|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


O deťoch a exmanželovi
Poslal: Peeta Mellark 30.3.2015, 17:34:12; komentáre (1)

Herci » Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová)O výstrednosti britskej herečky Heleny Bonham Carter nie je potreba dlho rozprávať. A tak nie je prekvapením, že filmová Bellatrix Lestrangeová pred pár dňami povedala, že jej deti sú „neskutočne múdre“, pretože počas tehotenstva s nimi počúvala Mozarta.
K téme 'deti' sa spolu s Charlotte Green dopracovali v rozhovore v štúdiu rádia Classical FM. Svoje deti sa vraj snažila vzdelávať už počas toho, ako boli v jej lone: „V podstate som im púšťala Mozarta a huslové koncerty znova a znova za sebou, pretože také čosi stimuluje vnútorné ucho nenarodeného dieťaťa.“
Helena má dve deti - dvanásťročného syna Billyho a sedemročnú dcéru Nell - obe so známym režisérom Timom Burtonom, v ktorého filmoch často účinkuje. S Timom sa však po 13 rokoch manželstva rozišli v decembri minulého roku a údajne si odvtedy obaja našli nových partnerov. „Rozchod oznámili začiatkom tohto roka, no obaja žili svoj život od seba podstatne dlhšie,“ povedal nemenovaný zdroj pre The New York Post.

Zdroj: Express.co.uk

-------------------------------------------------

Vráti sa Daniel do Austrálie?
Poslal: Peeta Mellark 30.3.2015, 15:00:33; komentáre (3)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Daniel Radcliffe si takmer pred desiatimi rokmi spolu so svojimi rodičmi kúpil apartmán v Austrálii, konkrétne v jednom z najväčších miest - v Melbourne. Urobil tak pred začatím nakrúcania filmu December Boys, ktorý mal premiéru v roku 2007. Trojizbový byt na samom vrchu, ktorý mu slúžil kvázi ako domov (Daniel dnes býva na newyorkskom Manhattane) však vo februári tohto roku ponúkol na predaj v prepočte za vyše 2,3 milióna eur.
Veci sa však zmenili a apartmán, ktorý sa nachádza na predmestí názvom Toorak, Daniel minulý týždeň stiahol z predaja. Podľa jeho realitného makléra o luxusnú nehnuteľnosť záujem bol a potenciálni kupcovia zostali po tejto novinke sklamaní. Prečo tak Daniel urobil, nie je známe, no je možné, že si apartmán chce napokon nechať vo vlastníctve v prípade budúceho návratu do Austrálie.

Niekoľko fotiek apartmánu: -1-, -2-, -3-

Zdroj: HeraldSun.com.au

-------------------------------------------------

Americký trailer na Prázdne miesto
Poslal: micho 29.3.2015, 18:53:51; komentáre (3)

Ostatné » JKR: Prázdne miestoTrojdielna televízna adaptácia knižného románu Prázdne miesto od J. K. Rowlingovej, ktorá sa natáčala minulý rok v koprodukcii britskej televízie BBC a americkej televízie HBO, mieri po februárovej britskej premiére aj na americké televízne obrazovky. HBO pri tejto príležitosti predstavilo svoj vlastný trailer, ktorý si môžete pozrieť v pokračovaní.

Prázdne miesto je situované do Pagfordu, zdanlivo idylického anglického mestečka s dláždeným námestím a starobylým opátstvom, avšak v mestečku zúri tichá vojna: bohatých proti chudobným, tínedžerov proti rodičom, manželiek proti manželom či učiteľov proti žiakom... Ako to napokon dopadne? To si budú môcť americkí diváci pozrieť už koncom apríla.

-------------------------------------------------

Emma na vrchole
Poslal: Kira 27.3.2015, 17:19:54; komentáre (1)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)AskMen, online publikácia pre mužov, ktorá im pomáha zlepšiť ich životy už od roku 1999, uverejnila vo štvrtok rebríček najvýznamnejších žien roku 2015. Na prvej priečke sa nenachádza nik iný, ako naša Emma Watson (Hermiona Grangerová), ktorá tak predbehla mená ako Kim Kardashian, Beyoncé, Jennifer Lawrence či Michelle Obama.
Viac nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

EXKLUZÍVNE pre PI - rozhovor o Equus
Poslala: cuca 27.3.2015, 16:59:32; komentáre (15)

Ostatné » EquusAko sme vás nedávno informovali, už dnes sa koná premiéra hry Equus, v ktorej si pred rokmi zahral aj Daniel Radcliffe. V Bratislave môžete túto hru vidieť v divadle Nová Scéna a hlavnú rolu si zahrá úžasný Dávid Hartl. Nám sa včera podarilo dostať sa na predpremiéru, takže nie len pocity a dojmy, ale aj exkluzívny rozhovor s hlavným protagonistom špeciálne pre Priori Incantatem nájdete v pokračovaní.
+25 bodov - Úžasné! Super, super, ďakujeme! Cucul si opäť obhájila titul... :D Toto Prorok potrebuje, dúfam, že aj čitatelia toto ocenia na viac ako výbornú novinku! :) (Richio)

-------------------------------------------------

Ralph Fiennes obdrží Empire Legend Award
Poslal: Marsí 27.3.2015, 16:35:40; komentáre (0)

Herci » Ralph Fiennes (Lord Voldemort)Filmový časopis Empire, ktorý organizuje Jameson Empire Awards oznámil, že špeciálne ocenenie Empire Legend Award tento rok obdrží herec Ralph Fiennes, ktorého my môžeme poznať ako lorda Voldermota z filmov o Harry Potterovi. Ralpha ale môžete vidieť v desiatkach iných filmov, naposledy to bol napríklad úspešný Grandhotel Budapešť. Herec má na konte dve nominácie na Oscara a päť nominácii na Zlatý Glóbus. Síce sa mu žiadnu z týchto cien nepodarilo získať, nikto nemôže pochybovať o jeho kvalitách. Toto ocenenie v minulosti získali aj Helen Mirren, Tim Burton či Tom Cruise.

Gratulujeme!

Zdroj: SnSe

-------------------------------------------------

Obálka ilustrovaného vydania Kameňa mudrcov
Poslal: Marsí 27.3.2015, 12:10:54; komentáre (3)

Knihy » HP: Kniha 1 - Kameň MudrcovUž čoskoro sa knihy o Harry Potterovi dočkajú ďalšej, úplne novej edície, ktorá bude tentokrát kompletne ilustrovaná. Túto edíciu vydavateľstvá Bloomsbury a Scholastic oznámili už koncom roka 2013 a aj my sme vás o nej len nedávno informovali. Prvá kniha vyjde v Amerike a v Anglicku 6. októbra 2015, vydanie však bude následne pokračovať aj v iných častiach sveta, celkovo by mala vyjsť vo viac ako 21 jazykoch. V každej krajine navyše použijú ilustrácie od Jima Kaya. Anglickú obálku si môžete pozrieť TU, americkú, ktorá je okrem názvu úplne rovnaká TU. Malú ochutnávku z týchto ilustrácii v podobe jedného z obchodov Šikmej uličky môžete zhliadnuť na tomto linku. Ďalšie knihy by mali vychádzať v ročných intervaloch.

Páči sa vám nová edícia?

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

Súťaž s Denným Prorokom: Máme výhercu!
Poslal: Peeta Mellark 26.3.2015, 14:31:20; komentáre (6)

Stránky » Priori-Incantatem.skZačiatkom decembra sme na stránke spustili novú súťaž, štýlom úplne odlišnú od súťaží, ktorých sa máte zvyčajne možnosť zúčastniť vo Veľkej sieni či v Tajomnej komnate. Išlo o súťaž, ktorá sa odohrávala priamo tu, v Dennom Prorokovi, a prostredníctvom sovej pošty.
Súťaž mala pôvodne trvať až do konca školského roka, no keďže - úprimne povedané - nepatrila medzi najpopulárnejšie v histórii stránky, v DP prebehlo zopár personálnych zmien a rovnako sa momentálne usilujeme DP navliecť do nových šiat, vyhlásime víťaza už dnes. V podstate je to pre vás len pozitívna správa: menej ste sa nahľadali kľúčových slov a cena zostáva tá istá! :)

Tí, ktorí sa zapojili, sú už určite zvedaví, kto sa napokon stal výhercom, takže vás už nebudeme napínať...

-------------------------------------------------

Alan Rickman v Prahe
Poslal: Kira 26.3.2015, 13:14:27; komentáre (0)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)V Prahe tieto dni ešte stále prebieha 22. ročník Febiofestu, pražského Medzinárodného filmového festivalu, na ktorý tento rok zavítalo množstvo hereckých osobností - medzi nimi aj všetkým známy Alan Rickman (Severus Snape). Na festival si priniesol svoje druhé režisérske dielo, V kráľových záhradách (A Little Chaos), v ktorom si navyše zahral aj jednu z postáv, Ľudovíta XIV.
Viac informácií nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Čo je nové s Fantastickými zvermi?
Poslal: Marsí 25.3.2015, 20:23:08; komentáre (0)

Produkty » Knihy: Zvery + MetlobalDavid Heyman, producent HP filmov a zároveň producent chystaného snímku Fantastické zvery a ich výskyt poskytol pár stručných noviniek ohľadom filmu. Nejedná sa síce o žiadne prevratné informácie, my však uvítame čokoľvek.

Hovorí: „Fantastické zvery sa nachádzajú v ranej fáze, ale proces sa začal.“ Viac nájdete pokračovaní, vrátane prvých zvestí ohľadom obsadenia hlavnej postavy...

-------------------------------------------------

Potterhviezdy na Instagrame #1
Poslal: Kira 23.3.2015, 22:55:32; komentáre (8)

Ostatné » OstatnéMožno aj vy máte radi tie dlhé články s fotografiami od rôznych celebrít, ktoré zavesili na svoje sociálne siete. Tak som si dal tú námahu, že som zozbieral pár fotiek aj od našich potterhercov, ktoré pridali na instagram za posledný týždeň.
Fotografie nájdete v pokračovaní.
+10 bodov - Vďaka za súhrnnú galériu. Takéto si v DP predstavujem! :) (Richio)

-------------------------------------------------

Hľadáme nových redaktorov!
Poslal: Richio 23.3.2015, 19:23:56; komentáre (0)

Stránky » Priori-Incantatem.skVšetkým vám, ktorí čítate túto novinku, sa možno už o chvíľku môže splniť sen. My potrebujeme cieľavedomých, šikovných, kreatívnych a čulých ľudí, vy potrebujete nejakú milú aktivitu navyše, zlepšiť sa v tvorivej činnosti a vylepšiť si svoje zručnosti. Čítaš správne. Možno hľadáme práve Teba!

Denný Prorok prijme nových redaktorov!


Aktual.: Prihlasovať sa môžete až do piatku vrátane. Harmonogram konkurzu sa teda posúva o dva dni. Na vypracovanie 1. kola bude aj viac času! :)

-------------------------------------------------

MP 2015 - ostali len traja, ide do tuhého!
Poslala: cuca 22.3.2015, 20:41:42; komentáre (9)

Stránky » Priori-Incantatem.skA je to tu... výsledky sú zrátané a jasné. Musím povedať, že toto kolo bolo obzvlášť napäté, pretože po dlhšej dobe sa naozaj vypadávalo. A tak nie len vy, ale aj porota rozhodla o tom, kto sa s témou "list" popasoval najlepšie a kto o trochu menej dobre.
Tak teda - nech sa páči. Výsledky nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Bonnie Wright a 'Who killed Nelson Nutmeg?'
Poslal: Kira 22.3.2015, 12:01:29; komentáre (3)

Herci » Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)Naša filmová Ginny si zahrá v detskej komédii Who killed Nelson Nutmeg? - príbeh rozpráva o skupinke nezbedných detí, ktoré majú počas letných prázdnin podozrenie, že niekto zabil ich maskota. Samozrejme, že im nikto neverí, a tak sa rozhodnú, že začnú vyšetrovanie na vlastnú päsť!
Síce film ešte nemá pevný dátum, kedy sa dostane do kín, produkcia už uverejnila prvý teaser, ktorý si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Christian Coulson a jeho projekty
Poslal: Kira 18.3.2015, 13:41:27; komentáre (0)

Herci » Christian Coulson (Tom Riddle)My si ho budeme vždy pamätať ako mladého Toma Riddla z Tajomnej komnaty, no Christian Coulson pred rokmi vymenil svoj život v Anglicku za New York, v ktorom teraz pôsobí ako herec, režisér a fotograf. Najnovšie ho môžeme vidieť v Cherry Lane Theater, kde v hre Everything you touch stvárňuje postavu sebadeštruktívneho krajčíra Victora.

Divadelná inscenácia však nie je jediná vec, na ktorej práve pracuje. Spoločne s Keithom Edwardsom začali 13. februára uverejňovať recenzie na technické novinky (prevažne Apple), kde takisto zdieľajú svoje názory a skúsenosti alebo diskutujú o veciach dejúcich sa na internete. Projekt sa volá This idea is already taken a zatiaľ päť zvukových epizód môžete nájsť na tomto linku.

Zdroj: NYtimes, thisideaisalreadytaken

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-15 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Kto by sa podľa Vás mal stať Majstrom Poviedkarom 2015?

Gorath
8% (12)

Peeta Mellark
7% (11)

Vi.kt.or
24% (38)

Majstra Poviedkara nesledujem
62% (99)

Hlasovalo: 160 ľudí
TOP NOVINKA

EXKLUZÍVNE pre PI - rozhovor o Equus
Ako sme vás nedávno informovali, už dnes sa koná premiéra hry Equus, v ktorej si pred rokmi zahral aj Daniel Radcliffe. V Bratislave môžete túto hru vidieť v divadle Nová Scéna a hlavnú rolu si zahrá úžasný Dávid Hartl. Nám sa včera podarilo dostať sa na predpremiéru, takže nie len pocity a dojmy, ale aj exkluzívny rozhovor s hlavným protagonistom špeciálne pre Priori Incantatem nájdete v pokračovaní. +25 bodov - Úžasné! Super, super, ďakujeme! Cucul si opäť obhájila titul... :D Toto Prorok p...

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

William Paul Young:
Chatrč

Román o stretnutí muža s Bo- hom má literárnu integritu a duchovnú odvahu. Chatrč ruší klišé náboženstva a zlej lite- ratúry, aby nám odhalila niečo dojemné a krásne o neoddeli- teľnom tanci života a božskos- ti. Missy, najmladšiu dcéru Mackenzieho Allena Philipsa, unesú počas rodinného výle- tu, a v opustenej chatrči hlbo- ko v oregonskej divočine sa nájde dôkaz, že ju zrejme bru- tálne zavraždili.

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 83
Bystrohlav 87
Bifľomor 86
Slizolin 86
Spolu: 342
FAKTY
Takmer Bezhlavý Nick zomrel 31 októbra, 1492.
CITÁTY
Ak sa chce niekto dozvedieť viac, nech ide za pavúkmi. Ukážu mu cestu!

Hagrid
HP2: Tajomná Komnata
(kap. 14, str. 277)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica
Literatúra bez príkras