|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováPrvé fotky z Frankensteina sú tu!
Poslala: Marika Scrooge 25.4.2015, 00:46:03; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Zrejme ste už počuli, že Dan nakrúca nové filmové spracovanie románu Frankenstein s veľmi podobným názvom – Victor Frankenstein. Pôvodne bola premiéra filmu naplánovaná už na minulý rok, presunula sa však až na október 2015, a hoci Danove dlhé vlasy sa pre nás stali nezabudnuteľnými, dlho sme čakali na prvé oficiálne fotky. Tie si teraz s novinkami o filme môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

NováTretia kniha Roberta Galbraitha je dokončená!
Poslal: Marsí 25.4.2015, 00:19:03; komentáre (0)

Ostatní » J. K. RowlingLen pred pár hodinami oznámila J. K. Rowlingová cez oficiálny Twitter účet svojho "druhého ja" Roberta Galbraitha, že tretia kniha z detektívnej série o Cormoranovi Strikeovi bola úspešne dokončená. Po Harry Potterovi sa tak môžme tešiť už na štvrtú knihu od našej obľúbenej autorky, ktorá rovnako ako posledné dve vyjde pod pseudonymom Robert Galbraith.

Jo následne sľúbila podpísanú knihu prvému, kto uhádne názov skupiny, ktorá má pesničku s rovnakým názvom ako kniha. Do toho sa napokon zaplietlo aj samotné vydavateľstvo Little, Brown, ktoré rovnako cez Twitter prezradilo názov tejto knihy, ktorý teda definitívne znie: CAREER OF EVIL. Čoskoro sa teda aj našiel víťaz, ktorý knihu hneď po vydaní získa aj s podpisom.

Kniha by mala vyjsť v Anglicku už túto jeseň, vydavateľstvo sľubuje viac informácii čoskoro. Akonáhle sa objavia novinky, určite vás budeme informovať aj my!

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

NováPrajeme Sedovi všetko najlepšie!
Poslal: Lukinčok 24.4.2015, 23:59:32; komentáre (0)

Náš tím » SedoA prečo? Pretože dnes tento administrátor oslavuje svoje meniny. (Nazrite do svojich PI kalendárov a zistíte, že mám pravdu.) Síce už len pár sekúnd, ale nevadí, stihol som to!
Takže milý Sedo, prajeme ti okrem všetkého najlepšieho aj veľa zdravia, šťastia, lásky, peňazí, administrátorských úspechov, ale aj všetkého, čo si praješ! :)

-------------------------------------------------

NováHelen McCrory sa vracia do Penny Dreadful
Poslal: Kira 24.4.2015, 16:06:49; komentáre (0)

Herci » Helen McCrory (Narcissa Malfoyová)Helen (Narcissa Malfoy) nie je pre hororový seriál Penny Dreadful žiadnou novou postavou, pretože v prvej sérii si zahrala spiritualistku Madame Kali.
Druhá séria však začína 3. mája na Showtime a McCrory sa vracia do seriálu ako zlá a agresívna čarodejnica Evelyn Poole, ktorá rozpúta na scéne peklo. Možno doslovne.

Video s komentárom od Helen nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Prajeme si všetko najlepšie!
Poslal: Lukinčok 23.4.2015, 20:25:46; komentáre (10)

Stránky » Priori-Incantatem.skMilí čitatelia, dnes už je to deväť rokov, čo máme vás, milých čitateľov. Už deväť rokov sa vám snažíme prinášať najnovšie informácie zo sveta HP, ale tak trochu aj informácie mimo HP sveta. Už deväť rokov sa snažíme zlepšovať vám každý deň a pokúšame sa o to, aby sme neboli len informačná stránka, ale stránka, na ktorú sa radi vraciate. Už deväť rokov sme tu na to, aby sme spájali ľudí s rovnakým jadrom (teda minimálne čo sa týka záľuby v HP príbehu). Zaželajme si teda, nech sa nám to darí naďalej!

Milé Priori Incantatem, všetko najlepšie!

-------------------------------------------------

Alan Rickman sa oženil
Poslala: Marika Scrooge 23.4.2015, 19:46:43; komentáre (3)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)Možno by sme namiesto Alanovho mena čakali niečie iné, patriace niekomu mladšiemu z HP osadenstva, no láska a hlavne túžba spojiť svoje životy po zvyšok svojho bytia neobišla ani predstaviteľa Severusa Snapa.

Jeho vyvolenou sa stala tá, ktorá ňou bola po celý jeho dospelý život, hoci bez obrúčky – jeho dlhoročná partnerka Rima Horton, s ktorou sa stretol ešte počas svojich štúdií na vysokej škole, keď mala Rima iba osemnásť a on bol o rok starší. Päťdesiate výročie svojho vzťahu sa rozhodli osláviť v New Yorku, kde sa konal aj obrad. „Bolo to skvelé, pretože na obrade sme boli len my dvaja. Po svadbe sme sa prešli po brooklynskom moste a dali si obed,“ zdôveril sa Alan. O Rime, ktorá prednáša ekonómiu na Univerzite v Kingstone, povedal: „Je tolerantná. Neuveriteľne tolerantná. Ak by som mohol, nominoval by som ju za sväticu.“ Prezradil aj, že jej kúpil obrúčku, no Rima ju vraj nikdy nenosí.

Srdečne Alanovi a Rime blahoželáme a prajeme im, aby bol ich vzťah aj po svadbe taký harmonický, ako pred ňou. A my, jeho večné fanúšičky, môžeme dúfať už len v to, že niekde po svete pobehuje jeho mladší klon. Alebo aj viac, ak spočítam, koľko nás je.

Zdroj: Daily Mail

-------------------------------------------------

Potvrdené: Daniel si zahrá vo filme o GTA
Poslal: Marsí 23.4.2015, 17:09:33; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Len nedávno sme vás informovali o možnom obsadení Daniela Radcliffa (Harry Potter) vo filme GTA ako jedného z tvorcov tejto legendárnej hry - Sama Housera. BBC Two, ktorá tento 90-minútový snímok pripravuje túto informáciu konečne potvrdila a zároveň pozmenila názov filmu na Game Changer. Dan sa tak ocitne v úlohe človeka, ktorý stál pri zrode tejto hry a zároveň sa ocitol v boji proti rôznym útokom na hru, v tomto prípade však najmä od právnika Jacka Thompsona, ktorého si zahrá Bill Paxton. Samotné natáčanie by malo začať už čoskoro.

Zdroj: SnSe

-------------------------------------------------

O jedného člena viac...
Poslal: Richio 23.4.2015, 08:53:16; komentáre (5)

Výnimočné Dni » Happy Day (všeobecne)Nerobíme to často, no tento raz je to prínos, ktorý je hodný tejto novinky. Pribudol k nám jeden človiečik, ktorý je momentálne výnimočný v porovnaní s každým z nás. Sme veľmi radi, že ho na stránke môžeme privítať, aj keď jeho registrácia prebehne až inokedy... Ste zvedaví, čo?

-------------------------------------------------

JKR: Hodvábnik je lepší ako Volanie Kukučky
Poslal: micho 22.4.2015, 21:48:38; komentáre (0)

Ostatné » JKR: HodvábnikSpisovateľka J. K. Rowlingová, ktorá sa po dokončení knižnej série o Harrym Potterovi venuje popri finalizácii scerára k pripravovanej čarodejníckej filmovej trilógii Fantastické zvery a ich výskyt aj tretiemu pokračovaniu detektívnych príbehov s Cormoranom Strikeom, najnovšie prezradila, že druhý diel detektívnej ságy s názvom Hodvábnik považuje za lepší ako svoju detektívnu prvotinu Volanie Kukučky.

Svet sa túto skutočnosť dozvedel v skutku netradičným spôsobom - z Instagramu Jade Olivie, dlhoročnej priateľky Toma Feltona, ktorá si v epilógu Darov Smrti 2 po Tomovom boku zahrala Astoriu Malfoyovú, manželku Draca Malfoya. Jo Rowlingová totiž darovala Jade vlastnoručne podpísaný výtlačok Hodvábnika, s ktorým sa Jade pochválila na sociálnej sieti. Okrem venovania spisovateľka doplnila aj odkaz, že tento diel je lepší ako predchádzajúci. Knihu spisovateľka podpísala v znení "Jo aka J.K. Rowling aka Robert Galbraith".

-------------------------------------------------

Hlava či nehlava - to je otázka!
Poslala: Marika Scrooge 21.4.2015, 20:02:37; komentáre (0)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)Pred pár dňami Alan Rickman v rámci rozhovoru pre Britskú akadémiu filmového a televízneho umenia prezradil, že počas nakrúcania prvých troch HP filmov sme v scénach nie vždy mohli vidieť detských hercov, ktorí stvárňovali svoje postavy. Kvôli britským zákonom, ktoré dovoľovali deťom pracovať iba štyri hodiny denne, boli Dan, Rupert, Emma, aj ich detskí kolegovia nahradení dospelými hercami nízkeho vzrastu, ktorí za nich zaskakovali, kým sa oni učili.
„Z organizačného hľadiska to bola nočná mora. Niekedy sme mali na pľaci aj 300 detí a zrazu museli všetky odísť preč a namiesto nich prišli tridsaťroční herci s parochňami na hlave. Ak by sa vám chcelo, pustite si prvý film a sledujte hercov zozadu. Ak máte pozorné oči, všimnete si, že sa nepozeráte na Danovu hlavu.“

Alan okrem iného prezradil aj to, že raz sa zamaskoval, aby sa s kamarátom a jeho deťmi zúčastnil polnočného vydania jednej z HP kníh, ale keď videl, aký dlhý je rad, išiel rovno dopredu, predstavil sa a kópiu knihy dostal okamžite.

No čo už, byť populárnym sa oplatí, a teraz šup-šup, všetci k telkám pokúsiť sa identifikovať, či Harryho hlava patrí naozaj Danovi.

Zdroj: The Telegraph

-------------------------------------------------

Fantastickí tvorcovia a ich výskyt, časť 2.
Poslala: Marika Scrooge 21.4.2015, 19:38:28; komentáre (0)

Herci » Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová)Pred dvoma týždňami sme vám v prvom vydaní Fantastických tvorcov priniesli informácie o Emme Thompson. Dozvedeli ste sa, že okrem vynikajúcej herečky je aj talentovanou scenáristkou, ktorá bola kedysi vydatá za Kennetha Branagha (Lockhart), má dvoch Oscarov, a spolupracovala vo filmoch a v divadle aj s ďalšími hercami z HP, najmä Alanom Rickmanom.

Dnes vám prinášame ďalšie zaujímavosti o ich ďalších spoločných projektoch, Emminej spisovateľskej kariére a aj jej hollywoodskom úspechu.

-------------------------------------------------

Krásne baranie narodeniny
Poslala: cuca 19.4.2015, 13:27:28; komentáre (6)

Náš tím » AliyzApríl je naozaj plný oslávencov. Nuž, barani na tejto stránke celkom slušne vládnu. :) A jedným z nich je aj naša kolegynka a bývalá webmasterka Slizolinu - Aliyz!

-------------------------------------------------

MP 2015 - poslední dvaja finalisti sú...
Poslala: cuca 18.4.2015, 22:13:32; komentáre (5)

Stránky » Priori-Incantatem.skA je to tu! Schyľuje sa ku koncu. Zo všetkých prihlásených autorov pomaly ubúdalo a ubúdalo a dnes sa rozlúčime s tým posledným, ktorý definitívne rozhodne o finálovej dvojici. Ľudia hlasovali, porotcovia hodnotili a aj napriek diametrálne odlišným názorom mentorov, tu máme výsledky predposledného kola tohtoročného Majstra Poviedkara.

-------------------------------------------------

Emma medzi 100 najvplyvnejšími ľuďmi
Poslala: Marika Scrooge 16.4.2015, 19:52:53; komentáre (0)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Každoročne zostavuje časopis Time rebríček 100 najvplyvnejších ľudí na svete, a tento rok sa v ňom umiestnila aj naša včerajšia narodeninová oslávenkyňa, Emma Watson.

Jill Abramsonová, americká novinárka a spisovateľka zdôvodnila výber Emmy najmä jej kampaňou HeForShe, v ktorej hovorí o rovnosti pohlaví: „Alter ego Emmy Watson v podobe Hermiony Grangerovej by bez pochýb schvaľovalo jej kampaň HeForShe, ako aj jej vyzývavý a triezvy pohľad na feminizmus. Je osviežujúce sledovať, ako vyzýva mužov, aby bojovali za rovnosť pohlaví, pretože ako sama povedala, 'tento problém sa týka aj ich'. Rovnako svieži je aj jej energický prístup k feminizmu, ktorý Watsonová definovala ako 'teóriu politickej, ekonomickej a spoločenskej rovnosti pohlaví.' A očividne podľa nej aj žije. Aj keď patrí medzi najlepšie platené herečky na svete, kritizovala aj nedostatok ženských režisérok v Hollywoode, a dostala desiatky dojímavých listov od otcov, ktorí tvrdia, že vďaka nej vidia v budúcnosti svojich dcér novú nádej.“

Neostáva nám povedať nič iné, len to, že pani Abramsonová má úplnú pravdu. Emma patrí do rebríčka právom, pretože robí to, čo by mal robiť každý z nás – snaží sa zmeniť svet k lepšiemu – a tým sa z nej stáva hrdinka nielen vo filmoch, ale aj v skutočnom živote.

Zdroj: Time


Tip poslal pacho74 (+2 body)

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, Emma!
Poslal: Kira 15.4.2015, 13:31:55; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Presne pred 25 rokmi sa vo Francúzsku narodila Emma Watson, ktorá v tom období určite ešte ani len netušila, že by sa niekedy mohla stať slávnou pre rolu otravnej a všetko-viem-najlepšie študentky Hermiony Grangerovej. Nie že by vtedy malá Emma vôbec vedela, kam sa jej život poberie, keďže jej potreby sa sústredili len na pár obmedzených možností...

Dnes je z nej už veľká a vplyvná mladá dáma, ktorá sa snaží zmeniť svet organizáciou He For She a okrem toho má stále dostatok času na to, aby sa venovala tomu, čo ju baví najviac. Tento rok sa na ňu môžeme tešiť vo filme Regression a o dva roky si ju rozhodne mnohí z nás pozrú v klasickej rozprávke Kráska a zviera.

Všetko najlepšie k narodeninám, drahá Emma!

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-15 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Stále kolujú dohady ohľadom obsadenia hlavného hrdinu, N. Scamandera, vo filme Fantastické zvery a ich výskyt. Koho si v tejto úlohe predstavujete vy?

Eddieho Redmayna
32% (52)

Nicolasa Houlta
17% (27)

Luka Newberryho
13% (21)

Matta Smitha
38% (61)

Hlasovalo: 161 ľudí
TOP NOVINKA

Fantastickí tvorcovia a ich výskyt, časť 1.
Harryho Pottera netvorili iba detskí herci, ale aj mnoho iných hercov, režisérov, či skladateľov. Preto vám budeme pravidelne prinášať informácie o ľuďoch, ktorí spravili príbeh Harryho Pottera takým, akého si ho pamätáme z filmov. A keďže väčšina z nich má za sebou bohatú a pozoruhodnú kariéru, každému z nich budeme venovať jeden mesiac, v ktorom sa dozviete niečo o ich živote aj tvorbe, no hlavne o tipoch na diela, na ktoré sa oplatí pozrieť. Dnes začneme jednou z prvých dám britského film...

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Andrew Fukuda:
Korisť

Ako zostať nažive vo svete, kde sú ľudia považovaní za potravu a všetci túžia len po ich krvi?
Gene a jeho priatelia utekajú pred nocou. Gena však nepre- nasledujú len krvilační lovci, ale aj spomienky na Ashley June, ktorá sa preňho obeto- vala a zostala v Ústave pre výskum glupanov. Zároveň sa v ňom prebúdzajú city k ľud- skému dievčaťu Sissy.
Na úteku sa dostanú až do ľudskej komunity, žijúcej na tajnom mieste vysoko v ho- rách. Keď si začnú myslieť, že sú konečne v bezpečí, udalosti naberú nečakaný smer. Gene zisťuje, že nový svet, ktorý objavili, je možno ešte horší ako ten, ktorý opustili.
Druhý diel strhujúcej trilógie Andrewa Fukudu.

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 81
Bystrohlav 81
Bifľomor 83
Slizolin 79
Spolu: 324
FAKTY
Všetko, čo muklovia používajú namiesto čarov (elektrina, počítače, radary...) na Rokforte nefunguje, pretože vzduch je tam príliš nabitý mágiou.
CITÁTY
Práve som nám zachránil život!

Harry Potter
HP3: Väzeň z Azkabanu
(kap. 21, str. 412)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras