|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováRob v novom filme High Life
Poslal: Kira 22.2.2018, 13:30:01; komentáre (0)

Herci » Robert Pattinson (Cedric Diggory)Robert Pattinson (Cedric Diggory) sa vracia na filmové plátna v novom sci-fi filme High Life, ktorý režíruje Claire Denis a ide o jej prvý film v anglickom jazyku. V písaní scenára jej pomáhal jej dlhoročný spolupracovník Jean-Pol Fargeau a spisovateľ Nick Laird.
Robert si v dobrodružno-dramatickej snímke zahrá hlavnú postavu Monteho. Príbeh rozpráva o skupine zločincov, ktorí sú vyslaní do vesmíru na misiu, počas ktorej majú za úlohu nájsť alternatívnu energiu pre ľudstvo. Monte je práve jedným zo zločincov a prostredníctvom umelého oplodnenia proti svojej vôli sa mu podarí počať dcéru Willow. Aj napriek tomu, že svoju dcéru najprv nechcel, sa ju naučí milovať, ako sa ich cesta vo vesmíre blíži ku koncu.

K Robertovi sa vo filme pripoja herecké mená ako Juliette Binoche, Mia Goth, Andre Benjamin, Lars Eidinger a Jessie Ross. Film ešte nemá stanovený presný dátum premiéry, no mal by sa do kín dostať tento rok.

Prvú fotografiu z filmu nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

NováJo v rozprávkovej knižke
Poslala: Sovička Marika 22.2.2018, 10:43:52; komentáre (0)

Ostatní » J. K. RowlingNaša Jo, ktorá svojimi príbehmi, predstavivosťou a vytrvalosťou inšpirovala milióny ľudí na celom svete, inšpiruje pred spaním už aj malé dievčatká. Objavila sa totiž v druhom vydaní knižky Rozprávky na dobrú noc pre malé rebelky. Rovnako ako prvé vydanie, i toto obsahuje 100 príbehov o výnimočných ženách. A práve jednou z nich je aj naša Jo.

Ako vyzerá jej ilustrovaná podoba a kto jej podobizeň nakreslil? To sa dozviete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

NováEmma v austrálskom Vogue
Poslala: Sovička Marika 22.2.2018, 10:10:13; komentáre (0)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emma, ktorá sa nedávno zapojila do kampane Time’s Up, sa objaví v marcovom vydaní austrálskeho časopisu Vogue, ktorý pomáhala aj editovať. Zrejme sa teda dočkáme jej vlastných postrehov zo života i k téme „Vytváranie budúcnosti“, ako článok nazvala.Okrem toho sa vo vydaní objavia aj krásne fotky, na ktorých Emmu zvečnil fotograf Peter Lindbergh.

Čo napísala Emma na svojom twitteri o článku i samotné fotky, nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

NováNové HP lego na ceste
Poslala: Sovička Marika 22.2.2018, 09:16:41; komentáre (0)

Produkty » LEGOAk sa vo vás z času načas prebudí vaše detská stránka a želáte si zabudnúť na každodenné starosti a len tak sa pohrať s figúrkami či legom, máme pre vás dobrú správu – od leta na vás čakajú nové HP lego sety nielen s tématikou HP ako takej, ale aj Fantastických zverov (žeby sa k plyšovému ňucháčovi pridal aj stavebnicový?). Hoci všetky sety ešte nie sú známe, vieme, že jedným z nich bude Veľká Sieň.

Ako teda bude vyzerať a odkedy bude dostupná? To zistíte v pokračovaní.

-------------------------------------------------

NováSam Rockwell venoval svoju BAFTU Alanovi
Poslala: Sovička Marika 22.2.2018, 08:58:16; komentáre (0)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)V pondelok sme vám priniesli správu o tom, že Gary Oldman a Alexandre Desplat získali cenu BAFTA.
Okrem nich však bola jedna z cien neoficiálne venovaná aj zosnulému Alanovi Rickmanovi, a to zo strany Sama Rockwella. Ten si s Alanom zahral vo filmovom spracovaní Stopárov sprievodca galaxiou, hoci iba nepriamo – Alan tam totiž nadaboval depresívneho robota Marvina.

Čo Sam o Alanovi povedal a čo mu odkázal do neba? To si môžete pozrieť i prečítať v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Emma a hnutie Time's Up
Poslal: Kira 21.2.2018, 14:41:13; komentáre (0)

Herci » Emma Watson (Hermiona Grangerová)Emma Watson (Hermiona Granger) nedávno darovala 1 milión libier do Justice and Equaliity Fund vo Veľkej Británii, čo je britská pobočka hlavného a dôležitého hnutia Time’s Up, ktoré spustili začiatkom tohto roka v USA.
K Emme sa pripojilo takmer 200 britských a európskych herečiek z televízie, divadiel a veľkého plátna, ktoré sa stali súčasťou Time’s Up vo Veľkej Británii. Okrem Emmy tam nájdete aj ďalšie herečky z Harryho Pottera – Emmu Thompson (Sybila Trelawney), Clémence Poésy (Fleur Delacour) a Katie Leung (Cho Chang). Takisto sa v zozname nájdu aj mená ďalších žien, ktoré pomohli vytvoriť magický svet HP – kostýmová dizajnérka Jany Temime, herečka z divadelnej hry HP a Prekliate dieťa Noma Dumezweni a herečky z Fantastických zverov Gemma Chan a Samantha Morton. Oficiálny list a celý zoznam mien môžete nájsť na tomto linku.

Naša Emma sa takisto pridala k Britskému filmovému inštitútu a Britskej akadémii pri zavedení nových pokynov pre zábavný priemysel vo Veľkej Británii, ktoré sa budú snažiť zastaviť obťažovanie v akejkoľvek forme. Viac si môžete prečítať a pozrieť TU.

Video s Emmou, v ktorom rozpráva o nových princípoch obmedzujúcich šikanu a obťažovanie, si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Rozhovor fanúšikov s Eddiem
Poslal: Kira 20.2.2018, 16:10:59; komentáre (0)

Herci » Eddie Redmayne (Newt Scamander)Eddie Redmayne (Newt Scamander) vyhral skoro všetky ocenenia, aké môže herec získať a ešte k tomu hrá v dvoch veľkofilmoch, ktoré vyjdú v tomto roku (Pračlovek a Fantastické zvery a Grindelwaldove zločiny) – a aj napriek tomu všetkému si nájde čas na svojich fanúšikov.
Tento piatok mal film Pračlovek premiéru v USA, a Eddieho štyrom fanúšikom sa podarilo zastihnúť ho na telefóne (títo fanúšikovia vedú Eddieho najaktívnejšie fanúšikovské účty na sociálnych sieťach a fanstránky). Rozprávali sa o jeho aktuálnych filmových rolách, ako vplýva jeho rozrastajúca sa rodina na jeho kariéru, a ďalšie aktuálne témy, ktoré sa teraz preberajú aj v Hollywoode.

A čo na to všetko Eddie povedal nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Gary a Alexandre získali BAFTU
Poslala: Sovička Marika 19.2.2018, 11:09:33; komentáre (1)

Herci » Gary Oldman (Sirius Black)Gary Oldman, ďalší z dokonalých Záškodníkov, si po včerajšom odovzdávaní cien Britskej filmovej akadémie odniesol domov už svoju tretiu cenu BAFTA, a to za herecký výkon vo filme Najtemnejšia hodina. V nej sa premenil na Winstona Churchilla, ktorý sa pasuje so svojou novou úlohou britského premiéra.
Okrem neho získal BAFTU aj Alexandre Desplat za hudbu vo filme Podoba vody. Obaja sú zároveň horúcimi kandidátmi na Oscara, hoci je možné, že nás americká akadémia koncom februára prekvapí.

Fotografie z odovzdávania, videá s ďakovnými rečami ako aj krásne akrobatické predstavenie inšpirované práve filmom Podoba vody, nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

David Thewlis vo filme Eternal Beauty
Poslala: Sovička Marika 19.2.2018, 09:54:42; komentáre (0)

Herci » David Thewlis (Remus Lupin)David Thewlis, ktorý si naše srdcia získal ako profesor Lupin, sa objaví v pripravovanom filme Eternal Beauty (Večná krása). Bude o žene, ktorá si vytvorí svoju vlastnú realitu, aby sa vyrovnala so svojimi traumatickými zážitkami. Hlavnú úlohu stvárni Sally Hawkins, ktorá je nominovaná na Oscara za svoju rolu v Podobe vody, mohli ste ju však vidieť aj ako pani Brownovú vo filmoch o medvedíkovi Paddingtonovi.

Dátum premiéry zatiaľ nie je známy, len čo však budeme poznať nejaké novinky, dáme vám vedieť.

Zdroj: Screen Daily

-------------------------------------------------

Ďalší Kennethov Poirot na ceste
Poslala: Sovička Marika 19.2.2018, 09:38:38; komentáre (0)

Herci » Kenneth Branagh (Gilderoy Lockhart)Po minuloročnom príjemnom prekvapení, ktoré nám Kenneth Branagh svojou Vraždou v Orient exprese pripravil, sa púšťa do ďalšieho geniálne napísaného prípadu z pera Agathy Christie - a to Smrť na Níle.
Kenneth opäť stvárni detektíva Poirota a film i zrežíruje. Ďalšie detaily ešte nie sú známe, poznáme však dátum svetovej premiéry - 8. november 2019.

Videli ste Vraždu v Orient Exprese? Alebo sa na ňu len chystáte? Čítali ste niečo od Agathy Christie? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: Digital Spy

-------------------------------------------------

Nový klip z V službách zla
Poslala: Sovička Marika 18.2.2018, 12:18:22; komentáre (0)

Ostatné » Strike (TV seriál)Keďže už o týždeň v nedeľu odvysiela BBC prvý z dvoch dielov V službách zla, postupne sa nám zbierajú upútavky na doteraz najosobnejší prípad Cormorana Strikea. V piatok bol zverejnený prvý klip, v ktorom sa s Robin a Cormoranom stretávame v malom meste zvanom Barrow-in-Furnace. Tam hľadajú jedného z troch podozrivých, ktorý im mohol do kancelárie zaslať amputovanú nohu, no, samozrejme, nevyhnú sa miernemu podozreniu zo strany miestnej polície.

Odkaz na klip aj s prekladom nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Kde sa nakrúcal Harry - časť 7.
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 19:48:36; komentáre (4)

Filmy » HP: Film 7 - Dary Smrti IUž tradične vám prinášame ďalší článok o lokáciách, kde sa nakrúcal Harry. A keďže v Daroch Smrti I Harry, Ron a Hermiona neustále cestujú, je asi jasné, že tentoraz nás čaká dlhá, no fascinujúca púť po krásach Spojeného kráľovstva.

Spoznajte Deánsky les, navštívte sídlo Malfoyovcov alebo si postavte stan na skalách, kam sa Harry s Hermionou premiestnili po Ronovom odchode!

-------------------------------------------------

Úžasné video o vizuálnych efektoch vo ZF
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 19:13:10; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytSpoločnosť Double Negative, ktorá mala na starosti vizuálne efekty vo Fantastických zveroch, nedávno zverejnila video, v ktorom za sprievodu prenádhernej hudby Jamesa Newtona Howarda ukazuje, ako vznikali nezabudnuteľné pasáže z filmu. Vďaka tomu môžeme vidieť newyorské ulice v 20. rokoch, Krédusovu premenu na obskuriála, Gravesovu bitku s Tinou, Newtovu zoo či záverečnú scénu, v ktorej celý New York vďaka Newtovmu séru zabudne sa udalosti uplynulých hodín.

Ak si chcete pripomenúť filmovú mágiu a zároveň sa nechať strhnúť tou digitálnou, pozrite si video v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Nové roztomilé HP figúrky už v júni
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 16:29:55; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéMožno aj vy patríte k "bláznom" (v dobrom, ako blázon Dumbledore), ktorí občas radi svoje srdcia potešia vinylovými figúrkami svojich obľúbených postáv. Po tých klasických s veľkými hlavami, ktoré môžete dostať napríklad aj v internetovom obchode Nástupišťa 9 a 3/4, pripravuje spoločnosť Funko! nové, omnoho autentickejšie, no o nič menej roztomilé.

Ktoré to budú a ktoré postavy z kolekcie zvanej Rock Candy sú už dostupné? To si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Od zajtra nikde nebude bezpečne
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 16:11:08; komentáre (2)

Filmy » HP: Film 7 - Dary Smrti IPo šiestich sobotách a nedeliach nabitých čarovnou atmosférou sa pomaly dostávame ku koncu HP víkendov na Markíze. "Prvý diel veľkého finále príbehu, ktorú zmenil celú generáciu", ako sa príhodne spomína v ukážke, si budeme môcť užiť už zajtra o 15:20. Ak by ste si chceli vychutnať klenoty ako sedem Potterov, vlámanie sa na Ministerstvo mágie, krádež Slizolinovho medailónu, Harryho hádku s Ronom, návštevu Godrikovej úžľabiny, striebornú laň či príbeh o guli, čo Ronovi vstúpila do hrude, môžete tak urobiť aj v nedeľu o 8:15.

ZAUJÍMAVOSŤ: Popri "šacovaní" nášho archívu noviniek som objavila článok o tom, ako vyzeral pôvodný scenár Darov Smrti I. Moja predchodkyňa Ocean Dream si svojho času dala tú námahu, že ho porovnala s filmom, ktorý sme napokon videli v kine. Kedy sa mali Dary Smrti I pôvodne končiť, ktoré scény boli vynechané alebo skrátené a akú vôňu mal Hermionin parfém? Prečítajte si o tom tu - stojí to za to.

Zdroj: Markíza
Archív DP

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-18 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
S ktorým zo Záškodníkov sa najviac stotožňujete?

Námesačníkom - láskavý a príjemný, snaží sa pomôcť, hoci občas "zakopne"
61% (60)

Červochvostom - nenápadný, v ničom nevyniká, ale v úskokoch je dobrý
5% (5)

Tichošľapom - fešák ako ja, baby/ chlapi naňho letia a pre priateľov by urobil čokoľvek
14% (14)

Paroháčom - prirodzený talent na učenie i na šport, no chráni svoju rodinu stoj čo stoj
20% (20)

Hlasovalo: 99 ľudí
TOP NOVINKA

Rozhovor fanúšikov s Eddiem
Eddie Redmayne (Newt Scamander) vyhral skoro všetky ocenenia, aké môže herec získať a ešte k tomu hrá v dvoch veľkofilmoch, ktoré vyjdú v tomto roku (Pračlovek a Fantastické zvery a Grindelwaldove zločiny) – a aj napriek tomu všetkému si nájde čas na svojich fanúšikov. Tento piatok mal film Pračlovek premiéru v USA, a Eddieho štyrom fanúšikom sa podarilo zastihnúť ho na telefóne (títo fanúšikovia vedú Eddieho najaktívnejšie fanúšikovské účty na sociálnych sieťach a fanstránky). Rozprávali s...

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 77
Bystrohlav 79
Bifľomor 72
Slizolin 76
Spolu: 304
FAKTY
Chov drakov bol zakázaný čarodejníckym dekrétom už v roku 1709.
CITÁTY
JA SOM MESIAC TRČAL U DURSLEYOVCOV. A ZVLÁDOL SOM VIAC AKO VY DVAJA DOHROMADY A DUMBLEDORE TO VIE! KTO ZACHRÁNIL KAMEŇ MUDRCOV? KTO SA ZBAVIL RIDDLA? KTO VÁM DVOM ZACHRÁNIL KOŽU PRED DEMENTORMI?

Harry Potter
HP5: Fénixov rád
(kap. 4, str. 69)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Martin Užák - editor a ghostwriter