|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
     Akadémia Priori
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Spolupráca
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Hry
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte našej šéfredaktorke Ocean Dream do redakcie Denného Proroka prostredníctvom expresnej Sovej Pošty a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováSme s vami už 8 rokov!
Poslal: Lukinčok 23.4.2014, 09:30:27; komentáre (13)

Stránky » Priori-Incantatem.skFilmová séria Harryho Pottera zažila v sobotu svoju poslednú slovenskú televíznu premiéru. Úplne najviac poslednú. Až to užívateľa tejto stránky donúti zamyslieť sa nad tým, ako ten čas ubehol. Veď ešte nedávno sme napäto čakali na prvé obrázky z nakrúcania piatej časti. A dnes je to už osem rokov odvtedy. Ach, pamätám si to akoby to bolo pred ôsmymi rokmi, keď som sem prvý raz vstúpil a už sa nedalo nevstúpiť sem znova. A takto je to dodnes...

-------------------------------------------------

Slovenská Hermiona príde na SlavCon
Poslal: Lukinčok 22.4.2014, 18:45:14; komentáre (0)

Ostatné » SlavConV poradí ôsmy ročník festivalu SlavCon sa bude konať už tento víkend v Bratislavskej Iuvente. Jeho súčasťou je už tri roky aj samostatná programová línia, ktorá sa zaoberá Harrym Potterom. Nesie názov Víkend na Rokforte a v rámci nej bude aj exkluzívna diskusia so slovenskou Hermionou, Táňou Pauhofovou.

-------------------------------------------------

Nominácie pre Gravitáciu nekončia
Poslal: Marsí 22.4.2014, 18:38:33; komentáre (0)

Ostatní » Alfonso Cuarón (režisér HP3)Pomaly sa blížime do druhej polovice tohto roka, no na filmové ocenenia nikdy nie je neskoro. Platí to aj pri filme Gravitácia, ktorý zrežíroval Alfonso Cuarón (režisér tretej Potterovky) a do úlohy producenta sa postavil David Heyman, ktorý má obrovskú záslahu na celej HP sérii. Gravitácia získala niekoľko cien BAFTA a rozhodne sa jej vo veľkom darilo aj na prestížnych Oscaroch, na ktorých získala rovno 7 cien.

Tentokrát sa jedná o Hugo Awards, v rámci ktorých sa oceňuje tá najlepšia sci-fi a fantasy tvorba. Alfonsov film si vyslúžil nomináciu v kategórii najlepšia dramatická prezentácia (dlhá forma). Proti Gravitácii sa postavia filmy ako Frozen, Hry o život 2, Iron Man 3 a Pacific Rim. Alfonsovi a celému tímu Gravitácie samozrejme blahoželáme! Všetky nominácie na Hugo Wards nájdete tu. Víťazov sa dozvieme 18. augusta 2014.

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

Jo poletí do Japonska
Poslal: Marsí 20.4.2014, 22:39:57; komentáre (0)

Ostatné » Čarovný svet Harryho PotteraLen včera sme vám priniesli informáciu o otvorení japonského Čarovného sveta Harryho Pottera a už tu máme ďalšie novinky. Otvorenie je naplánované na 15. júla a určite sa nezaobíde bez väčšej pozornosti HP fanúšikov. Na otvorení sa objavia viaceré filmové hviezdy, no zatiaľ len môžme predpokladať, kto to asi bude. Dnes však s najväčšou istotou poznáme meno prvého hosťa. A nie je to nik iný, ako Joanne Rowlingová! Nový park tak dostane svoje „požehnanie“ rovno od autorky Harryho Pottera, ktorá sa v minulosti objavila aj na otvorení parku v Orlande.

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

TV tip: Neriadená strela s Rupertom Grintom
Poslal: micho 20.4.2014, 15:59:00; komentáre (2)

Herci » Rupert Grint (Ron Weasley)V období medzi natáčaním Polovičného Princa a dvojdielnych Darov Smrti, si Rupert Grint zahral v britsko-fancúzskej komédii Neriadená strela, v ktorej stvárnil postavu Antoina, žiaka najobávanejšieho nájomného vraha. Pokiaľ sa teda chcete dnes večer z chuti zasmiať a zároveň kriticky zhodnotiť Rupertovo hranie v gangsterskej komédii, odporúčame vám zapnúť si o 22:00 TV JOJ.

Viac informácií sa dozviete v pokračovaní
.

-------------------------------------------------

Nové fotky Jasona Isaacsa
Poslal(a): Narcis 20.4.2014, 09:17:46; komentáre (0)

Herci » Jason Isaacs (Lucius Malfoy)Pre všetky fanúšičky/fanúšikov Luciusa Malfoya, Jasona Isaacsa alebo mužskej krásy všeobecne tu máme dobrú správu. Jason si zahrá v televíznej minisérii Rosemary's Baby. Tá sa točí okolo mladých ľudí sťahujúcich sa do nového bytu v Paríži. Keď žena otehotnie, začne mať podozrenie, že jej manžel a susedia majú s dieťaťom postranné úmysly. Táto štvorhodinová televízna adaptácia románu z roku 1967 vyjde na NBC v dvoch častiach, 11. a 15. mája. Trailer si pozrite TU.
Tieto Jasonove fotky sú pre nás prvým pohľadom na podozrivého suseda: 1 2

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, Al!
Poslal: Lukinčok 19.4.2014, 23:56:15; komentáre (5)

Náš tím » Aliyz(Trochu neskôr, ale predsa len.) Ďalší aprílový oslávenec. Vlastne oslávenkyňa. Začínam si myslieť, že by som si mal narodeniny presunúť na apríl, nech lepšie zapadnem do kolektívu. Alebo aspoň meniny. No, ešte si to premyslím. Aliyz si to vymyslela dobre tento rok. V piatok, v nedeľu a v pondelok je sviatok. Ale čo so sobotou? Dá si na ňu narodeninu.

Takže k dnešnej narodenine ti, milá Aliyz, prajeme všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia, lásky, radosti, úspechov a splnených prianí! A ešte veľa skvelých nápadov! :)

-------------------------------------------------

ČSHP v Japonsku už v júli!
Poslal: Marsí 19.4.2014, 22:29:23; komentáre (0)

Ostatné » Čarovný svet Harryho PotteraVčera večer v Japonsku oznámili dátum otvorenia Čarovného sveta Harryho Pottera, ktorý sa nachádza v meste Osaka. Na oznámení sa zúčastnili napríklad premiér Japonska Shinzo Abe, Stuart Craig, dizajnér HP filmov, ale aj Evanna Lynch, predstaviteľka filmovej Luny Lovegoodovej a ďalší. Dnes už teda vieme, že ďalší tematický park Harryho Pottera bude otvorený dňa 15. júla 2014! Hneď po tomto oznámení sa japonská verzia Rokfortého hradu rozsvietila a nasledovala úžasná svetelná šou a ohňostroj. Hostia hneď na to zodvihli svoje prútiky a zaklínadlom „Lumos“ rozpútali ďalší ohňostroj.

Veríme, že v juli sa na otvorení objavia viaceré filmové hviezdy. Medzi nimi môže byť napríklad opäť Evanna Lynch, ktorá v jednom z rozhovorov potvrdila, že by sa na otvorení rada zúčastnila.

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

TV premiéra veľkého finále: HP a Dary Smrti 2
Poslal: micho 19.4.2014, 14:17:33; komentáre (3)

Filmy » HP: Film 8 - Dary Smrti II Dobrodružstvo mladého čarodejníka po desiatich rokoch od televíznej premiéry Kameňa mudrcov a po uplynulých siedmych sobotách rekapitulujúcich predchádzajúce diely filmovej série, smeruje dnes večer do veľkolepého televízneho finále. Zatiaľ čo Voldemort stráca svoje posledné horcruxy a hrozba návratu jeho smrteľnosti je čoraz aktuálnejšia, Harry vo svetle nových skutočností zisťuje, že poraziť zlo bude oveľa ťažšie, ako kedykoľvek predtým predpokladal. Všetko sa pritom skončí tam, kde sa to začalo: svedkami neľútostného boja medzi dobrom a zlom sa stanú múry majestátnej Rokfortskej strednej školy čarodejníckej.

Slovenskú televíznu premiéru kinohitu Harry Potter a Dary Smrti 2 si môžete pozrieť už dnes večer.

-------------------------------------------------

Pokračovanie úspešného filmu Chrisa Columbusa
Poslal: Dado 18.4.2014, 22:54:02; komentáre (0)

Ostatní » Chris Columbus (režisér HP1 a HP2)Chris Columbus, režisér prvých dvoch filmov o Harrym Potterovi, momentálne pracuje na animovanej snímke Pixels. V médiách však už kolujú informácie o ďalšom projekte, ktorého sa americký režisér s najväčšou pravdepodobnosťou chopí. Malo by ísť o pokračovanie známej komédie Otec v sukni z roku 1993, ktorá celosvetovo zarobila 441 miliónov amerických dolárov. Hlavnú úlohu rozvedeného herca, ktorý sa po rozvode rozhodol prezliekať za starú opatrovateľku, aby tak mohol byť so svojimi deťmi, stvárnil Robin Williams (Jumanji, Dobrý Will Hunting) a túto rolu by si mal v pripravovanom pokračovaní zopakovať. Scenár filmu, ktorý vznikne pod záštitou štúdia 20th Century Fox, chystá David Berenbaum (Vianočný škriatok, Kronika rodu Spiderwickovcov). Uvidíme, či sa Chrisovi napokon podarí nadviazať na úspech prvého dielu.

Zdroj: ČSFD.cz

-------------------------------------------------

Nové video z Tomovho nadchádzajúceho filmu
Poslala: Sarah 16.4.2014, 15:36:16; komentáre (1)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Tom Felton si opäť zahral v ďalšom filme s názvom From the Rough. Zverejnený bude 25. apríla. Film je dramatizáciou Catany Stark z jej skutočného života, o tom, ako vynakladala úsilie, aby inšpirovala skupinu mladých mužov a trénovala ich, aby sa stali vyhrávajúcim golfovým tímom. Stark bola prvá afroamerická žena, ktorá trénovala mužský tím a pomohla im zažiť sezónu, ktorá lámala rekordy aj napriek neprajníkom.
Vo videu sa Tomofa postava, Edward, konfrontuje s trénerkou, ktorú si zahrala Taraji P. Henson.
Video s môžete pozrieť TU.

Zdroj: Mugglenet


Tip poslal James R. (+5 bodov)

-------------------------------------------------

Ginny Potterová o metlobalovom pohári
Poslal: Marsí 16.4.2014, 13:19:00; komentáre (1)

Stránky » PottermoreJ. K. Rowlingová si pre svojich fanúšikov a hlavne užívateľov Pottermore pripravila nový obsah, opäť s témou Svetového pohára v metlobale. Tentokrát sa zamerala na súčasnosť, pričom tak priniesla informácie o pohári, ktorý sa má odohrávať práve teraz, v roku 2014 v Patagónii. Na Pottermore, konkrétne v časti Šikmá ulička, totiž už pár dní môžeme nájsť budovu Denného Proroka, kde tieto nové informácie v podobe článkov z novín pribudli. A keďže sa jedná o metlobal a Denného Proroka, nikoho neprekvapí, že pod týmito článkami sa podpísala Ginny Potterová, redaktorka DP a manželka slávneho Harryho Pottera!


Nezabudnite tak zavítať na Pottermore a prečítať si čerstvé informácie z turnaja!

Zdroj: SnSe & PM Insider

-------------------------------------------------

Výsledky 7. a zadanie 8. fin. kola!
Poslal: Richio 15.4.2014, 21:29:46; komentáre (7)

Stránky » Priori-Incantatem.skDnešným dňom začneme udeľovať aj medaily. Keďže v 7. kole Majstra Poviedkara 4 súperili medzi sebou už len 4 súťažiaci, vypadávajúci finalista, alebo finalistka, sa umiestnil/a na zemiakovej priečke a patrí mu, či jej, čestné uznanie v súťaži!
Dámy a páni, súťaž, aj cez skutočne skvostné poviedky, ktorými obohatil/a našu súťaž, opúšťa:

-------------------------------------------------

Ďalšie oslavy narodenín
Poslal: Dado 15.4.2014, 20:36:37; komentáre (2)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Apríl nie je len časom, kedy každoročne oslavujú svoje narodeniny viacerí súčasní i bývalí členovia nášho P-I tímu. V tento mesiac totiž môžeme gratulovať taktiež mnohým hercom, ktorých veľmi dobre poznáme z potterovskej série a konkrétne v dnešný deň sú tieto oslavy dokonca dvojnásobné. Prvou oslávenkyňou je Emma Watson, všetkým veľmi dobre známa ako Hermiona Grangerová, ktorá dnes slávi svoje 24. narodeniny. Tou druhou je predstaviteľka profesorky Trelawneyovej, Emma Thompson, narodená presne pred 55 rokmi.

Obom Emmám prajeme všetko len to najlepšie!

-------------------------------------------------

Netreba zabúdať ani dnes!
Poslal: Richio 14.4.2014, 20:49:22; komentáre (5)

Náš tím » PeterkaDnes tu máme opäť výnimočný deň. Veď je dôvod oslavovať. Vonku fúka, miestami prehánky a naozaj zlé počasie, tomuto obdobiu vládne znamenie nekompromisného barana, postavenie planét je také, aké je a o chvíľu je tu spln. Každý si nájde to vlastné, Peterka je tiež svojská. Ďalší bulvárny plátok píše korešpondent Richio aj v pokračovaní.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-14 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Kam by ste išli radšej?

Do ČSHP na Floridu!
26% (37)

Do Leavesden Studios v Londýne.
18% (25)

Do pripravovaného ČSHP v Japonsku.
4% (6)

Po stopách Harryho Pottera po celej Veľkej Británii.
52% (74)

Hlasovalo: 142 ľudí
TOP NOVINKA

Nakrúcanie Prázdneho miesta sa blíži
Pripravovaná TV miniséria Prázdne miesto, založená na rovnomennej knihe od J. K. Rowlingovej, konečne začína naberať svoju posádku. V marci sme sa dozvedeli meno scenáristky, dnes už poznáme aj meno režiséra, ktorým bude Jonny Campbell. Produkcie sa ujme Ruth Kenley-Letts. Momentálne nie sú známe žiadne konkrétne mená zúčastnených hereckých hviezd, avšak práve teraz prebieha kasting na niektoré mladšie postavy. Nakrúcanie následne začne 16. júna a očakáva sa, že bude ukončené na konci augusta...

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 103
Bystrohlav 95
Bifľomor 96
Slizolin 102
Spolu: 396
FAKTY
Rytiersky autobus privoláte tak, že vystriete ruku, ktorou čarujete.
CITÁTY
Kto vložil tvoje meno do Ohnivej čaše za inú školu? Ja som to urobil. Kto odstrašil každého, o kom som si myslel, že by ti mohol ublížiť alebo ti zabrániť vyhrať turnaj? Ja som to bol. Kto naviedol Hagrida, aby ti ukázal draky? Ja. Kto ti pomohol odhaliť jediný spôsob, ako poraziť draka? Ja.

prof. Alastor Moody
HP4: Ohnivá čaša
(kap. 35, str. 656)
STRÁNKY
Ocenenia:


Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Greenie knižnica