrách!

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Rachel Hartman:
Serafína - Skrytá tvár

V krajine zvanej Goredd žijú už po štyri desaťročia ľudia a draci v mieri. Po tajomnej smrti ľudského princa je však prímerie ohrozené. Podarí sa Serafíne, ktorá pred svetom skrýva svoje životné tajom- stvo, odhaliť skutočného vra- ha?
Neobyčajne napísaný prí- beh o vierohodných posta- vách a tých najzaujímavej- ších drakoch, s akými som sa za dlhý čas vo svete fan- tasy stretol. Pôsobivý de- but; nemôžem sa dočkať, čo ďalšie Rachel Hartman napí- še.“ (Christopher Paolini, au- tor bestselleru Eragon, New York Times)

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 83
Bystrohlav 73
Bifľomor 71
Slizolin 73
Spolu: 300
FAKTY
Škriatkovia Gringottbanky kontrolujú trezory každých desať rokov.
CITÁTY
Snapa vždy fascinovala čierna mágia, v škole bol tým známy. Slizký, úlisný chlapčisko s večne mastnými vlasmi. Keď Snape prišiel do školy, poznal viac kliatob ako hociktorý siedmak a patril do partie Slizolinčanov, z ktorých sa vykľuli smrťožrúti.

Sirius Black
HP4: Ohnivá čaša
(kap. 27, str. 520)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras