|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


Tretia ukážka na Fantastické zvery!
Poslala: Marika Scrooge 24.7.2016, 10:47:52; komentáre (1)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytO Comin-Cone sme písali už v predchádzajúcom článku, v ktorom sme vám predstavili nový plagát k Fantastickým zverom. Dnes nás Warner Bros. potešilo ďalším, už očakávaným darčekom - novou ukážkou. V nej uvidíme omnoho viac z New Yorku, kde sa príbeh odohráva, no najmä z Newtových zverov a šarapaty, ktorú dokážu napáchať.

Ukážku spolu s prekladom si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Nový plagát k Fantastickým zverom
Poslala: Marika Scrooge 22.7.2016, 19:00:50; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytPočas toho víkendu sa v americkom San Diegu koná každoročný Comic Con, počas ktorého väčšina z nás visí na YouTube a čaká na nové trailery k nadchádzajúcim filmom tohto i budúceho roku.

Jedného sa dočkáme aj k Fantastickým zverom, nateraz nám však Warner Bros. ponúklo aspoň nový plagát, kde okrem známych tvárí z ukážky môžeme vidieť aj Samanthu Morton (Minority Report) ako vedúcu Nového salemského filantropického inštitútu a Ezru Millera (Charlieho malé tajomstvá) ako jej syna Credencea (nesmejte sa mu, nemôže za také meno).

-------------------------------------------------

Scenár k 2. Fantastickým zverom dopísaný
Poslala: Marika Scrooge 15.7.2016, 10:15:58; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytPre prípad, že to niektorí z vás ešte nezachytili - áno, Fantastické zvery budú mať naozaj tri diely. Super, nie?
A kým čakáme na ten prvý, ktorý sa bude u nás premietať od 17. novembra, máme skvelú správu o tom druhom. Entertainment Weekly na svojom Twitteri oznámilo, že scenár je hotový, a vraj v ňom príbeh naberie úplne iný smer.
Ako mini bonus k tejto správe zverejnili aj novú fotku Newta, ako mieri prútikom na čosi mimo záber (zrejme nejakého zvera). Nám ostáva sa len vytešovať a čakať na ďalšie novinky, ktoré sa zrejme budú s prichádzajúcim dátumom premiéry kopiť.

Zdroj: Twitter

-------------------------------------------------

Prvý trailer na film Imperium
Poslala: Marika Scrooge 5.7.2016, 20:41:38; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)V kinách nám ešte bežia Podfukári 2, v ktorých si náš Dan zahral trochu psychicky labilného záporáka Waltera, a už majú pre nás filmári ďalšie príjemné prekvapenie - trailer na jeho nový film Imperium. V trileri, založenom na skutočných udalostiach, si Dan zahral idealistického agenta FBI Natea Fostera, ktorý sa musí infiltrovať do extrémistickej pravicovej teroristickej skupiny, aby ju agentúra rozložila zvnútra.
V Spojených štátoch je premiéra Impéria naplánovaná na august; či sa film objaví aj v našich kinách, zatiaľ nie je známe - pevne však veríme, že áno.

Spomínanú ukážku si môžete vychutnať na tomto odkaze.

Zdroj: YouTube

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, Lukinčok!
Poslal: Sedo 2.7.2016, 21:11:50; komentáre (4)

Náš tím » LukinčokJe to neuveriteľné, ale rok nám ubehol ako voda a to nielen ten školský, ale aj ten od Lukinčokových posledných narodenín.

Akoby to bolo včera, čo bol náš administrátor malé dieťatko s cumlíkom a notebookom na kolenách. Dodnes počujem ten plač, keď ho niekto vyrušil pri programovaní....

-------------------------------------------------

A je po všetkom!
Poslal: Sedo 1.7.2016, 19:38:11; komentáre (4)

Stránky » Priori-Incantatem.skAko sa po minulom roku stalo tradíciou, tak aj tento rok môžem koncoročné výsledky vyhlásiť ja a to už druhý krát po sebe.

Pravdepodobne mnohí z vás už výsledky vedia zo svojich včerajších screenshotov, ale aj tak všetkým odporúčam sa pozrieť do pokračovania.

-------------------------------------------------

Triediaca ceremónia na Ilvermorny sa začína
Poslal: Kira 30.6.2016, 18:45:28; komentáre (0)

Rokfort » Rokfort (škola)V polovici mája sme vám prezradili, že jednému softvérovému inžinierovi sa podarilo nájsť chybu v kóde na Pottermore a vďaka tomu unikli informácie o pripravovanom triediacom kvíze pre americkú školu Ilvermorny. Fakulty sme zatiaľ poznali len s malým otáznikom, no dnes vám prinášame oficiálne informácie zo stránky pre každého fanúšika Harryho Pottera. Na Pottermore sa môžete teraz viac dočítať nie len o histórii školy, ale aj o jej zakladateľke, Isolt Soyre, a v neposlednom rade si môžete vyskúšať triediacu ceremóniu a nechať sa zaradiť do jednej z fakúlt!
Krátke úvodné video nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

A víťazom Majstra Poviedkara sa stáva...
Poslala: cuca 22.6.2016, 20:00:26; komentáre (11)

Stránky » Priori-Incantatem.skVeľké finále sa skončilo, všetko je dohodnotené, dočítané, uzavreté. Vy ste rozdali posledné body, porota dala posledné hodnotenia a môžeme sa ísť pozrieť na to, kto tento rok vyhral.

-------------------------------------------------

Video z fotenia
Poslal: Kira 16.6.2016, 09:47:13; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéLen prednedávnom sme vám priniesli prvé fotografie rodiny Potterovcov, okolo ktorej sa točí celý dej blížiaceho sa predstavenia Harry Potter and the Cursed Child. A teraz sa môžete rovno pozrieť na celé video z fotenia promo fotiek, na ktorých sa nám ukážu ešte dve ďalšie rodiny - Weasleyovci a Malfoyovci.
Video nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Prekliate dieťa vyjde v češtine
Poslal: Marsí 12.6.2016, 19:42:17; komentáre (2)

Ostatné » OstatnéV Anglicku zažívajú fanúšikovia Harry Pottera krásne obdobie. Na divadelných doskách si môžu pozrieť pokračovanie HP série s podtitulom Prekliate dieťa. Scenár tejto divadelnej hry však vyjde aj knižne, takže si nový príbeh budeme môcť užiť aj my, čo nemáme šancu dostať sa na hru. České vydavateľstvo Albatros nedávno oznámilo, že na jeseň scenár vydajú v českom preklade od Petra Eliáša. Keďže o slovenskom preklade sa stále nič nevie, táto správa určite poteší tých, čo nie sú až tak anglicky zdatní a nevadí im čítať české texty.

Ak sa však objavia nejaké informácie o slovenskom preklade, určite vám dáme vedieť.

Zdroj: Albatros.cz


Tip poslal BranoZ (+2 body)

-------------------------------------------------

Poznáme výhercov knihy V službách zla
Poslal: Marsí 12.6.2016, 19:28:15; komentáre (0)

Ostatné » JKR: V službách zlaPočas tohto týždňa ste mali možnosť zapojiť sa do súťaže o najnovší kúsok od J.K. Rowlingovej - knihu V službách zla. Vďaka spoločnosti Albatros Media Slovakia tak môžeme práve touto knihou potešiť až dvoch z vás!

Stačilo len správne odpovedať na jednoduchú otázku a už vám chýbalo len trošku sťastia. Poďme sa teda pozrieť, kto to šťastie pri dnešnom žrebovaní mal...

-------------------------------------------------

Súťaž o knihu V službách zla!
Poslal: Marsí 6.6.2016, 21:33:34; komentáre (0)

Ostatné » JKR: V službách zlaNadšení fanúšikovia detektívnej série od Roberta Galbraitha aka J.K. Rowlingovej dávajte pozor!

V spolupráci so spoločnosťou Albatros Media Slovakia Vám prinášame súťaž o najnovší prírastok do tejto série - knihu V službách zla. Stačí správne odpovedať na jednoduchú otázku a môžete vyhrať jeden z dvoch pripravených výtlačkov tejto knihy.

Jedinou podmienkou je registrácia na našej stránke. (O pozvánku môžete požiadať na emaile, ktorý nájdete v pokračovaní novinky.)

Tak poďme na to!

-------------------------------------------------

Fotografie z Cursed Child
Poslal: Kira 2.6.2016, 23:18:19; komentáre (1)

Ostatné » OstatnéDivadelná premiéra hry Harry Potter and the Cursed Child sa nám už pomaly blíži (30. júl) a po predstavení fotiek celého obsadenia, hlavného tria a Scorpiusa Malfoya, nám tvorcovia priniesli ďalší náhľad na troch členov rodiny Potterovcov - konkrétne Harryho, Ginny a ich najmladšieho syna Albusa Severusa. Verím, že na tejto stránke máme aj pár šťastlivcov, ktorí tento magický zážitok prežijú priamo v Palace Theatre.
Fotografie nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

V službách zla (recenzia)
Poslal: micho 31.5.2016, 21:07:05; komentáre (2)

Ostatné » JKR: V službách zla Na pulty slovenských kníhkupectiev dorazil tento mesiac ďalší diel detektívnej série od Joanne Rowlingovej v hlavných úlohách s Cormoranom Strikeom a sympatickou Robin Ellacotovou. Čo-to o príbehu naznačuje už samotný názov: V službách zla. Hoci sa jedná už o tretiu detektívku s motívom odhalenia vraha, séria nestráca dych, práve naopak, autorka pod pseudonymom Robert Galbraith stále príbeh posúva ďalej, napríklad aj dejovými zvratmi a väčšou snahou o udržanie čitateľa v napätí.

-------------------------------------------------

Dnešným oslávencom je...
Poslala: cuca 29.5.2016, 00:05:05; komentáre (4)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)A máme tu ďalšie narodeniny. Okrem toho, že v znamení blížencov sa narodili mnohí skvelí herci, nie len tí z Harryho Pottera, narodil sa aj jeden z redaktorov a dlhoročných užívateľov tejto stránky. No viac už v pokračovaní novinky...

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-16 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Ak by ste mali byť týždeň na opustenom ostrove, knihu akého žánru by ste si so sebou zobrali?

Nejakú romantiku. Bude tam dostatočný pokoj na to, aby som si ju poriadne vychutnal/a.
11% (15)

Motivačnú literatúru. Nech mi samotu spestria dobré rady od úspešných ľudí a nech som potom pripravený/á na návrat do civilizácie.
6% (8)

Určite fantasy. Nech zažívam dve dobrodružstvá naraz - jedno sám/ sama na ostrove a druhú prostredníctvom hrdinov z čarovných svetov.
76% (107)

Určite nie beletriu. Možno životopis nejakého slávneho vynálezcu alebo stroskotanca, či knihu o tom, ako funguje vesmír.
7% (10)

Hlasovalo: 140 ľudí
TOP NOVINKA

Tretia ukážka na Fantastické zvery!
O Comin-Cone sme písali už v predchádzajúcom článku, v ktorom sme vám predstavili nový plagát k Fantastickým zverom. Dnes nás Warner Bros. potešilo ďalším, už očakávaným darčekom - novou ukážkou. V nej uvidíme omnoho viac z New Yorku, kde sa príbeh odohráva, no najmä z Newtových zverov a šarapaty, ktorú dokážu napáchať. Ukážku spolu s prekladom si môžete pozrieť v pokračovaní.

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Mitch Albom:
Strážca času

O mužovi, z ktorého sa stal otec Čas.
Spisovateľ, ktorého knihy Utorky s Morriem a Nestrácajte vieru inšpirovali milióny čitateľov na celom svete, nám predstavuje svoj najnovší román, v ktorom popúšťa uzdu predstavivosti ako nikdy predtým. Strážca času je podmanivý poučný príbeh o prvom mužovi na Zemi, ktorý odmeriaval čas.

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 70
Bystrohlav 73
Bifľomor 66
Slizolin 64
Spolu: 273
FAKTY
Jeden zlatý Galeón je 17 Siklov a jeden Sikel je 24 Knutov.
CITÁTY
Kto vložil tvoje meno do Ohnivej čaše za inú školu? Ja som to urobil. Kto odstrašil každého, o kom som si myslel, že by ti mohol ublížiť alebo ti zabrániť vyhrať turnaj? Ja som to bol. Kto naviedol Hagrida, aby ti ukázal draky? Ja. Kto ti pomohol odhaliť jediný spôsob, ako poraziť draka? Ja.

prof. Alastor Moody
HP4: Ohnivá čaša
(kap. 35, str. 656)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras