|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Školy vo svete
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


Harry Potter a Kameň mudrcov in Concert
Poslal: micho 2.3.2023, 22:57:06; komentáre (1)

Filmy » HP: Film 1 - Kameň MudrcovPotterovská udalosť tohto roka klope na dvere. V sobotu 18. marca 2023 bude bratislavské NTC hostiť výnimočné podujatie Harry Potter a Kameň mudrcov in Concert. Po prvý krát na Slovensku budú mať fanúšikovia príležitosť pozrieť si úvodný film potterovskej série na dvanásťmetrovom plátne vo vysokom rozlíšení za doprovodu 90-členného Symfonického orchestra Slovenského Rozhlasu. Naživo odohraný koncert ponúkne legendárny filmový soundtrack Johna Williamsa, ktorý bude doprevádzať premietanú dabovanú verziu filmu, ktorá mala premiéru na konci roka 2001. Začiatok živých koncertov kombinovaných s premietaním potteroviek siaha do obdobia roku 2016, odkedy ich po celom svete videlo viac ako tri milióny divákov.

-------------------------------------------------

Odpočívaj v pokoji, Robbie
Poslal: Marsí 14.10.2022, 19:50:05; komentáre (1)

Herci » Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid)Dnes svetom obletela smutná správa - vo veku 72 rokov nás navždy opustil herec Robbie Coltrane.

Robbie bol neoddeliteľnou súčasťou Harryho Pottera, v ktorom stvárnil jednu z najobľúbenejších postáv, Rubeusa Hagrida. Od začiatku svojej kariéry v roku 1978 sa objavil v mnohých filmoch a seriáloch, no osud to zariadil tak, že naposledy sme ho mohli vidieť práve na začiatku tohto roka v špeciáli HBO k 20. výročiu Harryho Pottera. Tam nám zanechal takýto krásny, posledný odkaz, ktorý si môžete pozrieť na tomto videu.

Odpočívaj v pokoji, Robbie!

-------------------------------------------------

Harry Potter - 20. výročie: Návrat na Rokfort
Poslal: micho 3.1.2022, 22:27:02; komentáre (2)

Filmy » HP: Filmy všeobecneHBO odštartovalo rok 2022 na svojich streamovacích platformách premiérou nového televízneho dokumentu Harry Potter 20. výročie: Návrat na Rokfort. Ako napovedá už samotný názov, dokument vznikol pri príležitosti 20. výročia uvedenia filmu Harry Potter a Kameň mudrcov do kín, ktorým vlastne začala celá osemdielna filmová séria. Slávnostná premiéra prvého filmu sa konala 4. novembra 2001 v Londýne, na ktorú si herci vlastne už odskočili z natáčania Tajomnej komnaty. Do slovenských kín sa Kameň mudrcov dostal presne 20. decembra 2001, v časoch kedy sme ešte nepoznali dnešné multikiná, kedy sa Daniel Radcliffe ako Harry Potter objavil na titulkách takmer všetkých slovenských týždenníkov, kedy ste na slovenských weboch o Harrym Potterovi takmer nič nenašli a v časoch keď stál lístok do kina 90 slovenských korún (2,99 €).

Dokument je vlastne nostalgickým obzretím všetkých režisérov, väčšiny podstatných hercov, hlavného producenta a spisovateľky Jo Rowlingovej za desaťročnou výrobou filmových potteroviek (2000-2010), počas ktorej hlavní hereckí predstavitelia dospeli pred očami nás, fanúšikov. A vlastne my sme vyrástli tak akosi s nimi. Dokument dopĺňajú zábery z natáčania jednotlivých filmov. Pokračovanie obsahuje spoilery.

-------------------------------------------------

Trailer: Tajomstvá Dubmledora
Poslal: micho 15.12.2021, 01:02:35; komentáre (0)

Postavy » mladý Albus DumbledoreWarner Bros. oficiálne odpremiérovali prvý oficiálny trailer k tretiemu pokračovaniu Fantastických zverov, ktoré dostane v slovenčine názov Tajomstvá Dumbledora. Fanúšikovia Harryho Pottera, chystajte si svoje časovraty, pretože filmový návrat do Rokvillu, Kančej hlavy, rôznych zákutí dôverne známeho Rokfortu, ale aj do série Fantastických zverov a muklovského sveta, ocitajúceho sa vojne s čarodejníkmi vedenými Gellertom Grindelwaldom, vyzerá vážne veľkolepo a možno trochu aj nostalgicky.

Svetlo sveta medzičasom stihol urzieť aj oficiálny slovenský trailer, ktorý distribučná spoločnosť Continental Film prináša so slovenským dabingom. V závere tiež odhalí aj slovenské logo filmu.

Obe verzie traileru dopĺňame aj o oficiálny krátky obsah filmu (synopsu), ktorá však veľa nového neprezradí. To všetko máte už na dosah. Stačí si pomôcť zaklínadlom Alohomora alebo kliknúť na pokračovanie tohto článku.

-------------------------------------------------

FZ3 odhalia Dumbledorove tajomstvá
Poslal: micho 27.9.2021, 20:58:40; komentáre (5)

Postavy » mladý Albus DumbledoreTretie pokračovanie filmovej série Fantastické zvery a ich výskyt bude distribuované do kín s podtitulom The Secrets of Dumbledore, teda Dumbledorove tajomstvá. Na oficiálnom twitterovom účte filmovej série to potvrdila filmová spoločnosť Warner Bros. ktorá filmovú sériu produkuje.

Súčasne sa po tretí krát mení aj termín uvedenia filmu do kín. Pôvodný termín stanovený na november 2021 padol kvôli koronakríze a filmoví tvorcovia sa rozhodli dopriať si na produkciu filmu viac času, pričom s jeho uvedením do kín počítali až v júli 2022. Podľa najnovších informácii však budú Dumbledorove tajomstvá uvedené do kín v anglicky hovoriacich krajinách už 15. apríla 2022.

AKTUALIZOVANÉ >>> Slovenská distribučná spoločnosť Continental Film taktiež potvrdila zmenu termínu premiéry vo svojom pláne premiér na rok 2022. Slovenská kino-premiéra je teda naplánovaná na 14. apríl 2022, pričom distribučná spoločnosť pracuje s názvom Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora. Vyzerá to teda tak, že najbližšia Veľká noc bude v skutku čarovná.

A aby toho nebolo málo, odhalené bolo aj oficiálne logo filmu. Pozrieť si ho môžete v pokračovaní.

AKTUALIZOVANÉ >>> V pokračovaní si môžete pozrieť aj oficiálny slovenský teaser plagát so slovenským logom filmu.

-------------------------------------------------

Z Rokfortu až do kulturáku - Riddikulus!
Poslal: Marsí 18.8.2021, 19:19:48; komentáre (5)

Ostatné » OstatnéDodnes smútite, že vám na 11. narodeniny sova nepriniesla vytúžený list do Rokfortu? Tak už nemusíte! Už čoskoro sa totižto vybrané slovenské centrá kultúry ako mávnutím prútika zmenia na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku. Mladí divadelníci Katarína Gurová, Kristóf Melecsky a Peter Pavlík, na čele s režisérom Pavlom Viechom, budú v jedinečnom predstavení žonglovať ikonickými postavami všetkých siedmich kníh, aby nám dokázali, že fantázii sa medze nekladú. Aj keby sa možno mali.

Celú tlačovú správu nájdete v pokračovaní...

-------------------------------------------------

Televízna premiéra Grindelwaldových zločinov
Poslal: micho 3.3.2021, 00:37:04; komentáre (1)

Filmy » Fantastické zvery: Grindelwaldove zločinyČas v našom muklovskom svete letí nejako neuveriteľne rýchlo. O pár mesiacov to bude už desaťročie od filmovej premiéry poslednej potterovky. Filmová spoločnosť Warner Bros. v spolupráci s autorkou príbehov o Harrym Potterovi J. K. Rowlingovou sa v nasledujúcich rokoch rozhodla priniesť na strieborné plátna novú čarodejnícku sériu, ktorá je spin-offom Harryho Pottera a jej názov je odvodený od prvého dielu, ktorý niesol názov Fantastické zvery a ich výskyt.

Druhý a zatiaľ posledný diel zo série Fantastických zverov - Grindelwaldove zločiny mal premiéru v novembri 2018. Príbeh nás spolu s unikajúcim Grindelwaldom berie na exkurziu do čarodejníckeho Paríža, v ktorom Grindelwald získava prvých stúpencov a verejne štartuje svoj zločinný plán narušiť krehkú rovnováhu medzi čarodejníckym a nečarodejníckom svetom. Dumbledore preto povoláva Mloka Scamandera, aby Grindelwaldove plány zvrátil. Ako to dopadne, alebo nedopadne, to uvidíte v slovenskej televíznej premiére už 10. marca 2021 o 20:30 na Markíze, ktorá zároveň filmom zvedie aj televízny súboj o slovenského diváka proti premiére výpravného historického seriálu konkurenčnej televízie.

-------------------------------------------------

Podcast s Mystery - Harry Potter vol. 2
Poslala: cuca 3.11.2020, 11:30:22; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéDruhý diel nášho podcastu sa nesie v trochu vážnejšom duchu. Spoločne s Peterkou sme sa pozreli na teóriu o tom, že Rokfort je blázninec a Harry si všetko vlastne len predstavuje. Možno v tomto prípade ani nejde tak o teóriu, ako o alternatívny príbeh. Veď si to vypočujte a posúďte sami.
Budeme sa tešiť na vaše komentáre, nápady a podnety do budúcna. Počujeme sa o týždeň.

Podcast na YouTube.
Podcast na Spotify.

#smemystery

-------------------------------------------------

Harry Potter v slovenčine už 20 rokov
Poslal: micho 30.10.2020, 00:01:28; komentáre (4)

Knihy » HP: Kniha 1 - Kameň MudrcovV súvislosti s rôznymi výročiami prvého príbehu o Harrym Potterovi sme vám priniesli v uplynulých rokoch množstvo rôznych správ z celého sveta. Dnešok je však výnimočný práve pre Slovensko. Presne pred 20. rokmi (30.10.2000) sa na pultoch slovenských kníhkupectiev vôbec po prvý krát objavil slovenský preklad prvej knihy o Harrym Potterovi s podtitulom Kameň mudrcov, ktorý z anglického originálu preložila prekladateľka Jana Petrikovičová.

Hoci vyšiel v náklade 10 tisíc kusov, do mesiaca boli všetky vypredané. Harry Potter bol vtedy skrátka nedostatkovým tovarom a aj mne sa podarilo zaobstarať vlastný výtlačok Kameňa mudrcov až keď sa robila dotlač začiatkom roku 2001, kedy s odstupom niekoľkých mesiacov postupne za sebou vychádzali aj prvé slovenské preklady Tajomnej komnaty, Väzňa z Azkabanu a Ohnivej čaše. Odvtedy sa podľa vydavateľstva Ikar doposiaľ predalo na Slovensku pol milióna výtlačkov kníh o Harrym Potterovi. Keď si zoberieme, že celosvetovo bolo predaných vyše pol miliardy kníh, je to celkom pekné symbolické číslo.

Vydavateľstvo Ikar sa pri príležitosti 20. výročia vydania Harryho Pottera v slovenčine rozhodlo vydať celú knižnú sériu s úplne novými obálkami. Tie budú výnimočné minimálne rovnako ako príležitosť, pri ktorej vychádzajú. Jedná sa totiž o vôbec prvé oficiálne obálky ku knižným potterovkám, ktoré vznikli na Slovensku.

-------------------------------------------------

Podcast s Mystery - Harry Potter
Poslala: cuca 27.10.2020, 10:06:49; komentáre (2)

Ostatné » OstatnéMáte radi Harryho Pottera? Počúvate podcasty? Tak toto je rozhodne niečo pre vás! Náš prvý podcast je tu. Vypočujte si jednu z najobľúbenejších fanúšikovských teórií z Harryho Pottera.
Peterka a cuca sa rozhodli pozrieť na teóriu o tom, že Ron je Albus Dumbledore vracajúci sa v čase.
Budeme sa tešiť na vaše komentáre, nápady a podnety do budúcna. Počujeme sa o týždeň.

Podcast na YouTube
Podcast na Spotify

#smemystery

-------------------------------------------------

Všetko najlepšie, Dan!
Poslala: Sovička Marika 23.7.2020, 09:15:57; komentáre (0)

Výnimočné Dni » Narodeniny (všeobecne)Náš Dan dnes oslavuje svoje 31. narodeniny! Prajeme mu všetko najlepšie a tešíme sa na jeho ďalšie filmové či divadelné počiny, len čo sa situácia COVID-19 zlepší.

-------------------------------------------------

Mystery Harry Potter kvíz vol. 5
Poslala: cuca 23.6.2020, 11:03:30; komentáre (0)

Stránky » Priori-Incantatem.skSme späť! Tešíme sa na vás konečne naživo na našom už piatom kvíze o mladom čarodejníkovi.
Aj tento kvíz bude vyskladaný zo siedmich kníh a ôsmich filmov z čarodejníckeho sveta Harryho Pottera, na ktorý sa môžete tešiť už v nedeľu 12.júla v Restaurant & Bar Blue Bear v Bratislave.

-------------------------------------------------

Grindelwaldove zločiny od dnes na Netflixe
Poslala: Sovička Marika 13.6.2020, 09:17:49; komentáre (1)

Filmy » Fantastické zvery: Grindelwaldove zločinyK ôsmim HP filmom a prvým Fantastickým zverom, ktoré sú na Netflixe približne mesiac, od dnes pribudli aj Grindelwaldove zločiny. Môžete si ich pozrieť v originálnom znení s titulkami.

Zdroj: Netflix

-------------------------------------------------

Queenie a Jacob čítajú Harryho
Poslala: Sovička Marika 3.6.2020, 16:09:01; komentáre (0)

Knihy » HP: Kniha 1 - Kameň MudrcovNapriek ich odlúčeniu v závere Grindelwaldových zločinov si k sebe Queenie s Jacobom počas karantény našli cestu. Sú totiž ďalšími z nekonečného radu hercov, ktorí predčítajú Harry Potter a Kameň mudrcov. Alison Sudol a Dan Fogler si vzali na paškál kapitolu Polnočný súboj.
Môžete si ich vychutnať (spoločne s chichotavou vodou) na tomto odkaze.

Všetky predchádzajúce kapitoly si môžete vypočuť a pozrieť tu.

Zdroj: Wizarding World

-------------------------------------------------

Robert a Kenneth na nových fotkách z TENET
Poslala: Sovička Marika 2.6.2020, 14:04:59; komentáre (0)

Herci » Robert Pattinson (Cedric Diggory)V júli (ak všetko pôjde dobre) do našich kín vstúpi nový počin Christophera Nolana, TENET. V ňom sa objavia až traja herci z HP sveta - Robert Pattinson, Kenneth Branagh a Clémense Poésy. Práve dvoch spomínaných pánov môžeme vidieť na nových fotografiách magazínov Total Film a Esquire, ktoré nájdete v pokračovaní.

Ukážku si môžete pozrieť na tomto odkaze.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-24 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Aké obdobie by podľa vás mal sledovať plánovaný televízny seriál zo sveta Harryho Pottera?

Normálne, obdobie kníh. Ale tentokrát by sa ich mohli držať viac!
36% (85)

Normálne, obdobie kníh. Ale mohli by sa ich držať ešte menej ako vo filmoch!
3% (7)

Určite obdobie pred knihami. Napríklad pohľad na život Toma Riddla a vznik Voldemorta.
37% (89)

Určite obdobie po knihách. Deti hlavného tria nepochybne zažívajú na Rokforte veľa dobrodružstiev!
24% (57)

Hlasovalo: 238 ľudí
TOP NOVINKA

Z Rokfortu až do kulturáku - Riddikulus!
Dodnes smútite, že vám na 11. narodeniny sova nepriniesla vytúžený list do Rokfortu? Tak už nemusíte! Už čoskoro sa totižto vybrané slovenské centrá kultúry ako mávnutím prútika zmenia na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku. Mladí divadelníci Katarína Gurová, Kristóf Melecsky a Peter Pavlík, na čele s režisérom Pavlom Viechom, budú v jedinečnom predstavení žonglovať ikonickými postavami všetkých siedmich kníh, aby nám dokázali, že fantázii sa medze nekladú. Aj keby sa možno mali. Celú tl...

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 10
Bystrohlav 15
Bifľomor 20
Slizolin 14
Spolu: 59
FAKTY
Harry zdedil neviditeľný plášť po svojom otcovi.
CITÁTY
No pozrime sa koho to tu máme. Potrík a Weslík.

Draco Malfoy
HP3: Väzeň z Azkabanu
(kap. 5, str. 84)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Martin Užák - editor a ghostwriter
DÔLEŽITÉ DÁTUMY
Grindelwaldove zločiny
Slovensko
15. november 2018
UK / USA
16. november 2018