|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováRozhovor fanúšikov s Eddiem
Poslal: Kira 20.2.2018, 16:10:59; komentáre (0)

Herci » Eddie Redmayne (Newt Scamander)Eddie Redmayne (Newt Scamander) vyhral skoro všetky ocenenia, aké môže herec získať a ešte k tomu hrá v dvoch veľkofilmoch, ktoré vyjdú v tomto roku (Pračlovek a Fantastické zvery a Grindelwaldove zločiny) – a aj napriek tomu všetkému si nájde čas na svojich fanúšikov.
Tento piatok mal film Pračlovek premiéru v USA, a Eddieho štyrom fanúšikom sa podarilo zastihnúť ho na telefóne (títo fanúšikovia vedú Eddieho najaktívnejšie fanúšikovské účty na sociálnych sieťach a fanstránky). Rozprávali sa o jeho aktuálnych filmových rolách, ako vplýva jeho rozrastajúca sa rodina na jeho kariéru, a ďalšie aktuálne témy, ktoré sa teraz preberajú aj v Hollywoode.

A čo na to všetko Eddie povedal nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Gary a Alexandre získali BAFTU
Poslala: Sovička Marika 19.2.2018, 11:09:33; komentáre (1)

Herci » Gary Oldman (Sirius Black)Gary Oldman, ďalší z dokonalých Záškodníkov, si po včerajšom odovzdávaní cien Britskej filmovej akadémie odniesol domov už svoju tretiu cenu BAFTA, a to za herecký výkon vo filme Najtemnejšia hodina. V nej sa premenil na Winstona Churchilla, ktorý sa pasuje so svojou novou úlohou britského premiéra.
Okrem neho získal BAFTU aj Alexandre Desplat za hudbu vo filme Podoba vody. Obaja sú zároveň horúcimi kandidátmi na Oscara, hoci je možné, že nás americká akadémia koncom februára prekvapí.

Fotografie z odovzdávania, videá s ďakovnými rečami ako aj krásne akrobatické predstavenie inšpirované práve filmom Podoba vody, nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

David Thewlis vo filme Eternal Beauty
Poslala: Sovička Marika 19.2.2018, 09:54:42; komentáre (0)

Herci » David Thewlis (Remus Lupin)David Thewlis, ktorý si naše srdcia získal ako profesor Lupin, sa objaví v pripravovanom filme Eternal Beauty (Večná krása). Bude o žene, ktorá si vytvorí svoju vlastnú realitu, aby sa vyrovnala so svojimi traumatickými zážitkami. Hlavnú úlohu stvárni Sally Hawkins, ktorá je nominovaná na Oscara za svoju rolu v Podobe vody, mohli ste ju však vidieť aj ako pani Brownovú vo filmoch o medvedíkovi Paddingtonovi.

Dátum premiéry zatiaľ nie je známy, len čo však budeme poznať nejaké novinky, dáme vám vedieť.

Zdroj: Screen Daily

-------------------------------------------------

Ďalší Kennethov Poirot na ceste
Poslala: Sovička Marika 19.2.2018, 09:38:38; komentáre (0)

Herci » Kenneth Branagh (Gilderoy Lockhart)Po minuloročnom príjemnom prekvapení, ktoré nám Kenneth Branagh svojou Vraždou v Orient exprese pripravil, sa púšťa do ďalšieho geniálne napísaného prípadu z pera Agathy Christie - a to Smrť na Níle.
Kenneth opäť stvárni detektíva Poirota a film i zrežíruje. Ďalšie detaily ešte nie sú známe, poznáme však dátum svetovej premiéry - 8. november 2019.

Videli ste Vraždu v Orient Exprese? Alebo sa na ňu len chystáte? Čítali ste niečo od Agathy Christie? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: Digital Spy

-------------------------------------------------

Nový klip z V službách zla
Poslala: Sovička Marika 18.2.2018, 12:18:22; komentáre (0)

Ostatné » Strike (TV seriál)Keďže už o týždeň v nedeľu odvysiela BBC prvý z dvoch dielov V službách zla, postupne sa nám zbierajú upútavky na doteraz najosobnejší prípad Cormorana Strikea. V piatok bol zverejnený prvý klip, v ktorom sa s Robin a Cormoranom stretávame v malom meste zvanom Barrow-in-Furnace. Tam hľadajú jedného z troch podozrivých, ktorý im mohol do kancelárie zaslať amputovanú nohu, no, samozrejme, nevyhnú sa miernemu podozreniu zo strany miestnej polície.

Odkaz na klip aj s prekladom nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Kde sa nakrúcal Harry - časť 7.
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 19:48:36; komentáre (4)

Filmy » HP: Film 7 - Dary Smrti IUž tradične vám prinášame ďalší článok o lokáciách, kde sa nakrúcal Harry. A keďže v Daroch Smrti I Harry, Ron a Hermiona neustále cestujú, je asi jasné, že tentoraz nás čaká dlhá, no fascinujúca púť po krásach Spojeného kráľovstva.

Spoznajte Deánsky les, navštívte sídlo Malfoyovcov alebo si postavte stan na skalách, kam sa Harry s Hermionou premiestnili po Ronovom odchode!

-------------------------------------------------

Úžasné video o vizuálnych efektoch vo ZF
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 19:13:10; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery a ich výskytSpoločnosť Double Negative, ktorá mala na starosti vizuálne efekty vo Fantastických zveroch, nedávno zverejnila video, v ktorom za sprievodu prenádhernej hudby Jamesa Newtona Howarda ukazuje, ako vznikali nezabudnuteľné pasáže z filmu. Vďaka tomu môžeme vidieť newyorské ulice v 20. rokoch, Krédusovu premenu na obskuriála, Gravesovu bitku s Tinou, Newtovu zoo či záverečnú scénu, v ktorej celý New York vďaka Newtovmu séru zabudne sa udalosti uplynulých hodín.

Ak si chcete pripomenúť filmovú mágiu a zároveň sa nechať strhnúť tou digitálnou, pozrite si video v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Nové roztomilé HP figúrky už v júni
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 16:29:55; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéMožno aj vy patríte k "bláznom" (v dobrom, ako blázon Dumbledore), ktorí občas radi svoje srdcia potešia vinylovými figúrkami svojich obľúbených postáv. Po tých klasických s veľkými hlavami, ktoré môžete dostať napríklad aj v internetovom obchode Nástupišťa 9 a 3/4, pripravuje spoločnosť Funko! nové, omnoho autentickejšie, no o nič menej roztomilé.

Ktoré to budú a ktoré postavy z kolekcie zvanej Rock Candy sú už dostupné? To si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Od zajtra nikde nebude bezpečne
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 16:11:08; komentáre (2)

Filmy » HP: Film 7 - Dary Smrti IPo šiestich sobotách a nedeliach nabitých čarovnou atmosférou sa pomaly dostávame ku koncu HP víkendov na Markíze. "Prvý diel veľkého finále príbehu, ktorú zmenil celú generáciu", ako sa príhodne spomína v ukážke, si budeme môcť užiť už zajtra o 15:20. Ak by ste si chceli vychutnať klenoty ako sedem Potterov, vlámanie sa na Ministerstvo mágie, krádež Slizolinovho medailónu, Harryho hádku s Ronom, návštevu Godrikovej úžľabiny, striebornú laň či príbeh o guli, čo Ronovi vstúpila do hrude, môžete tak urobiť aj v nedeľu o 8:15.

ZAUJÍMAVOSŤ: Popri "šacovaní" nášho archívu noviniek som objavila článok o tom, ako vyzeral pôvodný scenár Darov Smrti I. Moja predchodkyňa Ocean Dream si svojho času dala tú námahu, že ho porovnala s filmom, ktorý sme napokon videli v kine. Kedy sa mali Dary Smrti I pôvodne končiť, ktoré scény boli vynechané alebo skrátené a akú vôňu mal Hermionin parfém? Prečítajte si o tom tu - stojí to za to.

Zdroj: Markíza
Archív DP

-------------------------------------------------

Tom Burke o Alanovi Rickmanovi
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 09:55:30; komentáre (0)

Herci » Alan Rickman (Severus Snape)Tom Burke, ktorý stvárnil detektíva Cormorana Strikea z pera našej Jo, si v nedávnom rozhovore pre časopis The Times spomenul na spoluprácu so svojím krstným otcom, Alanom Rickmanom. Tá sa konala v roku 2008, keď Alan obsadil Toma do hry Miss Julie, ktorú režíroval.

Ako túto spoluprácu Tom bral a čomu sa od Alana naučil, sa dozviete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Alison Sudol pomohla napísať hymnu Ilvermorny
Poslala: Sovička Marika 16.2.2018, 09:21:16; komentáre (0)

Herci » Alison Sudol (Queenie Goldsteinová)Ak ste videli Fantastické zvery, alebo kedysi dávno čítali článok o ďalších čarodejníckych školách okrem Rokfortu, tak viete, že americkí čarodejníci chodia na Ilvermorny, ktorú, mimochodom, založila pra-pra-pra (a ešte zopár pra) vnučka Salazara Slizolina. Rovnako ako Rokfort, aj Ilvermorny má vlastnú hymnu, ktorá vo finálnej verzii FZ nezaznela, neskôr však bola zverejnená na internete ako vystrihnutá scéna. Do akej miery sa na jej tvorbe podieľala Alison Sudol, predstaviteľka Queenie a prečo vlastne?

O tom si prečítate v pokračovaní, kde nájdete aj samotnú pieseň a jej preklad.

-------------------------------------------------

Tom Felton o Ophelii
Poslal: Kira 15.2.2018, 21:43:39; komentáre (1)

Herci » Tom Felton (Draco Malfoy)Prednedávnom sme vás informovali o filme Ophelia (Shakespearov Hamlet Opheliinými očami), v ktorom si Tom Felton (Draco Malfoy) zahral Opheliinho brata Laerta. Film mal teraz premiéru na Sundance film festivale a po premietaní si magazín Independent odchytil Toma spolu s jeho hereckým kolegom Georgom MacKayom (Hamlet).

Čo im porozprávali o filme a skúsenostiach pri nakrúcaní sa dočítate v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Odhalíme Krédusovu pravú identitu?
Poslala: Sovička Marika 15.2.2018, 13:04:08; komentáre (4)

Postavy » Credence BareboneHoci to na konci Fantastických zverov vyzeralo, že Krédus, z ktorého sa vykľul najsilnejší obskurus na svete, zahynul rukami pracovníkov Magického kongresu Spojených štátov, vieme, že v skutočnosti prežil, a že ho uvidíme aj v pokračovaní zvanom Crimes of Grindelwald.
Prídeme na to, odkiaľ vlastne pochádza? S ktorým členom svojej rodiny sa stretne? A mohlo nám čosi na konci prvého filmu naznačiť, že Krédus stále žije?

To sa dozviete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Dátum vysielania V službách zla potvrdený!
Poslala: Sovička Marika 14.2.2018, 21:45:38; komentáre (2)

Ostatné » Strike (TV seriál)Uplynulé dva týždne sme vás tu naťahovali s fotkami, upútavkami a zatiaľ nepotvrdeným dátumom vysielania prvého z dvoch dielov V službách zla, sfilmovaných podľa románu našej Jo. Pred chvíľou zverejnila televízia BBC na svojom Twitteri správu, že prvá z dvoch častí bude odvysielaná v nedeľu 25. februára o 21:00 miestneho času, čiže o 22:00 u nás.
Ak by ste sa chceli navnadiť ukážkou, môžete tak urobiť na tomto odkaze.

Zdroj: Twitter

-------------------------------------------------

HP soundtracky už aj na platniach
Poslala: Sovička Marika 14.2.2018, 16:19:35; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéAk obľubujete počúvanie hudby zo starých platní, máte odložených vyše 100 eur a milujete HP soundtracky natoľko, že ste ochotní obetovať takúto sumu za 5 platní s hudbou z prvých piatich filmov, máme pre vás dobrú správu. V decembri sa totiž začala predávať kolekcia platní, ktorú si stojí za to aspoň pozrieť na fotkách.
Tie, rovnako ako bližšie informácie o tom, kde sa hudba strihala, nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-18 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
S ktorým zo Záškodníkov sa najviac stotožňujete?

Námesačníkom - láskavý a príjemný, snaží sa pomôcť, hoci občas "zakopne"
59% (45)

Červochvostom - nenápadný, v ničom nevyniká, ale v úskokoch je dobrý
5% (4)

Tichošľapom - fešák ako ja, baby/ chlapi naňho letia a pre priateľov by urobil čokoľvek
16% (12)

Paroháčom - prirodzený talent na učenie i na šport, no chráni svoju rodinu stoj čo stoj
20% (15)

Hlasovalo: 76 ľudí
TOP NOVINKA

Nový klip z V službách zla
Keďže už o týždeň v nedeľu odvysiela BBC prvý z dvoch dielov V službách zla, postupne sa nám zbierajú upútavky na doteraz najosobnejší prípad Cormorana Strikea. V piatok bol zverejnený prvý klip, v ktorom sa s Robin a Cormoranom stretávame v malom meste zvanom Barrow-in-Furnace. Tam hľadajú jedného z troch podozrivých, ktorý im mohol do kancelárie zaslať amputovanú nohu, no, samozrejme, nevyhnú sa miernemu podozreniu zo strany miestnej polície. Odkaz na klip aj s prekladom nájdete v pokrač...

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 77
Bystrohlav 78
Bifľomor 72
Slizolin 76
Spolu: 303
FAKTY
Weasleyovci boli jedno leto na dovolenke v Egypte.
CITÁTY
Nechcem sa hrať na hrdinu, ale vážne, Sirius Black nemôže byť horší ako Voldemort, či áno?

Harry Potter
HP3: Väzeň z Azkabanu
(kap. 5, str. 78)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Martin Užák - editor a ghostwriter