|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


Nový trailer a plagát pre Fantastické zvery
Poslal: Kira 29.9.2016, 09:29:27; komentáre (2)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytAko sa nám premiéra filmu Fantastické zvery a ich výskyt blíži, jej tvorcovia sa snažia ukázať, že v novembri sa naozaj máme na čo tešiť. V predchádzajúcich mesiacoch sme mohli vidieť krátke klipy a teaser trailery, no Warner Bros. včera na svojej stránke konečne uverejnili finálny trailer spolu s ďalším novým plagátom.
Zatiaľ čo Anglicko v tom období bojuje s Grindelwaldom, my sa v magickom svete New Yorku ponoríme do kufríka Newta Scamandera, ktorý v sebe skrýva tvory doposiaľ žijúce len v našich predstavách.
Trailer a plagát nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Odpočívajte v pokoji, pán Bayler
Poslal: Kira 27.9.2016, 18:34:39; komentáre (1)

Ostatné » SpomienkaRok 2016 nám zobral ďalšieho herca, ktorý bol pre nás neodmysliteľnou súčasťou sveta Harryho Pottera. Terence Bayler, ktorý v prvej filmovej časti stvárnil slizolinského ducha Krvavého baróna, zomrel vo veku úctyhodných 86 rokov. Počas svojho života sa hereckému umeniu venoval viac ako šesťdesiat rokov a stvárnil mnohé nezabudnuteľné filmové postavy. Väčšina z nás si ho bude najviac pamätať ako Macduffa z filmu Macbeth, ktorý režíroval Roman Polanski, a vďaka jeho spolupráci s britskou komediálnou skupinou Monty Python (najmä v snímke Life of Brian).
Jeho rodine a priateľom želáme úprimnú sústrasť a silu v týchto ťažkých časoch.
Odpočívaj v pokoji, Terence.

-------------------------------------------------

Polnočný predaj v Martinuse
Poslal: Kira 27.9.2016, 11:02:43; komentáre (2)

Stránky » Priori-Incantatem.skKniha Harry Potter a Prekliate dieťa je jednou z najočakávanejších literárnych noviniek, ktoré vychádzajú v roku 2016. Prekladateľka Oľga Kraľovičová, ktorá sa prekladu knižnej série venuje už od tretej časti, si pod svoje krídla vzala aj tento dvojdielny scenár, ktorý vydáva vydavateľstvo IKAR.
Oficiálne sa kniha začne predávať 30. septembra a práve preto organizuje kníhkupectvo Martinus polnočný predaj spojený so sprievodným programom.
Viac informácií nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Týždenný narodeninový prehľad
Poslal: Kira 26.9.2016, 14:42:56; komentáre (0)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Dnes sa k vám znova vraciame s týždenným prehľadom narodenín hercov, postáv a celého tímu, ktorý dopomohol JK Rowling vytvoriť jej magický svet Harryho Pottera. Tento týždeň budeme gratulovať štyrom pánom, z ktorých už, bohužiaľ, dvaja nie sú medzi nami.
Gratulácie nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Panta Rhei znova ožije Harrym Potterom
Poslal: Kira 26.9.2016, 12:11:20; komentáre (0)

Stránky » Priori-Incantatem.skUž to budú takmer dva mesiace, odkedy vyšiel scenár k divadelnej hre, ktorá v londýnskom divadle žne jeden úspech za druhým. Tento príbeh rozpútal medzi fanúšikmi búrlivú diskusiu, no nech už ho považujeme za oficiálne pokračovanie alebo nie, 30. septembra dostanú šancu rozhodnúť sa aj tí, ktorí ho v angličtine nečítali.
Prečo? Pretože presne tento piatok vychádza slovenský preklad Harry Potter a Prekliate dieťa. A ako to bolo aj minule, aj tentokrát si pre nás kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pár prekvapení.
Viac sa dočítate v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Aký je váš Patronus?
Poslal: Kira 22.9.2016, 18:26:22; komentáre (12)

Stránky » PottermoreFanúšikovská stránka Pottermore na Facebooku nás už pár hodín naťahovala s časťami skladačky, ktoré sú súčasťou pohyblivej animácie na oficiálnom webe. A čo sa za obrázkami a krátkymi videami skrýva? Mnohí z nás určite hádali správne, ale pre tých, čo vlastne absolútne netušia, o čo ide - uvažovali ste niekedy o tom, akú podobu by mal váš Patronus? Teraz to môžete zistiť priamo na tomto linku! Čo k tomu potrebujete? Prihlásiť sa na Pottermore. Zabudli ste na vaše prihlasovacie údaje alebo ste nikdy na Pottermore neboli? Nevadí, pokojne sa zaregistrujte a nezabudnite sa potom do komentárov pochváliť, aký tvor je vaším ochrancom pred dementormi.
Sústreďte sa na jednu silnú, šťastnú spomienku a Expecto Patronum!

Zdroj: Facebook

-------------------------------------------------

Dan a Clémence na premiére filmu Imperium
Poslal: Kira 20.9.2016, 12:48:12; komentáre (0)

Herci » Daniel Radcliffe (Harry Potter)Daniel Radcliffe a tehotná Clémence Poésy (Fleur Delacour) sa stretli na 41. výročí festivalu amerického filmu vo francúzskom Deauville, kde si spoločne pozreli premiéru Danovej poslednej drámy Imperium.
Clémence najprv odovzdala Danielovi cenu Hollywood Rising Star a potom bok po boku zapózovali pred plátnom, kde sa mal premietať film.
Fotky z červeného koberca nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Anthony Boyle o Cursed Child
Poslal: Kira 14.9.2016, 10:43:26; komentáre (9)

Ostatné » OstatnéAnthony Boyle, ktorému sa posledné dni dostáva nadšenej kritiky za jeho stvárnenie Scorpiusa Malfoya v divadelnej hre Harry Potter and the Cursed Child (po slovensky HP a Prekliate dieťa), nedávno prehovoril o tom, ako sa uchádzal o rolu syna Draca Malfoya, a čo všetko sa zatiaľ naučil od svojho slizolinského alter-ega.
Celý rozhovor spolu s fotkami nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Harry Potter výstava mieri do Holandska
Poslal: Kira 13.9.2016, 13:32:28; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéWarner Bros. oznámili, že nasledujúca zastávka výstavy Harry Potter: The Exhibition bude v holandskom meste Utrecht v komplexe CineMec. Pôjde o prvú HP výstavu naplánovanú na budúci rok, ktorá bude oficiálne otvorená každý deň od 11. februára do 30. júna 2017. Výstava sa momentálne nachádza v Bruseli.
Viac informácií nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Scenár k Fantastickým zverom má svoju obálku
Poslal: Kira 8.9.2016, 10:30:47; komentáre (1)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytMnohí z vás nedočkavo čakajú na premiéru filmu Fantastické zvery a ich výskyt, ktorá má prísť už 17. novembra. Ako všetci vieme, scenár k nemu písala samotná JK Rowlingová a vydavateľstvá Little Brown (UK) a Scholastic (USA, Kanada) sa ho rozhodli vydať knižne rovno deň po celosvetovej premiére. Zatiaľ si ho budeme môcť užívať len v angličtine; o slovenskom preklade vás budeme určite čoskoro informovať.
Pottermore uverejnilo náhľad na oficiálnu obálku knihy, ktorú vytvorili grafickí dizajnéri, ktorí sa podieľali aj na samotných filmoch o slávnom čarodejníkovi - Miraphora Mina a Eduardo Lima.
Obálky nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Emma sa stane členkou Akadémie
Poslal: Kira 6.9.2016, 16:09:27; komentáre (0)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emmu Watson pozvali, aby sa pripojila k Akadémii filmového umenia a vied. Emma je medzi ďalšími 683 novými členmi, ktorí boli pozvaní na vstup do Akadémie.
Nová trieda je viac než dvojnásobkom minulého roka, kedy bolo pozvaných 322 hostí, medzi ktorými sa nachádzal aj Daniel Radcliffe. Akadémia hrdo zdôraznila rozmanitosť tohtoročnej skupiny.
Prezident Akadémie, Cheryl Boone Isaacs, povedal vo vyhlásení: „Je nám cťou privítať v Akadémii týchto nových členov. Dúfame, že sa na to budú pozerať ako na príležitosť, nie len ako na pozvánku; ako na misiu, nie len ako na členstvo.
Dokopy nové pozvánky do Akadémie tvoria 41 percent členovia inej farby pleti a 46 percent ženy, pričom z nich je 28 držiteľov Oscara, 98 nominovaných a 283 medzinárodných členov, ktorí reprezentujú dokopy 59 krajín.

Zdroj: Express

-------------------------------------------------

Týždenný narodeninový prehľad
Poslal: Kira 5.9.2016, 22:51:38; komentáre (1)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Po dlhšej prázdninovej prestávke sa k vám znova vraciame s narodeninovými prehľadmi, ktoré budeme do Denného Proroka prinášať poctivo každý týždeň. Nový školský a priori rok odštartujeme rovno štyrmi oslávencami, bez ktorých by náš potterácky svet zostal neúplný.
Oslávencov a narodeninové priania nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Priori na Instagrame
Poslala: cuca 4.9.2016, 15:16:27; komentáre (3)

Stránky » Priori-Incantatem.skNový školský rok sa nám začal, čo pre mnohých predstavuje veľa zmien. Niektorí idete po prvý raz na stredné školy, niektorí začínate na vysokých školách a dosť z vás proste pokračuje v robote, ako keby sa nič nestalo (len zápchy v hlavnom meste sa nám zase zhoršili :D ). A jedna zmena, alebo také rozšírenie, nájdete aj na našom Priori. Aké? To nájdete v pokračovaní novinky.

-------------------------------------------------

Práááázdniny!!!
Poslal: Sedo 3.9.2016, 23:54:54; komentáre (4)

Stránky » Priori-Incantatem.skSkončili!!!
Veľmi ma mrzí, že vám to musím oznámiť práve ja, ale verte, že som to urobil najjemnejšie ako som vedel.
Milé deti, je to tak, ale začiatok školského roka má aj veľa výhod.... len si nejako neviem na ne spomenúť.
Ak sa aj napriek vášmu pobúreniu prekliknete do pokračovania novinky, dočítate sa ešte nejaké ďalšie moje táraniny a nájdete tam aj vyhodnotenie prázdninového bodovania.

-------------------------------------------------

Ďalšie nové fotky z Fantastických zverov!
Poslala: Marika Scrooge 12.8.2016, 08:23:52; komentáre (2)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytČasopis Entertainment Weekly má to šťastie, že má konexie na najvyšších filmových miestach. Preto máme zaručené, že sa v ňom môžu kedykoľvek objaviť fotky z tých najočakávanejších filmov roka. Jedným z nich sú aj naše Fantastické zvery, z ktorých sme sa dočkali 4 nových fotiek. Okrem stálych postáv na nich môžeme prvýkrát vidieť aj Credence-a, syna vedúcej Nového salemského filantropického inštitútu, ktorého stvárnil Ezra Miller (nadchádzajúci Flash, alebo Charlieho malé tajomstvá).

Warner Bros. zároveň tento týždeň oznámilo, že druhý diel príde do kín dva roky po tom prvom, a to 16. novembra 2016.

Spomínané fotky si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-16 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Plánujete rozšíriť svoju zbierku HP kníh o najnovšie prírastky scenáristického charakteru (viď Denný Prorok)?

Áno, jednoznačne! Týka sa to HP, tak to musím mať!
32% (45)

Jeden zo scenárov si pravdepodobne zabezpečím, ten druhý asi ani nie.
30% (42)

Nie, veď sú to scenáre. Scenáre ma nebavia.
35% (50)

Zbierku? Ja nemám zbierku HP kníh. Počkať, kde to som?
3% (4)

Hlasovalo: 141 ľudí
TOP NOVINKA

Aký je váš Patronus?
Fanúšikovská stránka Pottermore na Facebooku nás už pár hodín naťahovala s časťami skladačky, ktoré sú súčasťou pohyblivej animácie na oficiálnom webe. A čo sa za obrázkami a krátkymi videami skrýva? Mnohí z nás určite hádali správne, ale pre tých, čo vlastne absolútne netušia, o čo ide - uvažovali ste niekedy o tom, akú podobu by mal váš Patronus? Teraz to môžete zistiť priamo na tomto linku! Čo k tomu potrebujete? Prihlásiť sa na Pottermore. Zabudli ste na vaše prihlasovacie údaje alebo ste...

[» celý článok «]
ODPORÚČAME

Rick Riordan:
Bohovia Olympu - Neptúnov syn

Nezvestný Percy Jackson sa vracia! Stratil však pamäť a nevie, kto je, odkiaľ prichádza a aké je jeho poslanie. Z hlbo- kého spánku sa zobudil u vl- čice Lupy, ktorá ho poslala do Tábora Jupiter, rímskej obdo- by Tábora polokrvných. Všetci okolo neho ho považujú za sy- na boha Neptúna, rímskeho boha morí.
Spoločne s ďalšími členmi tá- bora, Frankom a Hazel, odchá- dza na Aljašku, aby naplnil dávne proroctvo. Podarí sa im tam oslobodiť boha smrti Tha- nata, ktorého uväznil obor? Aké ďalšie nebezpečenstvá ča- kajú Percyho, ktorému sa po- čas cesty začína vracať pa- mäť?

[ objednávajte tu ]

FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 68
Bystrohlav 69
Bifľomor 65
Slizolin 70
Spolu: 272
FAKTY
Prváci si na Rokfort musia doniesť 3 pracovné habity.
CITÁTY
Zase bez známky, Potter.

Severus Snape
HP5: Fénixov rád
(kap. 17, str. 354)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
SlovTatran.sk
Fragment.sk
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Martin Užák - editor a ghostwriter