|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
     Akadémia Priori
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám - ktorémukoľvek aktívnemu redaktorovi - do redakcie Denného Proroka prostredníctvom expresnej Sovej Pošty a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováOcenenie pre Emmu
Poslal: Dado 20.9.2014, 18:48:48; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emma Watson si už čoskoro na svoje konto pripíše ďalšie herecké ocenenie. Na odovzdávaní cien Britskej akadémie filmového a televízneho umenia (BAFTA), ktoré sa uskutoční 30. októbra v Los Angeles, jej bude udelené ocenenie v rámci Britannia Awards. Toto vyznamenanie je prezentované ako prepojenie medzi Hollywoodom a britskou produkciou a udeľované hercom, ktorí venovali svoju kariéru rozvoju filmového umenia.

Okrem Emmy sa rovnakej pocty dočkajú aj herci Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Mike Leigh a Judi Dench. Medzi ocenenými sa v minulosti objavila aj Helena Bonham Carter, ktorá vo filmoch o Harrym Potterovi stvárnila Bellatrix Lestrangeovú.

Zdroj: Variety.com


Tip poslal pacho74 (+2 body)

-------------------------------------------------

Exkluzívny rozhovor s Raniyou o jej knihe
Poslal: Marsí 19.9.2014, 18:35:23; komentáre (3)

Stránky » Priori-Incantatem.skV júni tohto roku sme vám priniesli informáciu o istej slečne z našej stránky, ktorej sa podarilo vydať vlastnú knihu. Reč je samozrejme o užívateľke, ktorú na Priori môžeme poznať pod menom Raniya. Práve jej sa podarilo vydať svoju prvú knihu s názvom Adonis v tričku, ktorú začala písať už pred tromi rokmi a dokonca ju priebežne zverejňovala v našej Fan Fiction. My sme sa rozhodli položiť jej pár otázok ohľadom písania a jej pocitov po vydaní knihy.

Ak ste teda zvedaví, čo nám odpovedala, určite čítajte ďalej...

-------------------------------------------------

Effie Gray dostáva prvý trailer
Poslal: Dado 15.9.2014, 21:22:27; komentáre (0)

Herci » Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová)Tvorcovia filmu Effie Gray vypustili na verejnosť prvý trailer približujúci divákom ich najnovší projekt. Fanúšikov Harryho Pottera táto informácia určite zaujme najmä kvôli tomu, že v pripravovanej britskej dráme sa predstaví až trojica potterhercov v zložení Emma Thompson (Sybila Trelawneyová), Julie Walters (Molly Weasleyová) a Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid). Spomínaný trailer, rovnako ako aj ďalšie informácie o snímke, nájdete v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------

Jo o podobe jej patronusa
Poslal: Dado 12.9.2014, 19:46:16; komentáre (4)

Ostatní » J. K. RowlingJ. K. Rowlingovú poznáme všetci ako veľmi ústretovú v komunikácii so svojimi vernými fanúšikmi. Naša obľúbená autorka to potvrdila aj predvčerom, kedy prostredníctvom jej oficiálneho profilu na sociálnej sieti Twitter reagovala na otázku jedného z fanúšikov ohľadom toho, podobu akého zvieraťa má jej patronus. Odpoveď, ktorá väčšinu z vás určite zaujíma, nájdete už v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------

Charitatívna činnosť dvojičiek
Poslal: Dado 12.9.2014, 15:59:15; komentáre (0)

Herci » J. & O. Phelps (Fred a George Weasleyovci)O tom, že bratia James a Oliver Phelpsovci, ktorí v potterovských filmoch stvárnili Freda a Georga Weasleyovcov, sa pravidelne zapájajú do rozmanitých dobročinných aktivít, sme vás už v minulosti niekoľkokrát informovali. Dvojičky svojej povesti nezostali nič dlžné ani tentoraz a spoločne s ďalšími známymi osobnosťami sa zúčastnia charitatívneho zápasu v krikete. Ten sa bude konať 28. septembra v anglickom meste Canterbury.

-------------------------------------------------

Nový trailer na film Fury
Poslal: Dado 12.9.2014, 13:41:07; komentáre (0)

Herci » Jason Isaacs (Lucius Malfoy)Na začiatku tohto týždňa sa na internete objavil trailer odhaľujúci divákom nové zábery z pripravovaného filmu Fury. Špeciálne pre fanúšikov Harryho Pottera je vojnová dráma zaujímavá aj kvôli tomu, že sa v nej po boku slávneho Brada Pitta, ale aj ďalších známych hercov, ako sú Shia LaBeouf (Transformers, Disturbia) alebo Logan Lerman (Percy Jackson, Noe), objaví aj Jason Isaacs. Meno britského herca si totiž spájame najmä s jeho nezabudnuteľným stvárnením Luciusa Malfoya. Spomínaný trailer nájdete v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------

Potterherci v nových filmoch
Poslal: Dado 12.9.2014, 12:49:07; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Daniel Radcliffe, filmový predstaviteľ Harryho Pottera, si po dnešku môže v zozname projektov, pri ktorých sa objavilo jeho meno, vytvoriť nový zápis. Pokiaľ sa tešíte, ako už čoskoro navštívite najbližšie kino a vychutnáte si ďalší z Danových kvalitných hereckých výkonov, musíme vás bohužiaľ sklamať. Server 1, v ktorom sa britský herec objavil, je totiž len krátkometrážnym filmom režiséra Roberta Ascrofta. K jeho natočeniu došlo počas Danovho fotografovania a rozhovoru pre New York Moves, ktoré sa odohrali v auguste. Krátku snímku si môžete pozrieť v pokračovaní novinky.

-------------------------------------------------

Reakcia Jo na homofóbneho exfanúšika
Poslal: Marsí 7.9.2014, 22:44:12; komentáre (7)

Ostatní » J. K. RowlingI keď je J.K. Rowlingová veľmi plodnou autorkou, na sociálnych sieťach, ako je napríklad Twitter, toho veľa nenapíše. A preto keď už sa raz rozhodne niečo pridať, jej slová vždy stoja za to.
„Dnes oslavujeme šestnáste výročie Bitky o Rokfort. Sedím pri klávesnici a držím minútu ticha. Len veľmi nerada som zabíjala všetky tie postavy,“ tweetla Jo v máji, na čo sa rozhodol reagovať jej niekdajší fanúšik: „Odkedy ste nám fanúšikom prezradili, že Dumbledore bol homosexuál, zanevrel som na Harryho aj na vás. Krása, ako ste nás vodili za nos! Vychutnajte si svoju miliardu dolárov.“

Ak chcete vedieť, čo na to odpísala Rowlingová, čítajte ďalej...

-------------------------------------------------

Deň plný osláv!
Poslala: Sarah 6.9.2014, 11:40:04; komentáre (10)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Dnes je výnimočný deň! Svoje narodeniny oslavujú hneď dvaja výnimoční muži P-I.sk. Keďže sú obaja už dávno dospelí, nebudem prezrádzať ich vek. Obaja však prispeli výnimočne veľkým počtom noviniek do Denného Proroka a obaja na Prorok nezanevreli, práve naopak, stále doňho prispievajú - aj keď sú už webmastermi. Stále neviete, o kom je reč? Predsa o michovi a Richiovi!
Páni, v mene celého Priori Vám chcem popriať všetko len to najlepšie k narodeninám, nech ste zdraví, šťastní, ľúbení, úspešní a nech sa Vašim fakultám pod Vašou taktovkou darí!
Lukinčok by mal určite pre Vás aj nejaké exkluzívne CD, odomňa máte len tieto milé slová. :D Oslávme v komentároch ako sa patrí!

-------------------------------------------------

Nová fotka z natáčania Darov Smrti 2
Poslal: micho 4.9.2014, 23:06:32; komentáre (4)

Filmy » HP: Film 8 - Dary Smrti IIHoci toto leto uplynuli už tri roky od premiéry poslednej časti filmovej série Harry Potter s podtitulom Dary Smrti 2, filmová spoločnosť Warner Bros. dnes potešila mnohých fanúšikov, keď na oficiálnej facebookovej stránke Harry Potter zverejnila doposiaľ nepublikovanú fotku z natáčania veľkého potterovského finále.

Fotka zachytáva Emmu Watson sťa filmovú Hermionu, ako stojí pred obrazom Arianny Dubledorovej v priestoroch hostinca U Kančej hlavy. Pootočte časovratom a nahliadnite do pokračovania. :)

-------------------------------------------------

Škola volá!
Poslal: Lukinčok 2.9.2014, 00:53:44; komentáre (2)

Stránky » Priori-Incantatem.skÁno, áno, je to tu. A je to nepríjemná správa pre všetkých nás. Dokonca aj počasie celý deň ohlasuje, že je čas si poplakať za týmito letnými prázdninami, ktoré sa práve končia a povedzme si úprimne, boli už aj letnejšie prázdniny. Ale nech boli aké boli, mali sme ich radi. Teraz sa vraciame do reality, ktorá ale nemusí byť taká tmavá, ako to na prvý pohľad vyzerá. Stačí sa na to pozrieť z iného uhla pohľadu. Veď byť natlačený na skle dverí autobusu MHD, nie je až také zlé - máte pri tom plnohodnotný panoramatický pohľad na mesto (ak nie ste otočení opačne). A trčať v škole pol dňa? Šak aj tak ste sa doma už nudili a zabaviť sa so spolužiakmi na učiteľovi, to vám už chýbalo!

Tak vidíte. Je sa na čo tešiť. A ak by vám to bolo málo, sme tu ešte aj my!

-------------------------------------------------

Ďalší trailer a plagát filmu Horns
Poslal: Dado 30.8.2014, 00:43:52; komentáre (1)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Prednedávnom sme vám priniesli novinku týkajúcu sa zverejnenia traileru a plagátu pripravovaného filmu Horns (Rohy), v ktorom sa hlavnej úlohy chopil Daniel Radcliffe, filmový predstaviteľ Harryho Pottera. Dnes sa na internete objavil ďalší trailer, ktorý prináša niekoľko nových záberov z filmu. Zhliadnuť ho môžete hneď v pokračovaní článku.

-------------------------------------------------

Harry Potter challenge?
Poslala: Sarah 23.8.2014, 13:28:05; komentáre (4)

Ostatné » OstatnéUrčite ste si všimli, že známi aj neznámi ľudia si obracajú na hlavu vedrá ľadovej vody v rámci ASL Ice Bucket Challenge. Týmto sa snažia zbierať peniaze a podporu pre ľudí trpiacich Amyotrofickou laterálnou sklerózou. Raper 50 Cent však túto výzvu zobral trochu inak. Boxera Floyda Mayweathera vyzval, aby prečítal jednu celú stranu z knihy o Harry Potterovi. Ak to urobí, potom Curtis Jackson (50 Cent) prispeje 750-tisíc dolárov na charitu, ktorú Floyd vyberie. Uvidíme, ako sa táto challenge vyvinie, keďže vzťah týchto dvoch ľudí je veľmi chladný.
Video s výzvou pozerajte TU. Ja osobne by som takúto výzvu jednoznačne prijala. :)

Zdroj: Refresher


Tip poslal Haymitch Abernathy (+2 body)

-------------------------------------------------

Našli Fantastické zvery režiséra?
Poslal: Dado 22.8.2014, 11:26:39; komentáre (11)

Ostatní » David Yates (režisér HP5-7)Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o tom, že Alfonso Cuarón (režisér HP3) odmietol fámy ohľadom toho, že by si mal túto úlohu zopakovať aj pri filmovej adaptácii knihy Fantastické zvery a ich výskyt. Najnovšie informácie však hovoria o tom, že fanúšikovia Harryho Pottera by predsa len mohli na režisérskej stoličke uvidieť staronovú tvár.

-------------------------------------------------

Emma nominovaná na najlešie oblečenú roka
Poslala: Sarah 20.8.2014, 09:44:18; komentáre (2)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Vôbec nás neprekvapuje, že Emma Watson bola nominovaná do medzinárodného zoznamu najlepšie oblečených roku 2014, keďže stále vyzerá dokonalo od hlavy po päty.
Je jednou z 10 nominovaných - spolu s Cate Blanchett, Lupitou Nyong'o, Emmy Rossum či Michelle Dockery. V tomto zozname sa tiež nachádzajú dve ženy kráľovskej krvi - jej kráľovská výsosť korunná princezná Dánska Mary a jej veličenstvo kráľovná Holandska Maxima. Ak si chcete pozrieť celý zoznam v rátane mužov a rôznych kategórií, klikajte SEM.
Emma sa okrem iného stala aj víťazkou ELLE Style Awards 2014.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-14 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
J.K. Rowlingová zverejnila toto leto na internete novú krátku poviedku zo sveta Harryho Pottera, ktorá sa odohráva v súčasnosti. Ohodnoťte ju!

Výborná. Na toto som čakalo posledných 7 rokov.
28% (56)

Chválitebná. Páči sa mi, ale otvára priveľa nezodpovedaných otázok.
30% (60)

Dobrá. Celkom ujde, no mohla byť dlhšia.
32% (64)

Nedostatočná. Na knižný príbeh sa vôbec nechytá.
10% (20)

Hlasovalo: 200 ľudí
TOP NOVINKA

J. K. Rowling vydala novú poviedku z HP sveta
Držte si klobúky! J. K. Rowling potešila všetkých fanúšikov jej najúspešnejšej knižnej série a napísala nový príbeh z Harryho života. Je písaný z pohľadu kontroverznej novinárky Rity Skeeterovej. V tejto poviedke sa Harry so svojou rodinou a priateľmi Ronom a Hermionou vyberie na Svetový pohár v metlobale. Má okolo 30 rokov, nevysvetlenú reznú ranu na líci a začína šedivieť. J. K. Rowling v minulosti nebola fanúšičkou britského bulváru a možno toto je spôsob, ako ventiluje svoju frustráciu....

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 97
Bystrohlav 89
Bifľomor 95
Slizolin 95
Spolu: 376
FAKTY
Podľa tradície otvárajú Vianočný ples šampióni Trojčarodejníckeho turnaja so svojimi partnermi.
CITÁTY
Ja to neprežijem. Harry Potter... aká to česť.

barman Tom
(z Deravého Kotlíka),
HP1: Kameň Mudrcov
(kap. 5, str. 75)
STRÁNKY
Ocenenia:


Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras