|
Login:
Heslo:
Prihlásenie
 
|Nová registrácia|Zabudli ste heslo?
Layouty
HP7/2
Mlok Scamander
Halloween
Vianoce
STRÁNKA
  Denný Prorok
  História stránky
  O nás
  Kontakt
  Naša pesnička
  Credits
  FAQ
  Dekréty
     Veľká Sieň
     Severná Veža
     Zakázaný Les
     Tajomná Komnata
     Astronomická Veža
     Núdzová Miestnosť
     Galéria
     Rokfortský Cintorín
     Sieň Slávy
     Azkaban
     Stretnutia
     Rozvrhy súťaží
  Privacy Policy
  Archív noviniek
  Archív ankiet
  Výpomoc stránke
  Autorský zákon
KNIHY
  HP: Kniha 1
  HP: Kniha 2
  HP: Kniha 3
  HP: Kniha 4
  HP: Kniha 5
  HP: Kniha 6
  HP: Kniha 7
  Obrázky z kapitol
  Venovania
  Ďalšie knihy
  Comic Relief
FILMY
  HP1: Kameň mudrcov
  HP2: Tajomná komnata
  HP3: Väzeň z Azkabanu
  HP4: Ohnivá čaša
  HP5: Fénixov rád
  HP6: Polovičný Princ
  HP7: Dary Smrti I
  HP7: Dary Smrti II
  Biografie hercov
  Adresy hercov
  EmmaWatson.com
  DanRadcliffe.com
  RupertGrint.net
J. K. ROWLING
  Biografia
  Kontakt
  Publikácie
  JKRowling.com
INFORMÁCIE
  Rokfort
  Zoznam postáv
  Význam mien
  Slovník pojmov
  Záškodníci
  Kniha kúziel
  Príručka elixírov
  Učebnica herbológie
  Metlobal
  Ministerstvo mágie
  Fénixov rád
  Rod Blackovcov
  Dekréty o vzdelávaní
  Zázračné predmety
  Zázračné zvery
  Škriatkovia
  Predzvesti smrti
  Podobnosti
  Články z novín
ZÁBAVA
  Fan Fiction
  HP testy
  Ako...
  Komiksy
  Čarodejnícke recepty
  Vyber si prútik
  HP vtipy
  Piškvorky
  Puzzle
  Download
     Fonty
     Zvonenia

DENNÝ PROROK

   Denný Prorok vám prináša najnovšie informácie z čarodejníckeho sveta expresne rýchlo a (najčastejšie) priamo z prvej ruky. Ak ste sa náhodou stali svedkom niečoho významného, alebo o niečom podobne významnom viete, napíšte nám svoj tip do redakcie Denného Proroka na emailovú adresu a vaša správa sa možno objaví hneď v nasledujúcom čísle.


NováBratia Scamanderovci na novej fotke z GZ
Poslala: Sovička Marika 20.9.2018, 20:59:54; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery: Grindelwaldove zločinyO tom, že sa pokračovaní Fantastických zverov objaví starší brat Mloka Scamandera Théseus, už určite viete. Práve táto konfliktná, no milujúca dvojica sa objavila aj na novej fotke z filmu, ktorú zverejnil portál Total Film.

Ak ste zvedaví nielen na fotku, ale i na to, čo o svojich charakteroch prezradili Eddie Redmayne a Callum Turner a dokonca i Jude Law, čítajte ďalej.

-------------------------------------------------

NováZ Alfreda bude desiatnik
Poslal: Siriusly Sirius 20.9.2018, 15:50:33; komentáre (0)

Herci » Alfred Enoch (Dean Thomas)Alfred Enoch (Dean Thomas) bol obsadený do hlavnej úlohy seriálu z medicínskeho prostredia Trust Me. Alfie si v druhej sérii zahrá desiatnika Jamesa McKaya, ktorý skončil ako pacient v nemocnici v Glasgowe kvôli nečakanému nepriateľskému útoku.
Okrem toho, že mu útok poranil chrbticu a zanechal ho dočasne ochrnutým, je ešte aj v dôsledku traumy sužovaný mnohými psychologickými problémami. Keď však ostatní pacienti na nemocničnom oddelení začnú umierať, McKay sa snaží zistiť, kde leží pravda a či je ohrozenie jeho života skutočné alebo je iba výplodom jeho otrasenej mysle.

Prvá séria drámy Trust Me zožala minulý rok vo Veľkej Británii veľký úspech a preto tvorcovia očakávajú od druhej série rovnako úspešné pokračovanie. Prvý diel odštartuje na BBC One v roku 2019.

Zdroj: Mugglenet

-------------------------------------------------

Robert Galbraith porozprával o novej knihe
Poslala: Sovička Marika 20.9.2018, 11:44:44; komentáre (0)

Ostatné » JKR: Lethal WhitePri príležitosti vydania štvrtej detektívky z pera Roberta Galbraitha Lethal White, sa naša Jo rozhodla poskytnúť rozhovor pre New York Times. Nie však ako ona sama, ale práve ako Robert.

Ak ste zvedaví, ako pre svoje postavy vyberá mená, ktoré piesne by ste mali pri čítaní knižky počúvať a čo ho inšpirovalo k písaniu detektívok, čítajte ďalej.

-------------------------------------------------

Ďalšie nové plagáty ku GZ
Poslala: Sovička Marika 19.9.2018, 15:01:58; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery: Grindelwaldove zločinyPo včerajších nádherných plagátoch k nadchádzajúcim Grindelwaldovým zločinom tu máme ďalšiu nádielku, tentoraz od spoločnosti Trends International, ktorá predáva plagáty, nálepky či záložky do kníh.

A že tie plagáty naozaj stoja za to, o tom sa môžete presvedčiť v pokračovaní - pretože okrem nádherných umeleckých znázornení postáv vás čakajú aj nové fotky z filmu.

-------------------------------------------------

Ralph si zahrá Marka Antónia
Poslala: Sovička Marika 18.9.2018, 20:30:10; komentáre (1)

Herci » Ralph Fiennes (Lord Voldemort)Ralph Fiennes, ktorého poznáme ako Lorda Voldemorta, sa dnes premiérovo objaví na doskách londýnskeho National Olivier Theatre v Shakespearovej tragédii Antonius a Kleopatra. V nej stvárni hlavného protagonistu Marka Antónia.

Ak ste zvedaví na fotky z nácviku hry, môžete si ich pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Nové figúrky a plyšáky z GZ
Poslala: Sovička Marika 18.9.2018, 20:17:05; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery: Grindelwaldove zločinyPripravte si vankúš, aby ste mali do čoho zapišťať "ňuňuňuňu!" Pretože len čo si rozkliknete novinku, nájdete v nej nové FUNKO figúrky Grindelwalda, Mloka, Albusa, Jacoba či Queenie, no aj čarovných zverov ako testral, čupakábra, auguruj či mláďatká ňucháča. A to som ešte nespomenula ceruzky aaaaaaa.... plyšáčiky.

Tak hor' sa roztopašiť nad žrútmi peňazí, ktoré budú v predaji už čoskoro.

-------------------------------------------------

Nové promo plagáty ku GZ
Poslala: Sovička Marika 18.9.2018, 19:47:58; komentáre (0)

Filmy » Fantastické zvery: Grindelwaldove zločinyČi veríte alebo nie, do premiéry druhých Fantastických zverov ostávajú necelé dva mesiace. Aby sa nám čakanie skrátilo, Warner Bros. zverejnilo nové promo plagáty k filmu, na ktorých nie sú zobrazení iba herci, ale napr. aj logo francúzskeho ministerstva mágie, mláďatá nucháča či auguruja.

Ak ste na ne zvedaví (a sú naozaj nádherné), rozkliknite si novinku.

-------------------------------------------------

Jude v prvej ukážke na Captain Marvel
Poslala: Sovička Marika 18.9.2018, 15:58:13; komentáre (0)

Herci » Jude Law (mladý Albus Dumbledore)Je to konečne tu! Po fotkách a rozhovoroch bola dnes konečne zverejnená prvá ukážka na komixovku Captain Marvel, v ktorej si zahral aj Jude Law, ktorého už všetci netrpezlivo očakávame v nadchádzajúcich Grindelwaldových zločinoch. Ten vo filme stvárnil mentora hlavnej hrdinky, pôvodného Kapitána Mar-vella.

Jude sa na okamih objaví i v samotnej ukážke. Ak ste naňho zvedaví, otvorte si článok.

-------------------------------------------------

Darren Criss získal Emmy
Poslala: Sovička Marika 18.9.2018, 14:19:39; komentáre (0)

Ostatné » OstatnéAk vám meno Darren Criss nič nehovorí, neviete, čo vám uchádza. Tento chalan si totiž získal celosvetovú slávu v univerzitnom muzikáli A Very Potter Musical, ktorý sa vďaka svojej popularite dočkal až dvoch pokračovaní. A ak ste A Very Potter Musical ešte nevideli, tak by ste to mali napraviť - lepšia nevulgárna paródia na HP na svete neexistuje.
Každopádne, Darren, ktorý stvárnil Harryho, získal počas nedeľného udeľovania cien Emmy cenu za najlepšieho herca v minisérii alebo filme, a to za rolu vraha Gianniho Versaceho Andrewa Cunanana v druhej sérii seriálu American Crime Story The Assassination of Gianni Versace.

Ak ste zvedaví na film, na fotky z ceremónie i na to, kde si môžete spomínanú kultovku našej staršej generácie HP fanúšikov pozrieť, čítajte ďalej.

-------------------------------------------------

Dudley a Divooký na divokom západe
Poslala: Sovička Marika 18.9.2018, 12:09:01; komentáre (0)

Herci » Harry Melling (Dudley Dursley)Harry Melling, ktorého od detstva poznáme ako Harryho protivného bratranca Dudleyho, a Brendan Gleeson, ktorý stvárnil Divookého, sa spolu objavia v novom filme bratov Coenovcov (Táto krajina nie je pre starých), The Ballad of Buster Scruggs. Poviedkový príbeh je rozdelený na šesť častí, pričom Harry sa objaví v roli potulného umelca v časti s názvom "Meal Ticket" a Brendan v "The Mortal Remains".

Oboch môžete vidieť i v ukážke, ktorú nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Julie v novej ukážke na Mary Poppins
Poslala: Sovička Marika 17.9.2018, 21:00:01; komentáre (0)

Herci » Julie Walters (Molly Weasleyová)Možno ste už zachytili, že obľúbený muzikál Mary Poppins má pokračovanie. To sa do slovenských kín dostane už 27. decembra tohto roku. Okrem zvučných mien ako Emily Blunt (ktorá dostala tú vďačne-nevďačnú úlohu zahrať si obľúbenú opatrovateľku) sa v rozprávke menom Mary Poppins sa vracia objavia i Ben Whishaw (bondovky), Meryl Streep či Colin Firth (Kingsman: Tajná služba) sa vo filme objaví aj naša Julie Walters.

Môžete ju vidieť práve v spomínanej ukážke, ktorú nájdete v pokračovaní.

-------------------------------------------------

David sa objaví v neromantickej komédii
Poslala: Sovička Marika 17.9.2018, 20:53:31; komentáre (0)

Herci » David Thewlis (Remus Lupin)David Thewlis, ktorého poznáme ako obľúbeného profesora a mentora Remusa Lupina, sa objaví v pripravovanom režisérskom debute herečky Billie Piper s názvom Rare Beasts (Nezvyčajné beštie). Ak je vám Billieno meno známe, možno ju poznáte zo seriálu Doctor Who, kde sa objavila ako spoločníčka ďalšieho herca z HP, Davida Tennanta.

Akú rolu si David zahrá, zatiaľ nie je známe, film však bude ponímať o rozchodoch a o rozdieloch v tom, ako ich vnímajú muži a ženy.

Billie držíme palce a chválime výber herca.

-------------------------------------------------

Warwick získal National Diversity Award
Poslala: Sovička Marika 17.9.2018, 12:00:45; komentáre (0)

Herci » Warwick Davis (Filius Flitwick)Warwick Davis, ktorého sme mohli v HP filmoch vidieť rovno v niekoľkých rolách (okrem profesora Flitwicka stvárnil aj Griphooka a jedného zo škriatkov pracujúcich v Gringottbanke), získal minulý týždeň ocenenie National Diversity Award (Národná cena za diverzitu) za svoju prácu s organizáciou Little People UK, ktorá sa zameriava na pozitívnu reprezentáciu a podporu ľudí malého vzrastu v Spojenom kráľovstve.

Warwick prijal túto cenu so skromnosťou, ktorá z neho vyžaruje na fotkách i rozhovoroch. Jeho vyjadrenie i fotku s cenou si môžete pozrieť v pokračovaní.

-------------------------------------------------

Gary v ukážke na Hunter Killer
Poslala: Sovička Marika 17.9.2018, 11:39:49; komentáre (0)

Herci » Gary Oldman (Sirius Black)Náš Gary Oldman, ktorý sa nám do sŕdc zapísal v roli Siriusa Blacka, a tento rok získal Oscara za film Najtemnejšia hodina, sa v novembri objaví v novom filme Hunter Killer: Neviditeľný zabijak. Film rozpráva príbeh neskúsených amerických vojakov jednotky US Navy Seals, ktorí majú za úlohu zachrániť ruského prezidenta uneseného generálom teroristickej organizácie.

Koho si Gary vo filme zahral, kedy presne tento triler uvidíme v kinách sa dozviete v pokračovaní, kde nájdete aj trailer.

-------------------------------------------------

Lethal White vyjde v slovenčine budúci rok
Poslala: Sovička Marika 17.9.2018, 11:25:28; komentáre (0)

Ostatné » JKR: Lethal WhitePri príležitosti vydania štvrtého príbehu Cormorana Strikea s názvom Lethal White som si povedala, že by bolo dobré vedieť, kedy vyjde aj slovenský preklad - koniec koncov, čítať tieto detektívky v origináli nie je jednoduché. Ak vytúžene čakáte na Lethal White v slovenskom jazyku, máme pre vás smutno-dobrú správu (záleží od toho, či ste optimista alebo pesimista). Knižka totiž vyjde v druhej polovici roku 2019, presný dátum bude známy približne o dva mesiace. Vydanie bude opäť mať pod taktovkou vydavateľstvo Plus, ktoré vydalo i prvé tri diely.

Len čo budeme poznať presný dátum, dáme vám vedieť. Každopádne, ak si trúfate na angličtinu, Lethal White vychádza už zajtra 18. septembra a kúpiť si ju napríklad v Martinuse v pevnej väzbe za 21,21 € a v brožovanej väzbe za 14,41 €.

Zdroj: Albatros Media

-------------------------------------------------


© Copyright 2004-18 by Priori-Incantatem.sk. Powered by PI team.
Optimalizované pre Firefox 20.0, rozlíšenie: 1024x600 a vyššie.
Pri iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení.

Priori-Incantatem.sk nie je majiteľom autorských práv Harryho Pottera, je iba
sprostredkovateľom informácií ohľadom Harryho Pottera pre fanúšikov.
Tento dokument však nesmie byť kopírovaný, či
už v častiach alebo celý, bez súhlasu Priori-Incantatem.sk.

RSS Feed | Optimalizácia PageRank.cz


ANKETA
Ktorý zo zázračných predmetov by ste najradšej vlastnili?

Nezabudal - je to neoceniteľná pomôcka!
3% (3)

Skrinku zmiznutia - mohol/ mohla by som sa ulievať zo školy/ z práce a nikto by ma nenašiel!
13% (14)

Siriusov nožík - odjakživa som túžil/a byť zlodejom/ zlodejkou - takto by som mal/a šancu!
7% (7)

Mysľomisu - mať tak miesto, kde si odložiť nepríjemné spomienky a trošku si od nich oddýchnuť, ach, to by bolo!
77% (82)

Hlasovalo: 106 ľudí
TOP NOVINKA

Ďalšie nové plagáty ku GZ
Po včerajších nádherných plagátoch k nadchádzajúcim Grindelwaldovým zločinom tu máme ďalšiu nádielku, tentoraz od spoločnosti Trends International, ktorá predáva plagáty, nálepky či záložky do kníh. A že tie plagáty naozaj stoja za to, o tom sa môžete presvedčiť v pokračovaní - pretože okrem nádherných umeleckých znázornení postáv vás čakajú aj nové fotky z filmu.

[» celý článok «]
FAKULTY
Počet žiakov:
Chrabromil 52
Bystrohlav 55
Bifľomor 59
Slizolin 58
Spolu: 224
FAKTY
Na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej nefunguje žiadna elektronika.
CITÁTY
Sú to hrozné tvory, tí dementori...

George Weasley
HP3: Väzeň z Azkabanu
(kap. 6, str. 101)
STRÁNKY
Ocenenia:


Partneri:
Kiklop's Dynamic

Spriatelené stránky:
Fantasy-svet.net
Potterweb.cz
Simpsonovci.com
Martin Užák - editor a ghostwriter
DÔLEŽITÉ DÁTUMY
Grindelwaldove zločiny
Slovensko
15. november 2018
UK / USA
16. november 2018