|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
     Akadémia Priori
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte našej šéfredaktorke Ocean Dream do redakcie Denného Proroka prostredníctvom expresnej Sovej Pošty a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


Nové video z Tomovho nadchádzajúceho filmu
Poslala: Sarah 16.4.2014, 15:36:16; komentáre (1)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Tom Felton si opäť zahral v ďalšom filme s názvom From the Rough. Zverejnený bude 25. apríla. Film je dramatizáciou Catany Stark z jej skutočného života, o tom, ako vynakladala úsilie, aby inšpirovala skupinu mladých mužov a trénovala ich, aby sa stali vyhrávajúcim golfovým tímom. Stark bola prvá afroamerická žena, ktorá trénovala mužský tím a pomohla im zažiť sezónu, ktorá lámala rekordy aj napriek neprajníkom.
Vo videu sa Tomofa postava, Edward, konfrontuje s trénerkou, ktorú si zahrala Taraji P. Henson.
Video s môžete pozrieť TU.

Zdroj: Mugglenet


Tip poslal James R. (+5 bodov)

-------------------------------------------------

Ginny Potterová o metlobalovom pohári
Poslal: Marsí 16.4.2014, 13:19:00; komentáre (1)

Stránky » PottermoreJ. K. Rowlingová si pre svojich fanúšikov a hlavne užívateľov Pottermore pripravila nový obsah, opäť s témou Svetového pohára v metlobale. Tentokrát sa zamerala na súčasnosť, pričom tak priniesla informácie o pohári, ktorý sa má odohrávať práve teraz, v roku 2014 v Patagónii. Na Pottermore, konkrétne v časti Šikmá ulička, totiž už pár dní môžeme nájsť budovu Denného Proroka, kde tieto nové informácie v podobe článkov z novín pribudli. A keďže sa jedná o metlobal a Denného Proroka, nikoho neprekvapí, že pod týmito článkami sa podpísala Ginny Potterová, redaktorka DP a manželka slávneho Harryho Pottera!


Nezabudnite tak zavítať na Pottermore a prečítať si čerstvé informácie z turnaja!

Zdroj: SnSe & PM Insider

-------------------------------------------------

Výsledky 7. a zadanie 8. fin. kola!
Poslal: Richio 15.4.2014, 21:29:46; komentáre (7)

Stránky » Priori-Incantatem.skDnešným dňom začneme udeľovať aj medaily. Keďže v 7. kole Majstra Poviedkara 4 súperili medzi sebou už len 4 súťažiaci, vypadávajúci finalista, alebo finalistka, sa umiestnil/a na zemiakovej priečke a patrí mu, či jej, čestné uznanie v súťaži!
Dámy a páni, súťaž, aj cez skutočne skvostné poviedky, ktorými obohatil/a našu súťaž, opúšťa:

-------------------------------------------------

Ďalšie oslavy narodenín
Poslal: Dado 15.4.2014, 20:36:37; komentáre (2)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Apríl nie je len časom, kedy každoročne oslavujú svoje narodeniny viacerí súčasní i bývalí členovia nášho P-I tímu. V tento mesiac totiž môžeme gratulovať taktiež mnohým hercom, ktorých veľmi dobre poznáme z potterovskej série a konkrétne v dnešný deň sú tieto oslavy dokonca dvojnásobné. Prvou oslávenkyňou je Emma Watson, všetkým veľmi dobre známa ako Hermiona Grangerová, ktorá dnes slávi svoje 24. narodeniny. Tou druhou je predstaviteľka profesorky Trelawneyovej, Emma Thompson, narodená presne pred 55 rokmi.

Obom Emmám prajeme všetko len to najlepšie!

-------------------------------------------------

Netreba zabúdať ani dnes!
Poslal: Richio 14.4.2014, 20:49:22; komentáre (5)

Náš tím » PeterkaDnes tu máme opäť výnimočný deň. Veď je dôvod oslavovať. Vonku fúka, miestami prehánky a naozaj zlé počasie, tomuto obdobiu vládne znamenie nekompromisného barana, postavenie planét je také, aké je a o chvíľu je tu spln. Každý si nájde to vlastné, Peterka je tiež svojská. Ďalší bulvárny plátok píše korešpondent Richio aj v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Ocenenie pre Robertovu knihu
Poslal: Marsí 13.4.2014, 12:27:01; komentáre (1)

Ostatné » JKR: Volanie KukučkyKoncom februára sme vás informovali o nominácii na L.A. Times Book Prize pre knihu The Cuckoo’s Calling, ktorú napísala J. K. Rowlingová pod pseudonymom Robert Galbraith. 11. apríla sa konala odovzdávacia ceremónia, ktorá pre „Roberta“ skončila naozaj úspešne. Kniha totiž zvíťazila v kategórii najlepšia kniha v žánroch thriller/mysteriózny. Žiaľ, Jo sa odovzdávania nezúčastnila, napriek všetkému jej gratulujeme! Všetkých víťazov nájdete napríklad TU.

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

Kolekcia LEGO hier a filmov
Poslal: Marsí 13.4.2014, 10:48:04; komentáre (0)

Produkty » LEGOHP fanúšikovia, ktorí žijú v Švédsku, Fínsku, Dánsku alebo Nórsku sa majú na čo tešiť! V najbližších dňoch totiž v týchto krajinách vyjde špeciálna kolekcia obsahujúca hry na PS3: LEGO Harry Potter: Years 1-4 a LEGO Harry Potter: Years 5-7. Okrem týchto dvoch hier sa tu však nájde aj Blu-ray séria všetkých ôsmich filmov. Takže keď už nič iné, potešiť sa môžete aspoň obrázkom toho, ako to vlastne vyzerá...

Zdroj: SnSe

-------------------------------------------------

Nikde nie je bezpečne!
Poslal: Marsí 12.4.2014, 15:28:15; komentáre (3)

Filmy » HP: Film 7 - Dary Smrti IDnešný večer sa bude na Markíze niesť v znamení vojny, horcruxov a temnoty. Čaká nás totiž už siedme filmové pokračovanie Harryho Pottera – Dary Smrti I. Tentokrát je všetko naozaj inak. Harry, Ron a Hermiona sa nevracaujú na Rokfort, pretože ich čaká ťažká úloha, ktorú začal plniť už Albus Dumbledore. Obrovské hradby Rokfortu ich tentokrát chrániť nebudú a nebezpečenstvo číha naozaj všade...

-------------------------------------------------

Prvý pohľad na Rytiersky autobus a iné
Poslal: Marsí 12.4.2014, 13:56:15; komentáre (1)

Ostatné » Čarovný svet Harryho PotteraUkončenie výstavby Šikmej uličky v Čarovnom svete Harryho Pottera v Orlande sa pomaly blíži. Otvorenie je naplánované na toto leto a to, čo bolo predtým len obyčajným návrhom sa začína meniť na realitu. Ako môžete vidieť, na svoje miesto dorazil už aj známy Rytiersky autobus, ktorým Harry niekoľkokrát cestoval.

V súvislosti s Čarovným svetom Harryho Pottera taktiež s radosťou oznamujeme, že hollywoodska verzia tohto parku bude otvorená v roku 2016, presne ako sa predpokladalo. Bude to tak po Orlande a Japonsku tretí park s touto tematikou.

Zdroj: SnSe

-------------------------------------------------

Ďalší sviatok z nášho aprílového vreca!
Poslal: Richio 12.4.2014, 12:02:05; komentáre (7)

Náš tím » cucaKeby sme zobrali jedno pevné, prázdne vrece zo zemiakov a nahádzali doň všetky dôležité udalosti, ktoré sa konajú v apríli, tak neviem, čo som chcel povedať, ale, v každom prípade, je to zaujímavá poznámka.
No ale s určitosťou viem povedať, kto má dnes narodeniny. Túto brutálnu správu čítajte ďalej, píše korešpondent Richio.

-------------------------------------------------

Deň, keď sú slová zbytočné
Poslal: micho 11.4.2014, 22:50:00; komentáre (0)

Výnimočné Dni » Deň narcisovDnes sa po celom Slovensku koná jedna z najväčších zbierok na jeden z najušľachtilejších cieľov: Deň narcisov. Opäť po roku máme možnosť žltými narcismi vyjadriť svoju spolupatričnosť s ľuďmi, ktorí sú konfrontovaní s krutou diagnózou nazvanou rakovina, finančne podporiť Ligu proti rakovine v jej záslužnej činnosti, ktorou sa snaží formou množstva projektov zvýšiť kvalitu života chorým, podporiť prevenciu a prispieť k lepšej dostupnosti liekov pre onkologických pacientov, zamyslieť sa nad hodnotou života - viac si vážiť zdravie, ale aj zaspomínať na viac či menej blízkych, ktorí sa už stali našimi strážnymi anjelmi.

Priori-Incantatem.sk sa s pokorou pripája k myšlienke tohto dňa. Symbolický príspevok či už do pokladničiek dobrovoľníkov alebo SMS v hodnote 2 Eurá alebo príspevok na účet Ligy proti rakovine dokáže vo forme adresnej pomoci vyčariť úsmev na tvárach tých, ktorí sa pustili do boja s touto chorobou, či už v podobe zážitkov na kúpeľných pobytoch, alebo možnosti rodičov byť pri malých onkologických pacientoch v nemocnici, alebo tým, že sa bude znižovať počet pacientov vďaka podpore klinických a výskumných projektov.

-------------------------------------------------

Nakrúcanie Prázdneho miesta sa blíži
Poslal: Marsí 9.4.2014, 20:30:37; komentáre (5)

Ostatné » JKR: Prázdne miestoPripravovaná TV miniséria Prázdne miesto, založená na rovnomennej knihe od J. K. Rowlingovej, konečne začína naberať svoju posádku. V marci sme sa dozvedeli meno scenáristky, dnes už poznáme aj meno režiséra, ktorým bude Jonny Campbell. Produkcie sa ujme Ruth Kenley-Letts. Momentálne nie sú známe žiadne konkrétne mená zúčastnených hereckých hviezd, avšak práve teraz prebieha kasting na niektoré mladšie postavy. Nakrúcanie následne začne 16. júna a očakáva sa, že bude ukončené na konci augusta. Prázdneho miesta sa tak snáď dočkáme na BBC už koncom tohto roka...

Zdroj: SnitchSeeker

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, Lunka!
Poslala: Sarah 9.4.2014, 11:15:45; komentáre (4)

Náš tím » Luna LovegoodDnes je síce trošku chladnejší, no stále pekný deň - na tom sa snáď zhodneme. Možno neviete, no pre niekoho je tento deň výnimočným. Tou osobou je Lunka Lovegood, čerstvá narodeninová oslávenkyňa.
Spomínam si, ako som prvý raz zavítala sem, na Priori. Bolo to už naozaj dávno, písal sa rok 2006. Úplne prvá vec, ktorú som uvidela bol, samozrejme, Denný Prorok. Hádajte, kto mu vtedy šéfoval? Bola to práve Lunka, vtedy ešte Luna. Neskôr sa stala webmasterkou a vedúcou Slizolinu, potom ju priorácky vietor odvial k adminstvu. A teraz? Užíva si síce zaslúžený dôchodok, no stále je mladá a život má pred sebou. Preto by Lunke mali zaželať všetko, čo treba; zdravie, šťastie a hlavne lásku a spokojnosť. Všetko najlepšie k dnešným narodeninám!
Ak sa chcete pridať k blahoželaniam, urobte tak v reakciách :)

-------------------------------------------------

Bibliografia JKR už v apríli
Poslala: Sarah 7.4.2014, 16:31:54; komentáre (1)

Ostatní » J. K. RowlingNová kniha, ktorá zahŕňa spisy J. K. Rowlingovej, J.K.Rowling: A Bibliography, bude publikovaná neskôr tento mesiac vo Veľkej Británii a 18. decembra v USA.
Je to definitívna bibliografia spisov J. K. Rowlingovej. Vyjde pre skompletizovanie bibliografických detailov všetkých jej kníh, brožúr, originálnych príspevkov k publikovaným prácam a vysielaniam, sú tu detailné informácie o Rowlingovej aukčnej činnosti, významných hodnoteniach a odbornej práci o JKR. Bude to prvý zdroj informácií o JKR konzultovaný s vedcami, zberateľmi kníh, aukčnými domami, kritikmi a rešeršistami. Cieľom knihy je zaznamenať fakty a vyvrátiť klebety o fascinujúcej histórii vydávania Harry Potter série.

Zdroj: The Leaky Cauldron

-------------------------------------------------

Harry Potter v divadle
Poslal: Marsí 6.4.2014, 10:50:00; komentáre (1)

Postavy » Harry PotterStránka Deadline vyspovedala Colina Callendera, producenta chystanej divadelnej hry o Harryho živote u Dursleyovcov. Hra vzniká aj za spolupráci s producentkou Soniou Friedman a v neposlednom rade aj so samotnou J. K. Rowlingovou. Callender prezradil, ako ďaleko sa on a jeho tím posunuli, porozprával aj o zapojení Rowlingovej, či možnosti filmovej adaptácie. Viac v pokračovaní...

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-14 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Kto z finalistov Majstra Poviedkara vás zaujal najviac ako autor, či osobnosť pôsobiaca na stránke a komu by ste teda najviac dopriali slávu víťazstva?

Bash
18% (35)

Marrko Riccoli
20% (38)

Jin
36% (69)

Aliyz
27% (52)

Hlasovalo: 194 ľudí
TOP NOVINKA

Nakrúcanie Prázdneho miesta sa blíži
Pripravovaná TV miniséria Prázdne miesto, založená na rovnomennej knihe od J. K. Rowlingovej, konečne začína naberať svoju posádku. V marci sme sa dozvedeli meno scenáristky, dnes už poznáme aj meno režiséra, ktorým bude Jonny Campbell. Produkcie sa ujme Ruth Kenley-Letts. Momentálne nie sú známe žiadne konkrétne mená zúčastnených hereckých hviezd, avšak práve teraz prebieha kasting na niektoré mladšie postavy. Nakrúcanie následne začne 16. júna a očakáva sa, že bude ukončené na konci augusta...

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 102
Bystrohlav 97
Bifľomor 97
Slizolin 98
Spolu: 394
FAKTY
Na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej nefunguje žiadna elektronika.
CITÁTY
Harrymu sa podarilo lordovi Voldemortovi uniknúť, riskoval vlastný život, aby priniesol Cedricové telo naspäť.

prof. Albus Dumbledore
HP4: Ohnivá čaša
(kap. 37, str. 700)
STRÁNKY
Ocenenia:


Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica